Pre partičku stredoškolákov z malého amerického mestečka je kľúčom k úspešnému víkendu nájsť ľubovoľného dospeláka, ktorý im kúpi alkohol. Osamelá pani Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomto smeru darom z nebies. Nielen, že teenagerom bez mrknutia oka kúpi prepravku s alkoholom, ale navyše im ponúkne aj pivničné priestory vo svojom odľahlom dome, aby si ho tam mohli vypiť a trochu sa pritom zabaviť. „Mama“ Sue Ann má len pár drobných podmienok. Aspoň jeden z účastníkov musí zostať triezvy, aby ostatných mohol bezpečne odviezť domov. V jej dome sa nesmie nadávať a nikto nesmie chodiť hore, do obytných priestorov domu, čo sú na prvý pohľad celkom splniteľné podmienky. A tak sa miestne deti stretávajú u mamy častejšie a častejšie. Avšak do párty pohody sa pomaly začínajú vkrádať temnejšie tóny, keď sa zrazu z nadštandardnej pohostinnosti domácej pani stane zvláštny druh posadnutosti a istota, že raz príde deň, keď za to bude niečo chcieť naspäť. Z dokonalého sna všetkých teenagerov sa rýchlo stane nočná mora a najlepšie miesto v meste sa premení v najhoršie miesto na Zemi. Ona vám to predsa hovorila detičky. Hore ste nemali chodiť. (Cinemart SK)

carAnthony

prvá hodina filmu čistý des - slabé herecké výkony, vykonštruovaný dej, trápny overacting a ďalšie smeti, no posledná polhodina to zachránila aspoň na aký-taký filmový zážitok - 25% ()

Kushina

Nebyl to ani tak horor, jak jsem si myslel, ale spíše skvělá ukázka toho jaký druh psychopatismu v sobě dokáže člověk mít. Jednou nehezkou událostí z dětství, kterou přenesla do dospělosti dokázala zabíjet a mrzačit a předělat si věci k obrazu svému. Konec byl vrchol téhle "nemoci"... 50% ()

andrewXx

V poslednej dobe sa nám v hororovom žánre začínajú objavovať fresh nápady, ktoré sa vymykajú z rokmi zaužívaných konceptov. Tento fakt si naozaj cením a plusové body si zaň určite pripíše aj Ma. Dejovo zaujímavo miešaný koktejl s partičkou naivných amerických teens, ktorých baví ožierať sa a záhadnou Octaviou Spencer v podobe ich pseudo mami, ktorej aj napriek rodičovským vlastnostiam nevadí tínedžerom požičiavať suterénom domu na ich parties. Práve dôvody, prečo to robí, vás nenechajú pasívne rozmýšľať o tom, čo ste mali včera na obed, ale budete sa zaujímať, prečo to tá staršia dáma vlastne celé robí. Film postupne odsýpa a podsúva vám postupne minimum informácií, pričom svoje tajomstov si stráži takmer dokonca (aj keď môžete sa domnievať). A presne to bol problém. Odkrývanie tajomstva nebolo namiešané najšťastnejšie a keď ste už maximálne vygradovaný na pointu, stále ju nedostatnete. Dospeje to až do bodu, že vás takt trochu prestane zaujímať a keď konečne príde, vôbec nemá až takú váhu, akú by ste čakali. FIlm to na vás skrátka len tak hodí a neobťažuje sa zistiť, či chytáte. Scenáristi síce priniesli niečo nové, no vôbec sa neunúvali to dotiahnuť. Nie veľmi šťastne je obsadená aj samotná Octavia Spencer, ktorá mi napriek svoji hereckým vlohám utkvela najmä z kladných úloh. Tie tušim tvorili 90 % jej kariéry. Asi preto jej ten evil postoj skrátka neveríte. Žáner horor je v tomto prípade tiež na veľké posúdenie, keďže tu strach vlastne rapídne chýbal. ()

stanyko

Horor to teda nebol a od thrileru to ma tiez poriadne daleko.. Ide o slabsiu dramu o parte pubertiakov, problem je, ze to cele nebolo velmi uveritelne. Film mi nesadol tak, ako rola Ma nesadla Octavii Spencer... ()

Dufffy

Jako horor na mě tento film rozhodně nepůsobil, spíše bych to přirovnal k psychologickému thrilleru s jednoduchou zápletkou - pomsta. Jediné co můžu pochválit je herecký výkon Octavie Spencer. Do kina jsem šel s očekáváním průměrného oddechového filmu a to jsem více - méně dostal. 60% :) ()

PamPero 1

Octavia to skvělé táhne a nebýt ji, je to jen laciný horůrek. Škoda, že to ničím nepřekvapí. Scénář, zvraty a vše okolo je strašně tuctové. 60% ()

