Komediální krimiseriál nabitý gagy, absurdním humorem a parodickými odkazy. Neohrožený detektiv Frank Drebin řeší případy s takovou samozřejmostí, že i James Bond vedle něj vypadá jako Martin Tomsa v podvlíkačkách. Rozbije mafiánský gang i auto. Zneškodní únosce, bombu i sexbombu. Vražedkyni strhne skoro všechny paruky a drogovému dealerovi masku. Zpívá, tančí. Popere se s nepřízní osudu i s vyděrači. Nic pro něj není překážkou, ani výhrůžky a popelnice. Pachatele odzbrojuje ručně, diváky humorem. Dostane ho až programový šéf ABC Tony Thomopoulos, který seriál po šestém díle předčasně ukončí s odůvodněním, že je jen pro pozorného diváka. Frank Drebin se však nevzdá a záhy se vrací v sérii Bláznivých střel. (Infalín)

Goldbeater

Police Squad! je skoro neznámý, nebo spíše neprávem opomíjený seriál, který se stal předlohou pro mnohem známější třídílnou filmovou sérii Bláznivá střela. Vystupuje zde převelice vtipný Leslie Nielsen jako neohrožený detektiv Frank Drebin, který vyřeší každý případ, i když jeho metody jsou více než pochybné. Mimo něj je zde navíc několik dalších skvělých charakterů, které vidíme vystupovat ve vypilovaně vtipných situacích. Je velká škoda, že vzniklo jen 6 dílů. Myslím že Frank by jich utáhl desetkrát víc, ale aspoň to dalo podnět k natočení filmu. Každopádně tento vybroušený humor Jima Abrahamse a bratrů Zuckerových mi parádně sedl. Já si tuhle malinkou sérii velmi užil a všem ji doporučuji. Jeden z nejvtipnějších seriálů vůbec. ()

mzss1

Hodně dobré. To, že je to takhle rozkouskované je jedině dobře. Sice se nějak extra neodrazí příběh, ale aspoň není nuda a je zde dost vtipných momentů, které především předvádí výborný Leslie Nielsen. Jenom se smát u toho, co si víc přát. Sice se tu možná najde něco až moc přehnaného a tak. Ale přesto hodnotím na zasloužených 85% = **** ()

boshke

Za mne trochu škoda, že nejlepší vtipy byly "vypůjčeny" do filmů (ano, filmy jsem viděl jako první). Byly to všechno takové roztomilé jednohubky tu s lepším, tu se slabším humorem. Nejvíc mne bavily slovní hrátky, jako "cover me" nebo "our men are covering all the exits", ty neměly chybu :) 80% ()

Bachy

Poprvé jsem Police Squad! načnul během zkouškového období. Když začaly časy brutálního učení, pouštěl jsem si jeden díl vždy na spaní, aby mi trochu vydechnul mozek. Zabralo to a já byl z Franka Drebina nadšen ještě více než z filmů. Po zkouškovém jsem dvd vytáhl s tím, že těch 6 dílů sjedu znovu...a nezvládl jsem ani třetí díl. Strašně mě to nudilo. A já si pamatuju spíš to dobré, takže za slušné 4 hvězdy, s tím, že kdo žere Naked Gun, pořádně se zasměje i tady. "Cover me" ()

Chrustyn

Miniseriál, který předcházel legendární "Bláznivé střele". Víceméně totožné vtipy, které však překvapivě baví i po 30 letech. Výborná zábava, které se dnes již netočí. ()

Thomick

Ne že bych se nedokázal přenést přes "moudřejšího" Drebina, než na jakého jsem byl doteď zvyklý. Daleko horší mi přijde, že Police Squad jede prakticky podle jedné šablony a gagy se s menšími obměnami opakují. Postupem času se tedy stávají nejen předvídatelnými, ale i nepříliš vtipnými. Solidní zklamání a v mých očích až nečekaně slabý předchůdce veskrze skvělé a inovativní filmové série. ()

evapetra

Zábavné, nápadité obrazově, roztomilý Frank Dreblin, ale od komedie bych očekávala, že se více zasměju. To se mi v některých dílech nepodařilo vůbec, v ostatních jen občas. ()

