Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Recenzie používateľa KM Phoenix k tomuto seriálu (6)

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Původně jsem uvažoval o dvou hvězdách nakonec nechávám tři, ale zatím nevím moc co si o tom seriálu myslet. Mám pocit jako by šlo o vizuální retro, přestože má jít o současnost. Také postavy jsou dost divné, ať už jde o uvěřitelnost jejich pohnutek či jednání. Nicméně ještě zkusím další díly. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Přes stejné hodnocení si myslím, že druhý díl je o něco lepší a to i navzdory zbytečné zvracecí scéně. Stejně tak i rozvíjení postav mi příjde, že je o něco lepší a rozumnější. Čistě osobně mi vadí ta postava veverky. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Hodně slušný díl, který ukazuje, že to lze udělat i bez nucených pubertálních vtipů. ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

Ten "I am Spartacus!" moment na závěr to trochu sestřelil. ()

Série 2 (2020) (S02)

Řekl bych, že je to o něco slabší než předchozí série, ale o to více drží pohromadě a je v ní o něco méně epizodičnosti. V každém díle jsem našel něco co bylo skvělé i něco co mne dost štvalo, proto nakonec jenom tři hvězdy, i když sí myslím, že to docela stojí za to to vidět. ()

Série 4 (2023) (S04)

Tato série je tak trochu jako poslední série seriálu Scrubs, s polovinou herců z předchozích sérií, v naprosto odlišném prostředí a s dějem, který je naprosto mimo. Což z toho (stejně jako v případě Scrubs) dělá zbytečný přívěšek, který kdyby nevznikl, tak nejenže by toho nikdo nelitoval, ale v mnoha ohledech by byl celkový dojem ze seriálu mnohem lepší. Tato série umístěná do experimentální školy pro ultimátní dementy je mizerná ve všech ohledech. Označení za dementy používám v tomto případě jako hodnocení chování postav a ne jako termín pro osoby s postižením. Těmi tam jsou sice prakticky všichni, ale to není to co by mi nějak vadilo. Vadí mi především nekonzistentnost postav, jejich vývoj a jejich projevy. Prakticky nikdo se tam nechová podle nějaké elementární logiky natož aby respektoval předchozí děj a role postav v něm. Jediná linie, která se tomu vymyká je ta Adamova a tak působí až trochu jako zjevení, přestože by v předchozích sériích byla jen jednou z mnoha. Zklámání způsobuje celá plejáda věcí, z nichž je až smutná role G. Anderson, která byla v předchozích sériích výrazným tahounem, ale zde je pouze vzdálenou ozvěnou jejího minulého já. Těm, kteří si nechtějí kazit dojem z celkem povedeného seriálu doporučuji se tomuto zbytečnému dovětku vyhnout. Ostatním přeji silné nervy při sledování chaotického, ultra pestrobarevného chaosu, který jen parazituje na předchozích úspěších, bez toho aby přinášel něco co by seriál důstojně uzavřelo. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)