Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (8)

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Jakožto nejlepší, nejúžasnější, všeobecně nejnadanější a nejváženější uživatel této databáze, jsem pochopitelně tento přehypovaný seriál nemohl vynechat a rád obohatím tuto databázi prozatím jediným validním názorem. Je to píčovina. Během sledování jsem ani na okamžik nedokázal mít pocit, že bych sledoval cokoli, co by jakýmkoli způsobem připomínalo skutečný svět, což bych překousl za předpokladu, kdyby tento seriálový svět byl alespoň trošku zábavný. Z každého záběru na vás čiší nezdravá touha působit nesmírně cool dojmem, což je takový otravný trend Netflixu. Bohužel zcela na úkor jakékoli uvěřitelnosti. Tento výlet do jakéhosi prapodivného panoptika plného prapodivných a nesmírně otravných postav mě nedokázal absolutně ničím zaujmout a oslovit. Vůbec ten úvod, jak se z přizdi sráčského panice stal sexuální terapeut, byl totálně zkratkovitý a nedával ani zblo smyslu. Stejně tak stokrát zopakovaný vtípek se smyšlenými nadpřirozenými účinky viagry. Jeden z nejhorších pilotů, které jsem během svého filmově a seriálově bohatého života doposud viděl. Je to zkrátka debilní dílo zacílené na pubertální a prepubertální dívky, které začínají objevovat, že orgán, který doposud využívaly pouze k močení, má možná širší využití. Lze očekávat, že současná zdegenerovaná mládež bude ještě debilnější, neboť jim seriál nabízí celou plejádu maximálně retardovaných charakterů, se kterými se můžou snažit ztotožňovat. Nemluvě o nekonečně otravném zastoupení všech možných sexuálních orientací a ras, aby se náhodou někdo necítil být na okraji společnosti. Se vznikem tohoto paskvilo dostává slovo "klišé" zcela nový rozměr. Dokonce ani během úvodní hodiny tvůrci nedokázali předvést dostatek kreativity. Tak jak asi mohou vypadat následující díly? [15 %] ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Prožila sis právě svojí první menstruaci? Zdál se ti zvláštní sen a "vyčůral" jsi podivnou lepkavou moč? Pokud jsi binární a odpověď na jednu z těchto otázek zní "ano", tak ti blahopřeji, jsi cílová skupina a na tento seriál se díváš správně a můžeš si vybrat z celé plejádz pan, paniců, outsiderů, divnolidí a debilů, s kým se hodláš ztotožňovat. Pokud už máš svojí první menstruaci a noční poluci dávno za sebou a nejsi čirou náhodou můj oblíbenec či oblíbenkyně, tak si nejsem jistý, zda tvůj duševní vývoj proběhl v pořádku. Obtěžuje mě, že veškerý pokus o humory je v tomto paskvilu na bázi uměle vytvářené sociální neobratnosti jednotlivých postav. Ale třeba jen žiji v nějaké zvláštní bublině a všude jinde na světě je zcela normální například přijít ke skupince lidí, které jsem v životě nepotkal a začít mluvit o vaginální infekci. Seriál se snaží být ze všech svých sil neustále děsivě šokující a bořit tabuizovaná témata, ale při své snaze to přehání a působí nepřirozeně, a to je to, co mi na něm bytostně vadí. Postavy se přirozeně nevyvíjí. Chovají se tak, jak se to zrovna v daný moment scénáristům hodí. Takže například hlavní přizdisráčský panic umí být společensky neobratný a mlít sračky o vaginální infekci a za 10 minut umí být stiskem kouzelného tlačítka prvotřídní sexuální terapeut, který sežral všechnu moudrost světa a je bez jakékoli bázně. Na tomto principu jsou bohužel vystavené všechny postavy s výjimkou toho debila, jehož problém se řešil v prvním dílu, ten zde hraje roli šaška a má zde dělat humory, takže se chová jako debil po celou dobu, tam vás alespoň tvůrci podobnými záblesky geniality neobtěžují. Nemám pocit, že zde sleduji lidi. Připadám si jako na přehlídce v panoptiku. Abych neustále jen nehejtil, tak si dovolím zakončit svůj komentář pochvalou nasměrovanou k hudbě. Ta jediná zde funguje skvěle a bez výhrad. Dobrý výběr písní, které k atmosféře jednotlivých scén dokonale pasují. Tento díl je stravitelnější než úvodní průser, přesto se toto dílo dosud ani vzdáleně nepřibližuje něčemu, co bych mohl označit za dobrý seriál. [22 %] ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Bylo to rozhodně lepší než předchozí dva díly. Zejména proto, že zde poprvé nebyla taková nechutná křečovitá snaha dělat legraci za každou cenu a upravovat charaktery postav lusknutím prstu. Ne, že by to v rámci předchozích dílů vedlo k rozkmitání bránice. Také mě zde neiritovalo panické tahání sexuálních rad z rukávu a vůbec celý díl působil podstatně přirozenějším dojmem. Minimálně do té míry, že se polovině postav 10 x během dílu neotočil charakter o 180 stupňů, což se mi líbilo. Bohužel, stále mě sere asi 80 % postav. [33 %] ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Skoro po roce jsem vletěl na další díl. Své fanynky si seriál v řadách dvanáctek, které postupně začínají přicházet na to, že jejich vadžajny můžou posloužit i jiným účelům než jen močení jistě najde. Ostatním však tato přehlídka laciných, průhledných a stereotypních vtípků nemá moc co nabídnout. V jedné rovině se seriál snaží být děsně vtipný a v té další děsně dramatický. Dohromady se však tyto dva protipóly nedaří nijak dobře propojit. Znovu se zopakuji, ale extrémně mi zde vadí smysl nedávající vývoj postav. Každá postava má právě takový charakter, jak se to v daný moment hodí. Nedokážu se zde ubránit pocitu velké neschopnosti tvůrců - zejména scénáristů. Za pochvalu stojí pouze technická stránka seriálu - ať už jde o hudbu, kameru, střih - po těchto stránkách se seriál nemá za co stydět. Bohužel je to však pouze prázdný přeleštěný obal s velmi prázdným obsahem. [20 %] ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05) odpad!