Kryton

Skvělý seriál! Skoda , že je jen 6 dílu. Vydá to na x parodíí , které zažívají v dnešních časech krušné časy. Začátek ZAZ a skeče , jaké tenkrát nebylo běžné vidět. Seriál nastartoval takové geniality jako právě Blaznivá střela 1-3, Připoujtete se prosím 1-2 a tak dále. Jako paradní gag mě dostavá konec EPILOG. A pak , že zaverecná stmavovačka je jen zastavený obraz. :D ()

jarkolar

Pro mě je trochu škoda, že jsem nejprve viděl filmy a až teď tento miniseriál ... Vtipy a situace jsou vesměs podobné, jako v Bláznivé střele, ale přesto na mě působí trochu jinak. Mnoho situací se vám zdá povědomých, nebo přesně víte, co bude následovat, ale určitě vám to nezabrání se zasmát. Filmy na mně zanechaly hlubší stopu, ale i tak nemůžu jinak než za 4. ()

zlabus

Ultimátní záležitost!! Při zhlédnutí prvních dvou dílů jsem málem umřel smíchy. Osobně bych tento seriál zařadil asi výše než celou filmovou sérii Naked Gun. Bavil jsem se vyloženě královsky, ale osobně jsem rád, že seriálu vzniklo pouze 6 epizod, protože se bojím, že nastavené tempo by nešlo v žádném případě udržet. Takhle je tato záležitost kult a každého, kdo má nakoukané krimi seriály 70. let, rád si přečtě něco od Raymonda Chandlera a má rád humor ZAZ, tohle musí odrovnat. "Cigarette?" "Yes, I know" ()

gogos

Frank Drebin, Ed a Abraham Lincoln... Výtečný seriál, který obsahuju spoustu skvělých gagů a parodujících momentů. Nemohu si ovšem pomoci, na mě má film občas až dost hluchých míst a film mi prostě přišel lepší... ()

YURAyura

5/10 Ale no tak slo to, ale zadna echt podivana to neni - prece udelat z toho jeden dlouhy film mohlo to byt lepsi, ale pravda, to by tam nebylo tolik zaverecnych titulku, ktere mi prisly asi nejlepsi. Na kazdy pad pekna rozcvicka pred blaznivyma strelama ()

MATADOR

Vynikající předzvěst Bláznivých střel, která má podobné vtípky, ale jako miniseriál působí dokonale. Leslie Nielsen je už prostě navždy Frank Drebin, kterému tahle role sedne jak ulitá. Spousta vynikajích vtípků (ty s popelnicí jsou obehrané, přesto dokonalé) a skvělých nápadů činí z těchto šesti dílů kvalitní zábavu, která nenudí. Epilogy jsou ale nejkouzelnější ;-) ()

Colonist

Trio Z-A-Z, jejich filmy a respektive celou sérii Bláznivých střel znám a mám rád už mnoho let, ale k seriálu, ve kterém se postava Franka Drebina zrodila, jsem se dostal až nyní. Tento seriál je stejný jako jejich filmy - plný výtečných hlášek, které vás odbourají, geniálních vtipů a gagů. Jejich typický rukopis je vidět úplně všude. Frekvence vtipů je vysoká, ale vůbec to není přeplácané. Mnoho scén, které se objevily zde v seriálu, bylo sice později použito v různých dílech Bláznivých střel, ale pobaví v obou verzích. Všechny epizody seriálu brilantně parodují klišé klasických kriminálek. Schéma každé epizody je sice stejné, ale vůbec ne stereotypní. Pokaždé jsem se při sledování epizody už těšil, jaký speciální host to ve svém několikavteřinovém výstupu na začátku koupí tentokrát (hlavně výstup Williama Shatnera byl povedený), kdo si přijde k čističi bot Johnnymu pro informace nebo co se stane v epilogu při "zmrazení" během závěrečných titulek. Líbilo se mi, že v seriálu mají větší prostor postavy, které se později ve filmové trilogii jen občas mihly - obr Al, kterému není vidět hlava (byl jen v prvním dílu filmové trilogie) nebo třeba Ted z laborky. Ted (Ed Williams) byl spolu s Nielsenem jediný herec, který si svou postavu ze seriálu zopakoval i ve filmech. Nordberg (mimochodem zde běloch) a kapitán Ed Hocken tady mají jiné představitele. A právě Alan North mi jako Drebinův šéf moc nesedl. Jeho postava byla suchá a ačkoliv měl na scéně dost prostoru, moc toho většinou nepředvedl. Sice byl vždycky na místě jako první, ale George Kennedy ve filmové sérii byl lepší. Pokud Franka Drebina znáte z Bláznivých střel, tak rychle šáhněte po tomto seriálu! Je to totiž ohromně zábavné "pokračování" ve stejném stylu. Určitě se skvěle pobavíte. Tak jako já. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (viac)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)