Griffin Gluck, Pete Davidson a Jon Cryer hrají společně v komedii o dospívání, kde je síla přátelství podrobena zkoušce. Šestáctiletý Mo z předměstí (Gluck) se učí orientovat v životě mladého muže tím, že jde ve stopách svého nejlepšího kamaráda, třiadvacetiletého Zeka (Davidson). Ten ho seznamuje s alkoholem, večírky a randěním pomocí těch nejnetradičnějších životních lekcí. (HBO Max)

husokachna

Každej by měl mít kámoše jako je Zeke. A nikdo by neměl poslouchat jeho rady. Standardní puberťácká (použil bych populární coming of age, ale nepoužiju ;-)) dramedie, kterou nad průměr povyšuje sympatický casting a všude zmiňovaná přítomnost (nebudu psát herecký výkon, protože já si myslím, že Davidson ani moc nehraje) Petea Davidsona. Jede si to vyjetýma kolejema, až na výjimky to nepřináší nic extra novýho (- spal jsem ti s holkou.... - takže už nejsi panic, super!), ale sympaticky to, stejně jako často život sám, nakonec nic nevyřeší a jen to tak odplyne. Čtyři příjemně strávený ne moc kašlavý jointy. PS: Strašně se mi líbil táta hlavního hrdiny a já furt odkud ho znám... ()

tranquill

"Svět nezajímá, čeho bys mohl dosáhnout. Svět vidí, čeho jsi dosáhl!" Myslím, že tohle teenagerské drama je především o přátelství. Ale nadstandard to není. "V tomdle baráku se nebrečí, v tomdle se fetuje!" ()

rigby

Nebylo to nic uslintaného, ale spíše přirozeného a normálního. Docela jsem se chvílemi bavil, i když na druhou stranu se žádný zázrak nekonal. Muka dospívání si musí prožít každý. ()

Gretchen

Tak tohle mi fakt sedlo. Big Time Adolescence v podstatě nepřináší nic nového, než jsme zvyklí z jiných high school a coming-of-age filmů, i zde se najde lehce uťáplý nerdovský typ, který nemá moc kamarádů, ve škole je v podstatě neviditelný, ale pak se nějakým zásahem vyšší moci dostane mezi "smetánku" a do jeho života vstoupí holky, párty a omamné látky. No a nakonec se to samozřejmě všechno zvrhne. Tady se mi moc líbila dynamika mezi ústřední dvojicí: starší Zeke, v podstatě přerostlé dítě, má o několik let mladšího Moa upřímně rád a snaží se mu dávat dobře míněné rady do života, které ale vedou spíše ke katastrofě, a Mo, který k Zekovi nejprve bezmezně vzhlíží, dokud jemu samotnému nedojde, že Zekův životní styl je něco, z čeho si vlastně vůbec nechce brát příklad. Oba si projdou pořádnou životní lekcí, ale zdá se, že jen jeden díky ní doopravdy dozraje. P.S. Několik plusových bodů za Peteho Davidsona, který svou roli zahrál tak uvěřitelně a sympaticky, že jsem měla chuť se zvednout a dát si s ním (stejně jako Mo) pivko někde na prázdném parkovišti za obchoďákem :) ()

peteer1

Super oddechovka, která je zároveň dobrá na zamyšlení. Film se víceméně točí kolem dvou kluků, kteří jsou od sebe věkově daleko a jeden druhého ovlivňují tak, že si to sami ani neuvědomují. Líbilo se mi, jak je zde krásně vykreslená stránka typického člověka, který vlastně jen chodí do práce, kouří trávu, kouká na telku a poflakuje se se svými kamarády po městě. Děj sice nění nijak zázračný, ale když se nad tím člověk zamyslí, celé to působí reálně a dává smysl. Charaktery postav jsou tu ukázany téměř dokonale a za celých 90 minut se mi nestalo že bych se začal nudit. Škoda jen že film neměl delší stopáž, přišlo mi, že konec byl zbytečně zbrkle useknutý. Hlavně nevím zda bych to nazval komedií, přijde mi to spíš jako drama, protože se to hodně točilo kolem mladistvých a drog. Každopádně mě potěšilo, že se v pár minutách filmu objevil i rapper a kamarád Petea Davidsona Colson Baker (Machine Gun Kelly). ()

Petrval

P. Davidson zase hraje nespolehlivého flákače , co si najde mladšího parťáka co si přeje předčastně dospět a užívá si to než se to nějak podělá. Byla to docela sranda a Davidsonův výkon byl srovanatelný výkon jako v The King of Staten Island + menší role J. Cryera. Dobrých 3,5 * ()

TOMjohanik

Nevím, jak by to celé fungovalo nebýt tak skvělého obsazení . Machine Gun Kelly a Pete Davidson byli vždycky moji oblíbenci, ale potom co jsem je poprvý viděl ve společném filmu, je mám asi ještě radši a hlavně MGK jako herec fakt překvapil. Fungují spolu fakt skvěle a společně se Sydney Sweeney bez problémů zastiňují hlavního protagonistu, na kterém mi po celou dobu filmu vlastně vůbec nezáleželo. Osobně se mi zdá že coming of age filmů máme za poslední dobu až až a mnohem víc bych ocenil, kdyby se tvůrci zaměřili spíš na tu linku "nevyspělých dospěláků" ze které se dalo vytěžit mnohem více. ()

Karel_Kuhn

Příjemné překvapení. Vzhledem k počtu komedií o dospívání mne až překvapilo, že z jednoho omývaného tématu film dokázal vytěžit něco nového. Rovněž snímek působí veskrze uvěřitelně, tedy na americké poměry. Sympatičtí herci a fajn soundtrack také dělají svoje. Samozřejmě se nedá vyvarovat typickému klišé, ale v rámci žánru patří mezi to lepší. 70%. ()

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Po delší odmlce se slavný americký producent a režisér kultovních komedií Zbouchnutá nebo 40 let panic Judd Apatow vrací k režii. Přichystal si novou komedii pro komika a člena SNL Peta Davidsona,… (viac)