Spoilery! Bojím si představit, jak hluboko může seriál ještě klesnout. Každopádně, toto byl dosud bez debat nejhorší díl. V podstatě se zde objevily hezky najednou všechny věci, kterým moc nefandím. Naprosto retardovaná hlavní dějová linka s teplou transkou způsobila, že jsem musel seriál několikrát zapauzovat a vyblít se vedle gauče. Kriminální linka byla zbytečně průhledná a pachatelka na první pohled jasná, neboť se zde objevilo příliš mnoho příliš okatých indicií. Nějak se pokusím dotrpět sérii a nadobro dám tomuto britskému omylu sbohem. [10 %] ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Už abych měl tento seriál z krku. 15letý panic teoretik pokračuje v rozdávání mouder. Negerská buzna se těžce vyrovnává s tím, že je negerská buzna. Děvka z obytňáku je díl od dílu otravnější. O ostatních ani nemluvě. Tento seriál je tak neuvěřitelně vykonstruovaná slátanina, ze které je na dálku cítit, že něco tak otřesného musely zákonitě stvořit ženy. Nesnesitelně ploché a otravně ohebné charaktery dál úřadují, předvídatelný vývoj dění je více a více předvídatelný, otřepané a rádoby vtipné hlášky se sypou ze všech směrů. Již teď je jasné, že Otis poprvé smočí s tou "děsně cool" negřicí a jednoho hnusného dne skončí s děvkou z obytňáku. Obávám se, že bych musel být dvanáctka, co si nedávno začala strkat prsty do svých tělesných otvorů, abych tento klenot kinematografie dokázal docenit.  [15 %] ()

Epizoda 7 (2019) (S01E07)

Musím sportovně uznat, že v rámci tohoto seriálového omylu se jednalo o první epizodu, kterou jsem nemusel každou chvíli pauzovat, abych se vyzvracel vedle gauče. Plesy v podobných seriálech zpravidla bývají tím vůbec nejlepším, protože je zde vždy dokonalá půda pro to, aby se všechno posralo. Bohužel, buzna zůstává stále otravnou buznou a nesmírně mě sere, že se v seriálu nenachází snad jediný normální manželský pár. Buď se jedná o 2 lesby, nebo alespoň o černobílý pár. Seriál se snaží být až příliš genderově a barevně neutrální a dost mi to kurví již tak nevalný zážitek během celého seriálu. Ale jak říkám, tento díl se dal snést. Konečně se všechno dokurvilo a vytvořila se půda pro zajímavé příběhy. To se ovšem mělo stát hned v pilotní epizodě. Taktéž jsem si dokázal najít první zajímavou postavu v tom dealerovi. [70 %] ()

Epizoda 8 (2019) (S01E08)

Spoilery! Marně hledám v paměti, zda jsem viděl někdy něco nechutnějšího než tu buzerantskou scénu. V zásadě jsem velmi tolerantní člověk, kterému je srdečně jedno, kam se kdo rozhodně strkat svoje péro, a to do té doby, dokud se na to kurva nemusím koukat. Toto bylo vskutku něco neskutečně odporného. Je ze seriálu cítit, že jej mají na svědomí ženy. Nejsou totiž ani vzdáleně schopné zde zachytit skutečnou chlapecké dospívání. Všichni kluci zde prožívají své poprvé ženskou perspektivou. Sledujeme jen jakési retardované karikatury. Dále jsem přesvědčený, že všechny sexuální deviace od teploušství až bůhví kam, jsou jednou deviacemi a tak by měly být brány. Absolutně nemají mít místo v seriálu, kde se navíc prezentují jako společenská norma. Je zde zcela nesnesitelná koncentrace všemožných sexuálních deviantů na jednom místě. Přitom se jedná o věci výjimečné, které tvoří maximálně jednotky procent z celku a mnohdy dokonce desetiny procent. Tento díl znovu nebyl vyloženě špatný, ale tohle deviantní pozadí mě nesmírně sere. Samotný závěr série se poté nesl na vlnách totálního seriálového klišé. Je to celé tak nechutně předvídatelné až běda. Jakožto nejlepší uživatel této databáze se musím se seriálem hned z několika důvodů rozloučit. Třeba až se někdy v budoucnu rozhodnu, že si nechám useknout svých dvacet čísel a přešiju si je na píču, tak dám šanci druhé sérii. [25 %] ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)