Little Monsters

• Veľká Británia Little Monsters

Skupina detí sa so svojou vyučujúcou slečnou Caroline (Lupita Nyong'o) chystá na výlet. Na poslednú chvíľu sa ale jedna z matiek, ktorá mala pomôcť s organizáciou, ospravedlní. Zhodou náhod sa v škole práve nachádza David (Alexander England), ktorý sem priviedol svojho synovca, a keďže mu Caroline ihneď padne do oka, ponúkne sa, že na výlet pôjde s triedou aj on. Ešte ale netuší, že ho čakajú omnoho nebezpečnejšie povinnosti, ako postarať sa o bandu nezbedných detí. (Marceloo)

Gilmour93

Rodinný film patřící na kanál Nickelodeon zábavně znesvěcený vulgaritou a zombies? Ready, steady, Congo! Vzpomněl jsem si na La vita è bella a hru v koncentračním táboře, kde je první cenou tank. Červeným džemem zamazaná slunečnice Lupita Nyong'o, co zajišťuje dětem bezpečnost a ještě při tom musí vypadat, že má vše pod kontrolou, je naprosto úžasná. To je svým způsobem i Josh Gad. Nepodařený kříženec Jacka Blacka a Strýčka Jedličky, na sobě odporné hráškové sako, v sobě zvratky a zmrdství. Nemrtví jsou tady jen za pomalé nekňuby, co předvádí dokonalé masky a plní funkci kulis, takže očekávat nějaké „vyrušení publika v jeho komfortních zónách“ může jen pošetilec. Tohle tu komfortní zónu naopak nádherně hýčká.. ()

kingik

Zombíci osídlující australskou farmu v rukou nepříliš zdatného tvůrce. Kde převažuje humor, nevyskytuje se většinou napětí a gradace. Dysfunkční postupy zadupaly potenciál. Josh Gad měl hrát hlavní roli. Jediný to zábavně podržel coby populární televizní moderátor pořadu pro předškolní děti. Jeho osobní zpověď muže závislého na sexu je v podstatě jediným (humorným) vrcholem filmu. Hlavní hvězdou filmu je exotická Lupita Nyong´o, která si měla lépe prostudovat před natáčením scénář, neb její hodná učitelka mateřské školky, co úporně chrání jí svěřené dětičky před sežráním, je poměrně plochá role, která z jejího hereckého talentu vůbec nic nevytěží. Třetím do party je Alexander England, jehož postava prodělá nepravděpodobný vývoj. Na začátku je pokřivenou nulou s hudebními ambicemi, který má trable v osobním životě a nastěhuje se ke své sestře, svému malému synovci rozhodně není dobrým morálním příkladem, mluví sprostě a vůbec se chová nepřístojně, někde uprostřed filmu už je ale z něj úplně jiný člověk, milující a idealisticky vyprofilovaný scénářem. Česká kina o film neprojevila zájem, nelze se divit. Pro kino diváka nepředstavuje vůbec nic zajímavého. Humorné pojetí se dost bije s tím hororovým, kterého je poskrovnu. Například noční scéna na farmě, v níž jsou hrdinové v obležení zombíků, přímo volá po napětí a útoku na chutné oběti, ovšem k něčemu takovému nedojde a prostor dostane sáhodlouhé emotivní plkání. O nic lepší není závěrečné vyvrcholení, které je dost krotké a korektní. Australský režisér Aby Forsythe u mě nebudil dojem, že má v úmyslu točit parodii na zombie horory, jeho výsledné dílo tak ani nevyznívá. Jistě, je zde pár náznaků a občasná koketérie s popkulturními narážkami (devadesátková kapela Hanson), ovšem jeho režijní schopnosti jsou poměrně nevelké, tudíž film neobsahuje mnoho zapamatovatelných scén, dětská osádka není k ničemu hororovému a humornému využita a oslavný vrchol tohle dílo taktéž postrádá. Dá se ocenit, že z podstatné části se film odehrává ve dne, takže divák se může plně rochnit nad prací maskérů, která je kvalitní. Celý výtvor má však značně zapomenutelné tendence a nedaří se mu zabavit diváka měrou vrchovatou. 6/10 ()

LIVINGDEAD

Budu se opakovat, ale škoda, že hlavní roli nedostala nějaká pěkná blondýnka. Co se týče masek zombíí - perfektní. Škoda, že to nebylo natočeno jako brutální horror. Pohled na roztrhaná brečící děcka by byl famózní. (Dělal jsem CZ titulky, takže jsem film viděl 3 x, znám ho nazpamět, větu po větě :-) a až po třetí se mi líbil , proto 🤗 🤗 🤗 70%) ()

Yoshitsune

Pohodový film, který sice ničím nijak výrazně nevybočuje, ale je to dobře natočené, zahrané a vůbec to nenudí. Lupita tady má pár skvělých momentů, Alexander ze začátku totálně nesympatický, pak se však vytáhne a Josh Gad tady předvede ukázkového hajzla. A jelikož se film točil v Austrálii, kde sou na to násilí tak nějak citlivý, tak to filmaři celkem originálně vyřešili. Takže až na jedno vydařené sloupnutí obličeje, se tady sice žádné velké gore nekoná, ale za ty parádní masky, to lze odpustit. Děcka sou celkem v pohodě, až tedy na Maxe, boží ztvárnění Darth Vadera. A takové hezké čtyři hvězdičky, to mu celkem sednou. ()

Goldbeater

S očekáváním nenáročné infantilní blbiny jsem byl docela mile překvapen, jak vtipnou, sprostou a krvavou hororovou komedii jsem nakonec dostal. Dobře vypointované vtipy, slušně napsané postavy s chytlavě humornými hláškami zahrané kvalitními herci (i děti jsou zde v pohodě), zombie útočící na dětský zoopark (tady možná milovníci zvířat objeví menší zádrhel) a legitimní prakticky dělané gore (sice je to film o dětech, ale rozhodně ne pro děti). Little Monsters jsou rozhodně velmi povedeným zástupcem zombie komedií, jichž sice vzniká poměrně mnoho, ale kvalitu a originalitu aby mezi nimi člověk pohledal. Zde se to naštěstí povedlo a dobře jsem se bavil. [Sitges 2019] ()

• Natáčení probíhalo v australském státě Nový Jižní Wales, konkrétně ve městě Sydney (mj. na místech Centennial Park a v Disney Studios v Moore Parku). (noelcoward73)
  • Ve filmu zazní celkem 64x slovo „fuck“. (noelcoward73)
  • Když David (Alexander England) zkouší prásknout bičem, tak se zasáhne a drží se za obličej. Krvavý šrám má ale na krku. (Duoscop)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)