Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (Cinemart SK)

Holly_Molly

Tykráááávo to byla bomba! Nevim jestli to měl být film nebo spíš dokument, ale nařezal jsem se u toho smíchy víc než dost...mít takovýhle sousedy, tak ten barák sám vlastnoručně podminuju, nač čekat než vyhnije střecha :-D ()

Skylwalker42

Já se české tvorbě moc vyhýbám, tedy té současné. Jinak miluji české staré snímky. Na Vlastníky jsem po letech od jejich premiéry podíval. Dal jsem na dobrá hodnocení. No a nebyl jsem zklamán. Výborná až bizarní komorní komedie, celý film v jedné místnosti. Vlastníci se sejdou a debatují...krásně po česku. ()

Dupac

Skvěle odpozorováno ze života, každý vlastník je jeden z archetypů české povahy, bohužel přepálených do karikatur, které jsou chvílemi k nevydržení. Místy předvídatelné a prvoplánové, přesto vypointované a s nastavením zrcadla, což na českou komedii není až tak málo. 70 % ()

motyka52

Nikdy jsem na schůzi SVJ nebyl, ale docela dobře si dovedu představit, že v baráku, kde jsem devět let bydlel, mohly ty schůze podobně vypadat. Ale to je fuk, důležité je, že jsem se u Vlastníků dobře bavil. Mám konverzačky odehrávající se ideálně v jedné místnosti rád. Ano, něco je nedožatené, něco přetažené, něco málo pochopitelné (co ta Japonka a Hádek na hajzlících?!), ale celkově to šlape. Melíšková a Voříšková kralují. ()

Gareth_Jones

Úplne fantasticky zrežírované, zahrané. Skladbička všetkých možných tipov, aké vieme stretnúť na domových schôdzach. Obdivujem ľudí, ktorí takého schôdze vedú, organizujú, zapisujú zápisnice... Klobúk dole, ja by som to nechcel, nerobil a pri akejkoľvek funkcii na takejto schôdzi by som sa tváril ako negramotný mŕtvy chrobák. ()

koragg

Původní hodnocení jako komedie 2*. Poté jsem byl poprvé na SVJ a tomuto dokumentu (skrytá kamera) bych dal 4*. Celkově tedy 3* ()

Cigalone

Krásna sonda do ľudských pováh. Film o praobyčajných ľuďoch v praobyčajných barakoch. Nenápadný film o nás všetkých, pre nás všetkých. ()

Radimator22

Film natočený o našem domě? :-):-) Je legrační, jak pan Havelka dokonale vystihl všechna úskalí a záludnosti spoluvlastnictví bytového domu..Herecky moc dobře obsazeno, nejlepší asi pan Lábus, ale i ostatní se neztrácejí.. ()

katakomb

Jako nebylo to špatný. Ale “není to špatný” není ani to, proč se filmy točí, ani to, proč se divák na film chce podívat. Proč to nebylo špatný: film nenudil, pochopil jsem záměr tvůrců (ačkoliv se mi moc nelíbilo provedení), některé herecké výstupy byly objektivně vzato oukej. Nebylo to dobrý proto, že se tvůrci nedokázali oprostit od stále stejného a už tolikrát zrecyklovaného a vyčerpaného formátu “předžvýkaná fraška” ()

waffer47

Pre toto by som nikdy nebýval v bytovom dome kde keď sa nájde už jediný debil tak tým trpia ostatný, bývať v baráku je proste o hovne, stačí ožran, úsporochtivý dôchodca, dementné decko, susedia ktorý svietia a otvárajú šufle do 2 hodiny rána alebo to odporné venčenie psov takže sa výťah nezastaví, no a máte ozaj ukážkové bývanie, a tie dementné schôdze jedna hrôza, poznám prípad kde si zo 6 vchodov spadajúc pod jeden blok dali výťah spraviť 4 a tie 2 posledné nie kôli úsporochtivým debilom, no samozrejme že v nich teraz ľudia trpia a môžu sa srať s nákupmi až na 4 poschodie, taký byt je aj minimálna šanca že predajú, ako prídem z práce a mám sa srať s nákupom, kufrom alebo vecmi na renováciu bytu po schodoch, no sral by som nato ukážkovo, ďalej susedia ktorý snoria/ňúrajú čo robia iný, veď ani ten sex sa nedá v bytovom dome užiť, každý načúva, och či som rád že bývam v rodinnom dome, môj pozemok môj hrad, neotravujú ma všelijaký cigáni s vankúšmi, kecačky a nevraživé pohľady susedou, debilné deti, drogy v pivniciach a tiež bordel v spoločných priestoroch, bývanie v bytovom bloku proste nemá žiadnu cenu, za 140 000€ kúpiť dvojizbák je čistá samovražda. ()

SobCze

Netradicni pojeti komedie formou skutecnych pribehu lidi ze schuzi SVJ. Skvele herecke obsazeni, ktere drzi pozornost vtipnymi dialogy po celou dobu filmu a to i přes skutecnost ze se film odehrava po celou dobu pouze v jedne mistnosti. Jednoznacne jde o jednu z lepsich ceskych komedii, ktere jste v posledni dobe mohli videt a pokavad mate nejake zkusenosti ze schuzi svj tak se urcite pobavite. Nekdy lehce nadnesene dialogy, ale opravdu skutecne postavy , ktere v baraku ma snad kazdy. Osobne povazuji za slaby konec, ktery je skoda ze nebyl lepe zakoncen, pripadne doresen jak vse nakonec dopadlo. Osobne bych dal 8/10 a urcite navstevu mohu doporucit. Pobavite se :-) ()

zonoro

Hodnocení neodpovídá a nadšené komentáře také ne. Čekali jsme mnohem víc. Postupně se komedie mění v nepěkné drama s divným koncem. ()

Harty

Nová dobrá česká komedie u které by mě nebylo trapně a mohl bych se upřímně zasmát? Nevěřil jsem. Uvěřil jsem. A dokonce je tam i něco navíc. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)