Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (Cinemart SK)

sharka.68

Neskutečně se po shlédnutí ukázky, těším do kina...řezala jsem se už při ní, taky jsem jeden čas byla předsedkyní SVJ...díky, už nechci..ale jednoho potěší,že je to jinde "i horší" a přesto je úžasný,jak se u toho lidi dokážou bavit a najít si tam to svý...a doufám, že se v tom i spousta lidí pozná a zamyslí se nad tím, jestli nezpůsobuje svým sousedům a dalším vlastníkům, svými postoji,"peklíčko na zemi". ()

Lucik80

Část filmu je až geniální: skrutátor, bílé zuby ve tmě a žluté zuby ve tmě, to vážně nemělo chybu. Ale tahle komediální část nastavila filmu hodně vysokou laťku, kterou si nedokázal udržet po celou dobu. Závěr nechává prostor pro vlastní fantazii, jak to s Vlastníky v budoucnu dopadne. (Já ale myslím, že po tom podpisu, asi hodně špatně). Je to herecký koncert a už se těším, až film někdy uvidím znova. 4* ()

Ydiot

Skvělá komedie, která vlastně není skoro vůbec k smíchu, přestože smát se budete dost. Celé by to bylo směšné, kdyby to nebylo tak hořké. Film nezapře vosto5kovskou divadelní poetiku, takže herectví celou dobu balancuje mezi uvěřitelností a nadsázkou, mezi plnohodnotnými postavami a lidskými typy (i když některé postavy jsou karikaturami od začátku do konce, jiné naopak do karikatur nesklouznou po celou dobu) a možná právě proto to celé skvěle funguje jako konverzační drama o lidech, co se nedokážou dohodnout, i jako dokonalá metafora rozhádané české společnosti (včetně závěrečné politické narážky). --- Existují-li "feel good" filmy, tak tohle je bezesporu "feel bad" film. ()

spotczek

Vlastníci nezapřou svůj divadelní předobraz. Kdo nemá rád konverzačky, ať se filmu vyhne. Rozhodně to taky není prvoplánová řachanda, ale hodně kritický pohled na způsob uvažování řady našich spoluobčanů, jenž byl utvářen naší komplikovanou historickou minulostí, v podstatě i současností, a pochopitelně i individuálními "vadami". Někoho morálního či alespoň nepoznamenaného tam totiž skutečně nenaleznete. Na druhou stranu nelze celou záležitost chápat jako kopii reality. Nejsem odborník, ale trochu mi to celé připomnělo Dürrenmattova modelová dramata, kde autor nadhodil situaci, která se ve skutečnosti může těžko odehrát, a pak nechal víceméně realistické postavy jednat, aby se odhalily skutečnosti, které jsou běžně skryty za řadou našich konvencí a nejrůznějších klišé. Odmalička jsme vychováváni k jistým společenským stereotypům, uznávané společenské přetvářce a vyžadovanému chování. Málokdy na veřejnosti vystupujeme ze svých "oficiálních" rolí. Pro vnímavější jedince však občas poodhalujeme svou skutečnou tvář právě v situacích, kdy dochází k jistým konfliktům, kdy musíme učinit vážnější rozhodnutí nebo se zasahuje do naší "intimní" sféry. Tedy v situacích, kdy emoce vyplují na povrch. A pak je vlastně tragikomické pozorovat "pány tvorstva", jak se při svém domýšlivém spoléhání na všemocný rozum propadají do nekonečných hlubin citovosti, bláhovosti, čecháčkovství, iracionality, malosti i ubohosti. Místo řešení skutečných problémů pobíhají po povrchu a hasí něco, co nehoří. Pro zaslepenost malichernostmi pak propásnou moment, kdy se skutečně měli ozvat, nebo se naopak připraví o možnost cokoli v budoucnu ovlivnit... Vlastně s tím kontrastuje šlechtická starost o majetek. Jejich vlastnictví totiž kdysi nevycházelo z prosté potřeby něco mít. Kdysi za dávných feudálů se spíš jednalo o povinnost spravovat a chránit, tedy nejen o hodnotu finanční a nutnost množit a znásobovat, ale také o otázku kvality života. Ve chvíli (především kolem 1.svět.války), kdy na to sama šlechta zapomněla, byla nucena se stáhnout z centra dění. Skutečný vlastník by tedy měl myslet nejen na sebe. Ale copak můžeme něco takového chtít po nedávných soudruzích, kteří celý život žili pod bičem Velkého bratra, proto dodnes prahnou po alfa samcích, kteří jediní pro ně představují "rozumné" vládce?! Mohou odchovanci materialistické filozofie, žijící v bezcharakterní konzumní společnosti a pod diktátem pragmatického kapitalismu chápat význam věcí abstraktních, neuchopitelných a hlavně hodnotově "zrajících"?! Právě na soukromém vlastnictví se dostatečně průkazně ukazuje úskalí komplikované, ale zatím jedině funkční demokracie. ()