Catella

Nevim úplně, jestli se o tomhle dílečku dá napsat, že je to horor, je to takovej divnofilm, kde se celou dobu chlastá, droguje atd. Ale paradoxně se na to docela hezky kouká, nejlíp se skleničkou barevnýho pitíčka v ruce :-) ()

johnnie78

Mě to fakt bavilo, ale na čtyři to prostě není. Je to taková pěkná třiapůlka. Především proto, že mám pocit, jako by tvůrci byli trochu bezradní. Měli docela dobrej námět, ale teď co s ním, žejo. Výborná hlavní záporná postava sice tady hodně krade show, ale úplně to nestačí. S nějakou logikou si taky hlavu nikdo moc nelámal. Osobně bych do toho sklepa nepáchnul už po prvním setkání s evidentně jebnutou černoškou, natož podruhý, potřetí, počtvrtý, podesátý... a až pak se něco stane. Když na začátku SueAnn mluví se sekuriťákem a pozdějším nechtěným hrdinou dramatu, co si ho právě nechává kouřit v autě, působí to na mě, že se znají a že spolu normálně komunikují, přičemž uplyne asi hodina a on se strašně diví, že ji asi po padesáti tisíci letech ve městě potkává. Jakou roli ve filmu hraje ona "postižená" dcera, to jsem vlastně vůbec nepochopil. Flashbacky jsou udělané křečovitě. Tohle není moc horor, je to takové sociální drama švihnuté teen komedií, a až v závěru dojde na nějaké to násilí. Ale jak říkám - bavil jsem se. ()

Pan.Antonin

Tohle se vůbec nepovedlo. Chybí tomu hlavně větší napětí. Většinu času to připomíná nudný televizní thriller, až půl hoďky před koncem si to vzpomene, že to vlastně chtělo být horor a závěr filmu už jej trochu připomíná. Do toho hlavní herečka podává velmi špatný výkon a ostatní dospělí taky nijak nezáří. Teenagři takový průměr. A scénář a zápletka je cítit promarněným potenciálem. S trochou fantazie mohla skrývat Sue Ann větší tajemství než jen trauma z dětství. Film nedoporučuju a dostane ode mne jen lepší jednu hvězdu. ()

Pepi74

Problém filmů se stejným názvem. Ale když už jsem stáhnul tenhle, tak jsem se na něj i podíval. Problém jakéhokoliv filmu je, že se člověk po třiceti minutách diví, že je to teprv třicet minut. Ale dokoukal jsem to a nakonec to bylo smutný. No hlavní herečka si myslím zaslouží lepší role. ()

Aideon

Tento kousek se zrovna úplně nepovedl, nebudeme si lhát. Film postrádá jakoukoliv logiku, ať už chování postav tak samotného děje. Herci, kteří zde hrají studenty mě osobně nijak nenadchli (nevím, jestli to byl špatný výkon nebo scénář) a o ostatních postavách můžeme říci to samé. Dějová linie (neexistující) má pomalý rozjezd k nějaké první velké zápletce, která jen vzdáleně připomíná horor. Samotný závěr a vyvrcholení "zápletky" celého filmu je rychlé a zvláštní. Celkově chování hlavní záporačky máti mi nedává smysl. Ačkoliv musím uznat že právě ona byla tím jediným na co se mi špatně koukalo, protože O. Spencerová má hrozně děsivé oči a celkově to zahrála nejlépe a děsivě (to bylo jediné v celém filmu). Myslím, že film si nezaslouží řadit se mezi odpad, ale víc než jednu tady opravdu nechat nemůžu. ()

exe.

No neviem, neviem, čo som si z toho filmu mal odniesť, pozrel som si ho len kvôli tomu, že tam hrá Octavia Spencer, ale pokiaľ čakáte horor, tak zbytočne zabijete 100 minút vášho života, celý film je taký napínavý ako lacné TV filmy so žánrom thriller. Nemôžem však povedať, že som sa u filmu nebavil, teda skôr vôbec nebavil, Mama má aj svoje svetlé stránky, ale tých tam je málo a samotná atmosféra (ak to tak môžem nazvať) je mizivá a málo zaujímavá, na druhú stranu film má celkom dobre postavy, konkrétne hlavná postava Diana Silvers, ktorá bola celkom sympatická a ktorej som fandil a hlavne Octavia Spencer, ktorá podávala dobrý výkon a zo začiatku pôsobí ako milá pani v strednom veku. Kúpi vám alkohol, aj keď ste neplnoletí a ešte vás pozve k sebe domov na alkoholovú párty. Celý film sa však vlečie strašne pomaly a kým sa začne niečo diať, počkáte si celkom hojnú chvíľu a za ten čas si aspoň "užijete" alkoholové párty mladistvých teenagerov, ktoré ma až tak nebrali, ale čo asi najviac pokazilo celý film, bol prvý flashback Octavie Spencer, kde som začal pomaly tušiť, čo je jej hlavnou motiváciou a prečo to celé robí. Keby si to nechali na koniec filmu a skombinovali to so záverečným odhalením, bolo by to fakt zaujímavé a možno by som pridal ešte jednu *, ale keď od polovice filmu viete alebo aspoň máte približnú predstavu, ako to skončí, tak to nie je to, čo by som očakával. S výberom postáv a s prostredím filmu (chata uprostred lesa) som spokojný, len škoda, že rozuzlenie a atmosféra si nedokázali plniť svoju funkciu. Na jedno pozretie celkom fajn snímok, na ktorý do pár dní zabudnete. ()