Necrotongue

Nevím, možná se mě tvůrcům neustálým opakováním téhož podařilo oblbnout, ale v případě třetí epizody se mě zmocnil pocit, že se docela bavím. Asi to bylo nečekaně košatým dějem (ano, tím myslím, že nešlo jen o cyklus párty- smrt- párty- smrt.......) a hlavně závěrem, který přece jen slibuje jakýsi posun příběhu. ()

geklon

V momentě kdy to začalo v zápalu vyšetřování po konsekvencích smyčky, bejt opravdu mimo rytmus, objevil se Alan. Ač totálně na sílu a nejspíš kvůli němu už neuvidíme sympatickýho houmles kadeřníka, posun v ději to je a udrželo to epizodu alespoň napínavou. ()

Ibis

Třetí díl a práce se schématem spirálového vyprávění se opět proměňuje, což v tomto případě znamená, že schéma samotné je po většinu epizody upozaděno, neboť kromě samotného závěru zemře Nadia pouze jednou. Pokračuje ve svém (v jejím typickém stylu nonšalantním) pátrání o příčině časové smyčky, ovšem to brzy poslouží k přesunutí pozornosti na prozkoumávání vztahu s jejím bývalým přítelem. V nové podobě se tak pracuje s ustanoveným principem, že časová smyčka má funkci katalyzátoru pro rozvíjení Nadiiných traumat, kostlivců ve skříni, chyb z minulosti a podobně. Roztržka s bývalým vede v poslední cca třetině opět k přerámování vyprávění a  Nadiu vede k tomu, aby se začala zajímat o bezdomovce, na kterého narazila během prvního dílu. Objevuje se tak klasický motiv, kdy prožívání časové smyčky nutí cynickou hlavní postavu k obětavému jednání. Navzdory tomu však Ruská panenka nezvládá vytěžovat vztahové drama vytěžovat - konflikt s bývalým je velmi plochý a šablonovitý; on se přes ní stále nepřenesl, ona o vážný vztah nemá zájem, nad tento standardní rámec jejich interakce nepřerůstá. Stejně tak Nadiin zájem o osud bezdomovce působí více nahodile než jako přirozený vývoj její situace nebo jejího rozpoložení, neboť příběh potřeboval paralelu s bývalým. ()