Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

houdek442

Pecka! Knihu sice vůbec neznám, takže nevím, jak moc se to drželo předlohy, ale podívaná to je opravdu skvělá. Atmosféra naprosto parádní a herecké obsazení tomu jen přidávalo na uvěřitelnosti. Za mě velmi povedený kousek! ()

oveckaoa

Kariéra pana Nataliho začala a skončila hororem/sci-fi Kostka pak i taky skončila. Následovala sračka Splice a The Haunter už byl lepší průměr tohle je opět těžký průměr. Cca 6 lidí chodících v trávě kde jich nahání jakýsi magor (tak hlavně, že měly přesilu 5 ku 1 a nikdy ji nevyužily) a , kteří jsou uvízlí v časové smyčce. Nějaká pointa proč se to tak děje ani není a na gore rovnou zapomeňte musíte se spokojit s mrtvou vránou a zetlelým mrtvým psem. Dám 40 procent za hlavní herečku na kterou se dá dívat. P.s. spoiler pokud chápu dobře stačilo donutit někoho chytit se té skály a pak po něm chtít, aby ho z tama vysvobodil to je celé pak, ale nechápu co tomu klukovi trvalo přes 2 měsíce, když tam měl 5 potencionálních zájemců. ()

Yoshimitsu

Vysoká tráva byla pro mě místy zmatečný a nezáživný film. Samotné charaktery mě ničím nezaujaly a jenom jsem ať se psíkovi nic nestane. Šel bych tam jedině urvat klasy kukuřice jinak by mě tam nikdo nedostal. Dávám 35% ()

Micro41CZ odpad!

Ok, v1:10 už vypínám. Proč musí Netflix neustále točit mrdky na úrovni jedný scény protahnuty do dvou hodin a ještě to prezentovat jako film? ()

YumiOkami

hmm, skoda; nikdy me moc tyhle plot twisty s nadprirozenymi vecmi (ted slo o travu aha ok) nebavily. ale na druhou stranu to rychle uteklo, takze konec nijak nenasral, jak je tomu u takovych filmu zvykem. prijemne me prekvapilo to, kdy se z jedne, ze zacatku kladne postavy, stala postava zaporna; to me vzdycky ve filmech nejvic bavi. 🪴🌾 ()

lykan9

Kingovky mám rád, ale s převedením na filmová plátna do většinou dopadá 50 na 50. Buď se jedná o skvělý film nebo koninu. V případě Ve vysoké trávě se sice nejedná o skupinu skvělé Kingovky, ale o špatný film se taky vyloženě nejedná. Mimo to mám rád horory s Patrickem Wilsonem a vizuální stránka byla doslova dokonalá. Obzvlášť díky těmto aspektům se jedná o lehce nadprůměrný horor, který je místy i napínavý. ()

zdenny

48 %. Úvod znepokojující - divák neví, co se v trávě ukrývá. Střední část - cirkulující děj ve filmu mě vždycky bavil. Závěr - tím se vše zkazilo. Nebo spíš - nebyl žádný. Prostě jsem se moc upnul na to věřit tvůrcům, že mi vysvětlí ten kámen v poli. Kdyby tam přišlo nějaké vysvětlení, určitě bych šel s hodnocením výš. Ale jako oddechovka to nebylo špatné.REedit - myslim si, ze za atmosferu si to zaslouzi hvezdicky tri a 54 %. ()

vyfuk

Situace je složitá. Máme zde horor, který je na Netflixu a jde o dílo Stephena Kinga. Zde vzniká nějaká zvláštní symbióza. Ale taková zvláštní i v tom, že lidé z ní moc nadšení dlouhodobě nejsou. Plus k tomu Kingovi adaptace jsou poslední měsíce hojné na všech frontách. Ale ne moc úspěšné. Je zajímavé, že tento film jsem si nechtěl pustit, ale když jsem ho rozkoukal, už jsem nechtěl vypínat. A upřímně jsem toho ani nijak nelitoval. Film začal vcelku jako vždy nevinně, ale tu ztratil velmi rychle, kdy asi každému došlo o co půjde. A vy jste nejdříve nadšení. Protože víte, o co asi půjde. O atmosféru. Plotwist o tom, o čem to vlastně ale je, přišel příliš brzy. Už kolem třicáté minuty budete skoro vědět kam příběh směřuje, a co vás nějak čeká. Což není moc dobře. Když nějaké skoro rozuzlení přijde už nějak skoro na začátku filmu. To záleží, jak se na to díváte. Pro mne to byl docela zabiják. Film totiž se poté hrabe v detailech onoho brzkého rozuzlení a plot twistu a nechá nás v něm řádně vymáchat. Pak už vlastně to ztratí nějako malou logickou pointu a vy se musíte smířit s tím, že to nemá moc smysl. Což je dost zbytečná chyba. Je zde ale velmi silné vyhrání si s detaily. Kamerové úhly, pojetí scén samotných, skoro nějaká choreografie samotné trávy a i ne moc sofistikovaná, ale i tak atmosférická hudba. Kupodivu, jde o silný zážitek. Mnohem silnější než jsem čekal a než je zde prezentováno. Téma mi totiž sedlo, i když bylo více než chaotické a nelogické, ale i tak mě to dokázalo nečekaně oslovit. ()