koza3

První půl hodinu jsem se smál až jsem se za břicho popadal. Naše SVJ je celkem mladé a takovéto individua moc u nás nejsou, ale jejich kombinace a konfrontace názorů byla k popukání. Mělo to svoje slabší momenty a druhá půlhodina byla celkem nuda, každopádně neotřelý závěr tomu dal korunu. Trošku mi uniká finální barokní sympózium, ale ten film lehce svádí do nitra duše a neznáma lidské podstary, takže i přes jednoduchý primární motiv je to na té meta úrovni docela úlet. ()

swinevenca

Tak už to v našem zámku chodí. Ať je zámek dům nebo stát, vždycky se najde ziskuchtivá Tomicová, zarytej komunista (a navíc skrytej teplajzník) Lábus, byrokratická Melíšková a závistivá Dášašá, který bráněj obyčejnejm aktivním lidem (mezi kterejma se vždycky najde další teplajzník) ve změně života z přežívání na žití, zato nějakýmu dobře oblíknutýmu Hád(k)oj sežerou všetko! Ale jinak mrtě prdel. ()

Marcas

Na české poměry kvalitní snímek, kdy zase jednou vzniklo něco na co se dá koukat. Je to vtipné, ale dle recenzí jsem čekal o trochu víc, a proto jsem malinko zklamán. Vyzdvihl bych herecký výkon Terezy Ramba, která svůj part zvládla na jedničku s hvězdičkou. Nejhumornější mi ale přišel David Novotný, který hraje sice takovou vedlejší roli, nicméně neméně důležitou, aby film fungoval jako celek. Chválím Havelku za to, že vytvořil něco, za co se nemusíme stydět. ()

Sefik

Na jakékoli schůzi o čemkoliv vyplují lidské slabé a silné stránky a spousta účastníků si na nich kompenzuje svoje mindráky. Vytvořit koukatelný film odehrávající se celý v jedné místnosti a neunudit přitom diváka k smrti je chvályhodný výkon. A když se k tomu vyberou herci s velkým "h", měl by být úspěch zaručen. Byl, je to dobrý film, ale na 5 hvězd by ze sebe musel Havelka vytřískat více a především drobet přehnaný film nějak ukončit. Mám dojem, že se závěr rozplizl do ztracena a zbylo tak jen hořké zjištění, že lepší se nepodepisovat na prezenčku a nemotat se mezi maloměstské, zaprděné Čecháčky. ()

wocicko odpad!

Jeden z nejhorších (mainstreemvých) filmů co jsem kdy viděla. Scénář je úplně pitomý, bezduché vtipy jsou repetitivní už po třech minutách, trapné kostýmy, herecké výkony úplně strašlivé. Hysterická Voříšková řve jak podprůměrná ochotnice, Ondřej Malý jako by se nemohl rozhodnout, zda je mentálně postižený, nebo chytrák, který to jen předstírá, o Veškrnové nemluvě, od té nikdo nic nečekal, ale stejně - to komolení slov je tak trapně umělé, oh Bože... Tedy shrnuto: příšerný scénář, odfláknutá režie, naivní výprava a výsledek? Hejno Českých lvů a tady 78%. To už jsou všichni na drogách, nebo co?! ()

maraHCV

Opravdu jsem nadšen.Konverzační a absurdní komedie která tady v Česku chyběla.Nastavuje zrcadlo naši současné společnosti,charaktery i postavy jsou skvěle vybrané i rozpracované.Za mě nejlepší Lábus,Havlová...takové sousedy nechceš,ale máme je všichni! ()

Emilii

Škoda, že nejde dát těch hvězdiček víc, protože to je fakt síla, to se zase něco fakt povedlo!!!!!! Po tomhle filmu si říkám, to je děs "my se takto fakt chováme"......?????!!!!!! ()

Daniel2003

Do první poloviny absolutně geniální komedie, kde je chemie mezi postavami totálně dechberoucí. V druhé polovině už ale přibývá křiku, ubývá systematických dialogů a konec je prostě špatnej a odfláklej. I tak jsou ale Vlastníci velice příjemným překvapením! ()

caMen

Přitažený za vlasy. Gay tématika přehnaná včetně urážek, který by dneska nikdo už jen tak nepřešel. Nepochopitelný jednání postav. Prostě, čekal jsem něco míň fraškovitýho. ()

Blazis34

Vtipná schůze s různymi charaktery. Ze začátku jsem se smál, postupem času mi bylo některých postav líto a cítil za ně malou bezmoc. Chválím hlavně Terezu Voříškovou (Ramba), která měla asi nejtěžší roli v místnosti. Celkově dávám průměrné tři hvězdy - 55%. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)