Jsem matka

• angličtina I Am Mother (viac)
všetky plagáty

Po masové zkáze lidského pokolení se dospívající dívce vychovávané o samotě mateřským droidem obrátí celý svět vzhůru nohama, když se setká s jiným člověkem. (Netflix)

SteewCZ

V podstatě primitivně předvídatelné, ale koukatelné. Black life matters ofc. Ten důležitý zvrat na konci jsem nečekal, ale "wow" efekt to fakt nemělo. Celkově vzato to ujde, ale kdybych to neviděl, nic by se nestalo. ()

UncleMorty

Další zlá AI se hlásí ke službě! I am Mother je docela zajímavým projektem s lehkou hororovou atmosférou ze stáje Netflixu. Upřímně jsem celou dobu čekal trošičku jiný mindfuck, který byl nejspíše původním záměrem (aka něco jako že nalezená je vlastně tou co dříve utekla). Nicméně i tak film nabídl celkem zajímavou podívanou. Nějakou uberakci nečekejte, I am Mother je přesně tím oddychovým filmem, který na dlouhý večer potřebujete ()

Pavlo

Prijemna komorna predstava postapokalyptickej buducnosti. Efekty na nadpriemernej urovni, herecky kvalitne zahrane, nejake to posolstvo sa tam tiez najde. Odporucam sci-fi milovnikom. ()

Armat-M41A

Komorní, povedené sci-fi přesně ve stylu Netflixu, kterému děkuji že točí tyhle artové záležitosti. Styl který Netflix pouští do světa si k divákům musí najít cestu a ne u každého se to povede. U mě to také trvalo nějakou dobu ale teď už dokážu jejich tvorbu ocenit. Toto dílo mě v tom jen utvrdilo. Na druhou stranu chápu i nesouhlasné komentáře. ()

brkerez

Za mě velký příjemný překvápko. Obecně mám rád filmy o vztahu člověk-stroj a tady sem dostal skvělej vizuál, parádní atmosféru podzemního bunkru, celkem uvěřitelnej vztah ocelový matky a dcery z masa a kostí, dobře napsaný dialogy a často bych řek neklišoidní neočekávaný vyústění některých situací, rozhovorů. V nějakym komentáři sem tu čet stížnost, že hlavní hrdinka byla naivní a naivně se chovala. To byl podle mě jasnej záměr a jen to ukazuje, že nad tim scénářem někdo pořádně přemejšlel - jaká by asi byla teenagerka, která by 15 let vyrůstala bez kontaktu s lidma a interagovala jen s plechovkou bez opravdových emocí a lidský interakce nacucávala jen z knížek a starých televizních show ? Za mě tam ta naivita přesně zapadala, kdyby se ta teenegerka chovala děsně rozumně, tak by za mě uvěřitelnost dostala těžkej zásah. Možná by se tomu dala trochu vytknout pointa a obecně v závěru to trochu drhlo, to je asi důvod proč tomu nedám plnej počet, ale za mě super zážitek, kterej sem si užil v podstatě od začátku do konce. A ještě bych vypích soundtrack, kterej mi připomínal Interstellar. ()

Naby

Za me urcite zajimavej pocin, at uz z hlediska scifi, tak z hlediska napeti. Uznavam, ze nektere veci jsou rekneme neprimocare tak jak je klasicky hloupy a nepremyslivy divak zvykly. Za me je vyhoda, ze si nad tim clovek muze podumat i dlouho potom, co film skoncil ;-). Mozna bych i doporucil sledovani ve vice lidech, aby jste to tak pohli rozebrat a neupadli do depky, nebo spatneho hodnoceni ;-). Celkem poctiva 4* ()

pindruche

Film má pár chyb a je trochu zdlouhavý. Ale nenudil a byla jsem napnutá až do konce. Hloupé komentáře od několika uživatelů na to, že je Hilary stará a strhaná, jsou blbé. Vy zřejmě mládnete. Hrála dobře a přesvědčivě a o to přece jde. Dávám 80 %. ()

Martinko991

Celkom kvalitka ku ktorej som sa dostal v lietadle takže som to sledoval na celkom malej obrazovke, na(ne)šťastie o nejaké sci-fi veľkolepé scény som neprišiel keďže film je najmä o dialógu medzi robotom a jej dcérou. Napriek tomu však za mňa predčil mnoho podobných filmov z ďaleko väčšími rozpočtami a skoro by som mu dal aj 4 hviezdičky len skrátka na tej malej obrazovke...:) ()

Dosty85

Miluji filmy, kde poslední scéna úplně změní význam celého filmu. Vlastně film do té doby vůbec nedával moc smysl a byl to úplný tucťák vhodný tak na 2-3 hvězdy. Podle mě tento film moc lidí nepochopí. Nedivím se nízkému hodnocení. Pokud ale člověk dával pozor a zpětně si film v hlavě promítne, musí ocenit promyšlenost celého díla. ()

fanmov

Pointa filmu jasná od samého začátku. Navíc se k ní film probrodil hromadou s...kových scén. Odpad nedám jen kvůli slušně vyvedenému prostředí. ()

CaptainPixel

TL;DR: NEKOUKEJ na trailer, priserne spoiluje! Od zacatku jsem z toho mel hodne 'MOON' pocit, coz je jedine dobre. Celou dobu jsem premyslel nad 4 hvezdami s tim, ze jestli bude konec 'kulervouci', tak to bude mozna i za plny pocet. Konec byl, twist jsem nepredpokladal, ale musim tomu dat kvuli nekterym vecem - ktere nechci spoilovat - pouze 3. Skoda, potencial to melo obrovsky. ()

Tenno

Začátek zajímavý a námět taky, očekával jsem ale vnesení do příběhu, nevíme co se vlastně stalo, kdy se to stalo, proč se to stalo a ani jak to dopadlo/dopadne. Co jsme se dozvěděli? Že existuje nějaké zařízení na záchranu lidstva, které vymyslela "Matka" a chce lidstvo povznést na novou úroveň. Cca od poloviny se ve filmu nic moc nedělo. Zbytečné natahování. ()