blackkocour

Tak ani ne po měsíci, tu máme další filmové zpracování slavných hororových děl s pera Štefana Krále. "V útrabách záludné vysoké trávě", není žádná sláva, a měla zůstat radši knižní předlohou. Podle mě se měl rejža držet toho, aby přidal ještě trochu více klaunů a na mozek pošahaného Davídka, sekerou v ruce. Tady doslova všechno postrádá smysl. Všechno se děje pořád dokola. Jeden se ztratí, volá o pomoc, druhý mu jde pomoct a později se i on ztratí, a nikdo z nich nemá pojem o čase, protože jsou té z trávy asi dost zhulený. Naprostá píčovina, která se mi strašně, ale strašně srala do hlavy, bylo že uprostřed doslova ničeho, je mluvící skála, která na vás mluví jako svítící a mluvící anapis. Všichni jen hlasitě kvičí a křičí, dostávají ze všeho klaustrofobii a cestují nějakou divnou kontinuitou. Já jsem při sledování, se asi taky několikrát portoval z gauče na hajzl, abych ten odpad ze sebe dostal. Jen kurva nechápu, co se nakonec stalo s tím psiskem? Že by ho zchlamstla ta tráva? Absolutní hlavomyčka, která postrádá smysl. #odpadnisklizen [2019] ()

zsn

Konečně povedená Kingovka, jinak filmy na motivy jeho knih krom pár výjimek naprosto nesnáším. Zajímavé prostředí, hutná atmosféra, sice občas přitažené za vlasy, ale to už je charakteristika Kinga. Vlastně šlo spíše o umělecké dílo. Bez rekvizit, s pár herci a hrou jejich povah. Do toho obsazení sexy Wilsona, no co si víc přát. ()

jefff

Děsná škoda. První půlka má atmosféru a napětí, ale pak se to celý rozpadne a je to hlavně hrozná nuda. Zkrátil bych to o dvacet minut a na začátku déle budoval napětí. ()

Tejkina

Začátek vypadal nadějně, ale postupem času se z toho začala stávat čím dál tím větší nelogická blbost. Tohle se nepovedlo. ()

herr_carter

Je to na hovno. Paradoxně nejvíc člověka baví asi prvních 15-20 minut, kdy se lidi ztrácí v trávě, chodí v trávě, plouží v trávě, volají v trávě a člověk si říká, sakraporte, co za tím bude schované, že jsou od sebe kousek a přitom se nemohou najít? No..a tím atraktivita filmu a očekávání čehosi bohužel končí, pak už jsme jenom svědky občasného baf, střídmého bubu a všudypřítomného halooooooooo. V kostce se jedná o mimozemský šutr, který celé pole dělá divným polem? lépe to popsat asi nejde, pffff......................moje hodnocení = 4 z 10. ()

sedm.1

V případě této podívané nemíním dát absolutně nic jiného, než jedno z nejnižších možných hodnocení, a to úplně nejnižší, tedy Odpad!, nedám vlastně jen díky chvílemi podmanivému vizuálu, a z toho pramenící atmosféry, jinak je to ale fakt neuvěřitelný průšvih. Znalým Kingovi knižní předlohy může tedy ještě možná dávat celý tento maglajs nějaký smysl a možná i mohou částečně tušit, co a hlavně proč se tam děje, ovšem pro ostatní to je takový nesmyslný bordel, že já vážně vůbec netušil, o co tam v té trávě vlastně šlo, za což mohli tedy především ty časové skoky, které se tvůrci absolutně nesnažili jakkoliv vysvětlovat, stejně jako ten kámen a jeho funkci, stejně jako chování veškerých postav a jejich střídavé umírání a znovuožívání, stejně jako jejich pohyb a teleportace v onom prostředí vysoké trávy, a úplný závěr?, no ty krávo, tam jsem přesvědčený, že z toho měli zamotaný šišky už i sami autoři, neboť to se už zvrhlo vážně do totální šlamastyky, kterou nemohl pochopit a vysvětli už vůbec nikdo. Krom Wilsona se zde navíc objevují vesměs nesympatičtí a nevýrazní herci, o funkčním napětí se též nelze bavit, Ve vysoké trávě tak zkrátka považuji za totálně nezvládnutou podívanou, které by se měl každý vyhnout hodně velkým obloukem. Šílený nesmysl! ()

JADIM

Asi to tvorcovia ani nezamýšľali, ale Vysoká tráva mala na mňa taký efekt, ako na postavy vo filme. Dostal som sa do nej a nie a nie sa z nej dostať. Začalo to naozaj solídne, ale potom to už bolo iba stále dookola to isté. Zaujímavé bolo, že po čase ma začali otravovať tie temné scény na ktorých bol film postavený a očakával som východ slnka, lebo vtedy sa podľa mňa často diali zaujímavejšie veci. Ten nápad, ktorý vymyslel Stephen je naozaj dobrý a Netflix ho v podobe občasného napätia a aj trochu mysterióznej atmosféry určite sčasti využil, ale dalo sa to aj bez toho zostupného charakteru filmu. 5/10 (Videné 28.2.2020, Originálne znenie) ()

KoRner

Skutočne atmosférický horor, ktorý sa s pribudajúcimi minútami komplet rozpadne. Aj dejovo a aj logicky. Škoda, šanca tu bola, hlavne čo sa týka potenciál časovej slučky, avšak aj tá nakoniec vyšumí do stratena a je z toho iba výsledný bordel. ()

666Carnage

Tohle je cítím Kingem přes celý pole. Snímek opět na jedno shlédnutí. Zase trochu na palici ale baví to a krom pomalejšího rozjezdu se pak furt něco děje. Kdo by čekal, že se dá udělat tolik srandy ve vysoký trávě. 55% ()

iXtr3m3

Za pútavosť a schopnosť vytvoriť z minima maximu (tráva, balvan, pár postáv) dávam čo dávam. Na druhú stranu ma mrzí, že som nedostal ani len to najmenšie vysvetlenie, čo a prečo sa vôbec dialo tak, ako sa dialo. Pútavé? Hej. Originálne? Hej. Uspokojivé? Nie. ()