Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

Hellknight12

Tento film mi odporučil mi kedysi kamoš. Na názov som zabudol a až dnes som si na neho spomenul. Film sa skladá zo štyroch krátkych poviedok, ktoré do seba nakoniec pekne západnú. Hneď prvá poviedka celý film solídne odpáli. Máme tu dvojicu chalanov, ktorý pred niečím zdrhajú a tak sa dočasne skryjú na pumpe. Hneď v úvodnej poviedke je pekná gore scéna. A aj tie potvory vyzerajú celkom slušne. Druhá poviedka začína úplne normálne až kým baby nepychnu u prostred diaľnice. Potom to začína byť pekne nepríjemné. Máme tu veľmi dobre znázornený teror. Na koniec sa to celé zvrtne. Tretia pokračuje presne tam, kde druhá končí. Vlastne sa na začiatku pekne prelínajú. Máme tu chlapa, ktorý spôsoby nehodu a chce danú osobu zachrániť a tak vytočí 911. Ty mu poradia nech obeť odnesú do najbližšej nemocnice. Na konci je tu jedna pekne dlhá scéna pekne nepríjemná. Posledná poviedka je pekne ukončenie celého príbehu a aj filmu. Partia chlapov prepadne rodinu s určitím zámerom. Koniec poslednej poviedky má veľmi zaujímavo celkom príjemne prekvapil. Celý film má veľmi dobre zvolený casting. Herci sú sympatický a hrajú výborne. Tiež hudba je veľmi dobre zvolená. Dej filmu je na začiatku síce trochu zamotaný ale na koniec to dáva perfektný zmysel. Charakteristika postáv je tu dobrá ale mohla byť o niečo lepšia. Je tu aj pár momentov pri, ktorých som si povedal, že by som to spravil inak ale nakoniec to malo zmysel pre danú poviedku. Film môžem odporučiť, každému kto má rád poviedkové horory a hlavne horory, ktoré sú odlišné od bežných. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

Miagy

Veľmi zmiešané pocity, zaujímavo prepojená dejová línia, ktorá však bola doplnená a pretkaná mysterióznym prvkom bez absolútneho vysvetlenia. Príbehy boli nevyvážené, výborné sa striedali s nudnými. Celkový djem z hororu však nie je zlý, chýbal mu však akýsi ústredný bod a myšlienka... ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Každý "příběh" mě doslova pohltil svou tajemností a atmosférou! A přestože ani jeden příběh není ukončen a vysvětlen, tak musím hodnotit vysoko. ()

Zombiepod

Väčšina hororových béčok je v podstate rovnakých, ale všade sa nájde nejaký ten klenot. A práve týmto klenotom je Southbound. Poviedkový horor, ktorý nie je až tak úplne poviedkový, zložený z piatich znepokojujúcich a mrazivých príbehov, šikovne spojených do jedného celku. Iste, nič tu nie je tak úplne logicky vysvetlené, dotiahnuté, ani nijak zvlášť príbehovo rozvetvené, no príbehy sami o sebe sú naozaj zaujímavé, a valia neustávajúcim tempom. Kopa osviežujúcich žánrových prvkov, pútavá kamera, a čo by som najviac vytýčil je atmosféra dokreslená excelentným soundtrackom. Southbound je vo svojej podstate zvláštnym filmom, pretože je to vyslovene blbina, ktorá chrlí na diváka divné výjavy, no vo svojom žánri je to hotový unikát. Pre fanúšika netradičného hororu povinnosť. ()

Knor

Vzájemně se prolínající temné historky z prapodivného města, které ovládá ,,zlo". Není to úplně klasickej povídkovej film, ty jednotlivý části jsou propojený podobně jako v Pulp Fiction a je super, že každá část funguje. Velmi sympatická hororová jednohubka. ()

Dickator

Celý film naprosto postrádá návaznost, soudržnost, jednotlivé příběhy jsou od sebe tak mocně odděleny, že to vyvolává dojem naprostého chaosu, což byl možná ve vztahu k tématu tak trochu záměr, nicméně na mě bohužel film působil celkově špatně, myslím, že přidat trochu víc návaznosti v příběhu, byl bych mnohem spokojenější, takhle jsem viděl několik jednotlivých příběhů, ale vlastně se vůbec nic nedozvěděl, to mě moc mrzí. ()

XXXXXXXX

Hororové povídky, vydávané v rámci celistvých 90 minut, a maskující se za film, to měli vždycky těžké. A nejineak je to i v tomto souboru. První dvě povídky jsou takové chujoviny, že se až divím, jak mohla taková kokotina někoho vůbec napadnout. Výsledný dojem trochu spravují třetí a čtvrtá povídka, aby jej pak ve finále rozsekla poslední povídka, která je do poloviny naprosto skvělá a od oné poloviny tupá jak tágo. Jak mám potom, jakožto koncový divák něco takového vlastně hodnotit? Inu dvě z pěti povídek skvělé, tedy dvě hvězdičky. A já pokračuji v marném snění o hororové antologii, ve které budou všechny povídky naprosto luxusní. No třeba se někdy dočkám. ()

DoubleJack

Jednou větou: "kvalitnější VHS" - ostatně většina pánů, kteří Southbound udělali se podíleli i na původní VHS, takže čekejte velmi podobný princip, ale o dvě úrovně lepší zpracování. Atmosféra je po celou dobu správně creepy a co oceňuju jsou přirozené přechody z jedné povídky do druhé. ()

