Komediální krimiseriál nabitý gagy, absurdním humorem a parodickými odkazy. Neohrožený detektiv Frank Drebin řeší případy s takovou samozřejmostí, že i James Bond vedle něj vypadá jako Martin Tomsa v podvlíkačkách. Rozbije mafiánský gang i auto. Zneškodní únosce, bombu i sexbombu. Vražedkyni strhne skoro všechny paruky a drogovému dealerovi masku. Zpívá, tančí. Popere se s nepřízní osudu i s vyděrači. Nic pro něj není překážkou, ani výhrůžky a popelnice. Pachatele odzbrojuje ručně, diváky humorem. Dostane ho až programový šéf ABC Tony Thomopoulos, který seriál po šestém díle předčasně ukončí s odůvodněním, že je jen pro pozorného diváka. Frank Drebin se však nevzdá a záhy se vrací v sérii Bláznivých střel. (Infalín)

fisikk

Humor Bláznivé střely mě nikdy nechytl, ale tomuhle výtvoru tleskám! Díky půlhodině, do které se muselo vše vejít, tu nejsou zbytečné průtahy a nese nás vlna pohodového humoru. Naprosto nepřekonatelná postava je Johnny-leštič bot. ()

johnywalker

Škoda, že vtipy se často opakovali. Některé díly nebyli 100%. Jsem rád, že filmy si vzaly ze seriálu to nejlepší a přidali spoustu navrch! ()

Evander

Police Squad! není žádným zázrakem. Skutečně humorných scén je poskromnu, většina je pouze trapná. Kdyby mi bylo o dvacet let méně, bavil bych se pravděpodobně více, bohužel není. 55% ()

longercz

Kdybych viděl nejdřív seriál a až pak filmy možná bych hodnocení zaměnil. Není tomu ale tak, a proto jsou u mě filmy nedostižné... ()

Likan7

Chtělo by se říct, že to je klasický Frank Drebin. Přesně takový, jakého známe z jeho filmů, jenže on není. Všechno kolem něj je přesně takový. Všichni jsou pitomý, všechno je dohráváno do absurdních závěrů a scény mají tempo, jsou vtipný a speciálně výtah, cigaretu nebo návštěvy informátora miluju, jenže Leslie Nielsen tu ještě není tak utržený z řetězu, jako v celovečerních filmech. Není tak natvrdlej, nežene všechno do extrémů a mě je to osobně trochu líto, přesně to jsem totiž na Drebinovi měl nejraději. ()

Tamdydam

No musím teda říct, že jsem se netrhal smíchy tak, jak jsem na základě místního hodnocení a namlsán Bláznivými střelami očekával. Ale tak jako tak musím vyzdvihnout celkovou kvalitu, originalitu ( trochu otupenou známějšími Bláznivými střelami ) a opravdu skvélé herecké obsazení. Leslie Nielsen je v parodiích dokonalý od samého počátku ()

aik

Slušná mini-série, ale filmy jsou lepší. I když to má jen 6 dílů některé vtipy se začínají opakovat. A opakovaný vtip není vtipem. ()

Alojs

Pozdější Bláznivé střely jsou přece jenom nařachanější, ale i tak lze na tuto minisérii nahlížet s jistým respektem. Leslie Nielsen se pro roli Franka Drebina narodil. Je poněkud paradoxní, že si nejvíce srandy užijeme v pasážích, které se v každém díle opakují (informátor, epilog). Věčná škoda, že už se dneska podobné záležitosti netočí. Jako by to bez "oněch fekálií" už ani nešlo :/ ()

zipacna

Rozhodně to není to samé jako následující tři filmy. I když to bylo natočeno před nimi, je to jenom odvárek. Některé vtípky odtud byly ve filmech později využity, jako ten s tím banánem, ale ani jednou jsem se tady netrhal smíchy jako u Naked Gun. ()

Godhaj

,,Frank, when will people learn that crime doesn’t pay?“ Krátké příběhy ze života Franka Drebina jsou výbornou parodií všech možných kriminálek s ostřílenými detektivy. Ale už nic víc. Nejsou zde žádné šílenosti, které provádí Leslie Nielsen v pozdějších Bláznivých střelách, což je trochu škoda. Příběhy jsou totiž monotónní a vtipy se po čase začnou opakovat a nové nepřicházejí. Hodně z nich je postaveno na pohrávání si s jazykem, což jsem občas nestíhal pobírat. Každopádně tento seriál za zhlédnutí stojí, příjemně plyne a dobře se na něj kouká, i když záchvaty smíchu asi nehrozí. ()

Duke90

Mnohem umírněnější než pozdější filmové zpracování, což je výsledku spíše na škodu, protože Frank Drebin většinou vyvolává decentní úsměvy než salvy smíchu. Humor je pořád na úrovni a některé legendární scény (drobeček v koutku) byly úspěšně znovu použity o pár let později. Jen bych toho humoru uvítal klidně víc a proto považuji Police Squad za poněkud nevyrovnanou zábavu. Ano, zvládal jsem se někdy nudit i pouhých 24 minut a nejvíc mě v tom utvrdila závěrečná šestá epizoda, kdy jsem se možná ani jednou neusmál. Jak už tu několikrát padlo - pokaždé jsem se nejvíc těšil na světoběžníka Johnnyho. ()

MFloyd

Ti, co mají nakoukané díly Bláznivé střely, budou nejspíše lehce zklamaní, ne nečekejte od toho něco, co jste ještě neviděli. Většinou si i všimnete velmi podobných vtipů, které byly využity právě ve filmech. Na druhou stranu jsou tu díly, které jsem si užil. Pokud neočekáváte stejnou kvalitu jako v již zmíněných střelách a pouze se chcete pobavit nad "blbostí" Franka Drebina, budete spokojeni. Jen zmíním že díly mají vždy společné scény, které se opakují jen s jinými dialogy a nemůžu se zbavit dojmu, že některé Vás unudí už u druhého dílu... ehm... čistič bot... ()

2scha

Taková předzvěst Bláznivých střel, které jsou přece jenom vypilovanější. Ale v každém případě obrovská psina. ()

dobbin

Asi jedna z nejzábavnějších věcí, co v televizi kdy vznikly. Bohužel se to u nás, co vím, nevysílalo. Škoda, není to o nic horší než filmové odnože v podobě Bláznivých střel. Navíc k tomu, abyste se u toho opravdu dobře zasmáli, nepotřebujete hnidopišskou znalost amerických policejních seriálů či filmů noir. Stačí smysl pro humor. Je obdivuhodné, jak tyhle gagy nezastarávají. I když už jsem Bláznivé střely viděl asi tak zilionkrát, pořád se u Policejního oddílu "řežu" znovu a znovu. ()

Ocelotr

Vůbec jsem netušil, že něco takového jako POLICE SQUAD! existuje a narazil jsem na to jen náhodou právě díky CSFD. "Prequel" k bláznivé střele ? Sem s ním. Příjemné překvapení ! P.S. Zajímalo by mě jestli někdo z amerických diváků mohl ocenit jméno dentisty Dr. Zubatsky. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (viac)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)