Hrdinské činy patria k vojne. Jedna z najodvážnejších akcií histórie Prvej svetovej vojny sa stala námetom aj pre tento film, ktorý opätovne oživuje príbehy ľudí, ktorí čelili vojnovému ošiaľu. Major Charles Whitlesey (Rick Schroder) je vojakom na pohľadanie. Jeho oddiel sa dostal do veľmi nepríjemnej situácie, keď je obkľúčený v hustých francúzskych lesoch nemeckým vojskom. Bez jedla, bez zásob a bez možnosti zanechať o sebe správu. Mal na výber dve možnosti. Vzdať sa alebo umrieť. Ale on si vybral tú tretiu... (oficiálny text distribútora)

Kangaxx

Úroveň prekvapivo kvalitného spracovania znižuje všade prítomný americký patriocizmus (U.S. voják hrdo neopätuje salutovanie nemeckého dôstojníka, Nemci píšu oslavné ódy o statočnosti a vytvalosti amerických protivníkov, ktorí bojujú až kým neprejdú celú trasu v tuneli za svetlom a podobné nezmysly). Tuční Amíci doma pred telkou zrejme pociťujú návaly národnej hrdosti, keď sú ich občania vykresľovaní v podobe übermenscha, ja mám však k tomu odpor. 65% ()

giovanni3

No já byl spokojen film o 1.světové válce podle skutečné události o velkém hrdinství... Banda gangsterů z NY dobije klíčový bod v lokalitě a musí ho za každou cenu udržet a k tomu pár falešných informací od velení + ostřelování vlastními děly k tomu dodejme akci s plamenomety atd.. atd.. opravdu spokojenost jako nebylo to vyloženě na 5z5 (trošku mi nesedělo jak po dobytí bodu v místě zůstaly skvěle umístěné německé kulomety a naši hrdinové bez munice je nevyužijí + jsou v obležení, ale útoky jsou vždy z jedné a té samé strany..), ale 4 bez debat. Jinak parádní závěr s knoflíky. ()

ZkuKol

Občas až příliš naivní a jednoduchý děj, velmi kvalitní zpracování, slušné tempo a absolutní absence zajímavých postav (což je u televizních dílek z USA už skoro pravidlem). ()

jirijost

Na první světovou válku se ve válečných filmech moc nemyslí to je pravda, je to škoda protože některé filmy jsou opravdu skvělé. Tenhle mezi ně patří, neni to sice žádný trhák u kterého by jste slintaly ale něco do sebe to má. Velmi silný je hlavně konec, ten je vážně výborně zpracovaný, já dávám čtyři hvězdičky ale musím říct, že jsme se dlouho rozmýšlel jestli tři nebo čtyři. Trochu mě ale mrzí nedostatek nějaké hezké vážné hudby, která dá vždycky těm bojům skvělý nádech tady jí ale bylo opravdu pomálu. ()

wosho

Dobře udělaný válečný film, jehož jediným kladem a důvodem proč přidám čtvrtou * je zvolení WW1. Je mě opravdu líto, že se filmaři nevěnují stejně první světové válce , jak to dělají u druhé světové války. ()

Tydlidáš

6/10 - Válečný filmy mam rád a tohle jakožto Lucembursko americkej televizní film mi příjde hodně v pohodě. Nejzajímavější je asi děj a celkovej příběh ze zákopový války. Jinak neni moc o čem mluvit. Neznámí herci přestřelující se na malym kousku lesa. Toť vše. Bez velkolepého amerického zapojování do atmosféry stříká čistá sirovost z bajonetů do nijak zvlášť zajímavejch záběrů. Díky filmu, kterej má být hodina a půl z jedný bitvy Světový války a protáhnul se na dvě díky třem nebo čtyřem reklamám na stanici COOL, si příští sledování filmu v televizi rychle rozmyslim.... ()

J.Bourne

No popravdě, kdyby to nebylo podle pravdivý události dal bych hvězdičky sotva dvě. Je to až obludně oslavnej film americkejch jednotek. Takovejch náborovejch kliše sem neslyšel snad nikde. Ale ono se to fakt stalo. A když k tomu přičtu velmi povedený bojový scény, podání atmosfery zákopový války a celkem dobře zahraný role, vychází mi z toho tak 3,5 hvězdy. ()

Ještěřák

Docela skvostný výhrabek na to, že ho na ČSFD ohodnotilo asi tak 23 lidí z tři prdele zaregistrovaných. 89 minut z 92 jsem byl napnutej jak strunička. _____ POPRVÉ JSEM ZDE VIDĚL: užití toho strašidelnýho předpotopního plamenometu ala Return to Castle Wolfenstein, polní bibli celou od krve, a poštovního holuba s ustřelenou nožičkou. ()

Mikino00

Zajímavý příběh v televizním podání, s normálními herci bez přikrašlování. To zní dobře, jen do té doby než to dostal do rukou pan střihač, ten zničil už tak špatnou práci kameramana a výsledek je nesledovatelný. ()

Hepy13

Ve filmu je poměrně dost akce, která není vůbec špatně natočená. K tomu svižný děj, ale i přesto jsem měl takový pocit že to občas zavání průserem. Postavit film jenom na řežbě se může někdy vyplatit, toto ale není ten případ. Radši zůstanu u filmech které zobrazují 2. světovou než první. ()

ypres.bass

Můžete se vzdát, můžete zkusit utéct. můžete se nechat hrdině zastřelit v boji. Ani jednu z nabízených možností však jednotka kapt. Whitleseyeho nezvolila. Zvolila možnost která jí nebyla nabídnuta. --- Škoda jen někdy zbytečně protahovaných scén s utrpením vojáků bez vody, jídla, munice a neděje. --- 70% ()

KoleckoR

Nejde to jinak napsat, než že, obyčejný válečný film z První světové. Masakr a boj v zákopech, kde každý metr stojí stovky životů na obou znepřátelených stranách. Po útoku a opuštění zákopů boj pokračuje v obklíčení v lese. Bohužel divně natočený. Kamera sebou cuká hned doleva, hned doprava - pohled na střílejícího vojáka, rozmazaný tah kamerou, pohled na zastřeleného vojáka. A takhle několikrát dokola. Přesto to na obrazu děsivé války nic nemění. ()

Luk Skywalker

Není to žádný velkofilm, ale to vůbec nevadí, ba naopak. Hlavně se točí válečné filmy z druhé světové a přitom první světová je také dobré téma a přitom je o tom mnohem méně než z druhé světové. Skutečné událost, hrdinství vojáků, realistické scény za 4 hvězdy. ()

jura-roy

Jako televizní film předčí 80 procent kino slátanin. Hned od začátku a pěkně bez keců jsme hozeni do akce. Výborná atmosféra, slušná kamera a dobrý výběr herců. Velké překvapení s ohledem na rok vzniku. ()

RakeW

Po mnoha stránkách obsahu i formy nedotažené a nepříliš konzistetní dílo plné klišé (ta jsou zřejmým výplodem scénáristovým, originální momenty naopak napsala skutečnost - viz holub Cher Ami) a patosu, které má na čele zřetelnou nálepku "dějepis zábavně-akční formou". Jenže je to film televízní a tak přihmouříme oko, vědí! Přesto si myslím, že červenou si to nezaslouží. ()