DonBraso

Vykrást uvodní song z filmu Věc není zrovna bůhví co,který je trochu šmrncnutý s nějakou smyčkou.Hold Ennio Morricone,ten se hodí do všech žánrů bez debat a ani se nemusí na tom podílet:).Vlastně jsem si říkal,že tvůrci stejně jedou italské songy z jejich hororů,hned jsem si vzpomněl na výrazné smyčky z filmu Zombi 2.Příběh je víceméně převrácen,že začátek je vlastně koncem a tak se nám dostavá příběhové povídky,které se snaží samozřejmě plynule navázat.Kdo viděl VHS/ky je jako doma.První ukázka je to nejhorší,nemá to moc co říct a hlavně to úpně totálně zabije tím,že to nemá v důsledku jako celek konec.Druhá se střihne hned vedle bytu a pak už to navazuje stále.Myslím si,že každý tento díl bere z různých hororů vždy něco ,což je pěkný tvůrčí tah.Bohužel zde stále ještě nepřichází to právě ořechové,je tu rituální vložka,super dvojčata,ale vcelku průměrná věc.Třetí je nejlepší díl.Nemocnice jede na plné obrátky,je tu docela dobrá krvavá lázeň,zajímavý konec a tajemno.Čtvrtá vykouzlí úsměv paní brokovnice do ksichtu,trochu té planiny a do páté části,která jaksi odbočí a nabídne asi nejvíc známé hororové story x-let.Takže rodina se ubytuje a najednou je přepadnou odzbrojený lidi s maskama,který se s tím moc nepářou,do toho scifi prvky a vcelku příjemná podíváná, bohužel jaksi tam nejméně podle mě zapadá,ikdyž vysvětluje začátek/konec příběhu či spíše navazuje.Rádio jako vložka mezi scénama super nápad,hudba super,některé příběhy lepší,některé až moc normální.Jedna lekačka,ani jednou jsem se nebál,pěkný vizuál kostlivce,takže tři hvězdy zaslouženě.Ale na underground povídky mám menší slabost,takže 70%. ()

Facerr

Tenhle halus je sice pěkně pospojovanej, ale totálně bez pointy. Je fakt, že u jednoho příběhu jsem byl i napnutej, co bude dál a čekal nějaký rozuzlení, leč nedostalo se mi ho. Přijde mi, jako by pááni filmaři dostali fajn nápady a řekli si "to je dobrý, musíme to nějak dát do kupy a bude to pecka". Jenže za rok se sešli a zjistili, že je nic novýho nenapadlo. A tak aby nenechali ladem jejich "príma nástřely" splácali všechno co šlo. Atmosféra sice dobrá, navíc podmáznutá hororovejma synťákama 80tek, tempo taky ucházející, ale nemůžu se zbavit dojmu, že dohromady to nakonec bylo jen pár výstřelů do tmy... bez jedinýho zasáhnutýho terče. ()

J.Mayen

Už tu bylo řečeno, film je nesouvislý, nemá hlavu ani patu,  chce být zajímavý a rádoby mysteriózní, ale nějak se mu to nedaří. Začátek a konec filmu je průhledný a pozornýmu divákovi neujde, že se bude děj snažit na sebe navázat. Ale pointa? Zkrátka žádná není. Buď si tvůrci z nás udělali dobrej den, nebo lidově s náma vytřeli prdel. A že prý horor, ale jděte. Jedna hvězda za celkem povedený gore. Ale jinak je to shit. ()

zvolsi

Prakticky všechny neduhy hororového žánru, poslepované do 4 příběhů. Oběti se chovají, jako správné oběti, logiku a smysl moc nečekejme, atmosféra strachu na bodu 0 a tak děkujete bohu, za pár krvavých scén a tu kozatou bloncku na konci, která to aspoň trošičku rozjela. Je to hororový žánr tady se kvalita ani moc neočekává, ta bloncka byla fakt dobrá, tak proč nepřivřít oko a nedat za tři :) ()

veverysiak

Prekvapenie v poloamatérskom šate, ohromne svieže, zaujímavé a svižné dielko, dej má spád, plynule prepojuje jednotlivé príbehy a oplýva vydarenou originalitou, trochu hereckého umenia naviac by neuškodilo, ale kupodivu toto vôbec neva, takže 75%. ()

axcris

V krátkosti: „What the Fuck?“. V dlhšej krátkosti: Príbeh je rozdelený do 4 častí ktoré sa Vám teraz pokúsim rozobrať. Vlastne, príbeh? To som prehnal, volajme to nezocelené poviedky. 1- Absolútne zbytočné, nudné, nevysvetliteľné, bez atmosféry... Radšej mali prvú časť zmazať a z celého filmu by bolo o niečo „kvalitnejšie dielo“. 2- Top časť filmu. Bez troch priateliek by som to hádam ani nedopozeral, nepísal toto tu teraz, a nezapamätal si z toho to filmu už vôbec nič. Možno ak by vydali druhú časť, ako samostatný krátky film, mal by úspech ako takto všetky dokopy. 3- Ach jaj. Ale áno, je to kúsoček lepšie ako prvá poviedka. Ale taktiež sa dozviete maximálne nič o tom, prečo a ako. Uvidíte len headshoty do mýtických postáv? 4-Akože, má to dáky súvis s časťou 1? Myslím, že tak autori zamýšľali. Realita? Každý si svoj malý filmeček robil na opačnej strane mesta, a zabudli si navzájom povedať o čom bude. Ono, keď ale chcete mať ako taký prelínaný dej, tak by bolo dobre kebyže si to nenecháte len pre seba. Krista Mária. Inak postavy a efekty sú nie na zahodenie. Škoda takých autorov. Prosím dajte to niekomu inému kto z toho vie urobiť zážitok. A nech sa o tom filme môžem podeliť s kamarátmi, nie len sa na ňom smiať. ()