Policajný dôstojník z Philadelphie bojuje s celoživotnou posadnutosťou, aby vystopoval tajomného sériového vraha, ktorého zločiny vzdorujú vysvetleniu. (dixx)

JB001

Na produkci Netflixu nadprůměrné dílo, které mne však moc nenadchlo. Bohužel se ukázalo odkud vítr fouká, a politické téma mi v tomto případě dost vadilo. Na můj vkus to bylo zdlouhavé a závěr taky žádná sláva. Kdybych to neviděl, tak by se vůbec nic nestalo. ()

Harty

Thriller o cestování v čase který by mohl být mnohem zajímavější, kdyby nebyl tak průměrně natočený a neměl tak mizerný scénář. ()

tortillahot

Mile prekvapenie. Tento film je na slusne 3 a pol hviezdy ale kedze sa pol neda zvolit dal som 4. Dalo sa z toho vytrieskat ovela viac ale prijemne sa to sledovalo. ()

Chenile

Opravdu nechapu lidi, kteri u filmu o cestovani casem do minulosti vzdy hledaji logiku a kdyz ji nenajdou davaji nizke hodnoceni.. Povim vam tajemstvi.. Zadny film o cestovani casem nema logiku.. ()

majorzeman13

Začalo to jako dost dobrá temná mysteriozní krimi- detektivka,ale potom to sklouzklo do cestování časem a sci-fi a bylo to. To neznamená,že je to špatný film,ale mohl dopadnout mnohem lépe než lepší průměr ! Za mne 6/10. Boyd Hollbrook a Michael C. Hall jsou dost dobří ve svých rolích........... ()

Zaks

Prvá polovica filmu s aktívnym detektívom bola parádna mystery krimi hodná plnej paľby! Potom však prišiel zlom a druhá časť sa premenila v hromadu sračiek a vymývania mozgov, doslova. Takto výrazne nevyrovnaný film som už dávno nevidel. Prišlo mi to, ako by sa autori nevedeli vysporiadať s načrtnutým príbehom a tak to nejako dokončili, len aby stihli termín. SPOILER Ešte aj záver je len úvod pustený opačne. ()

peter.m

"Hmm, takže je možné, že všetko negatívne, čo sa nám v živote udialo, zapríčinil niekto z budúcnosti pre celospoločenské dobro? Podľa mňa to má až príliš nebezpečný fundamentalistický potenciál." /príbeh*/herecké výkony*/pointa*/hudba-/výprava-/ ()

McGuffin

V měsíčním světle, In The Shadow Of The Moon je dost pitomý příběh o vyšetřování série vražd, tedy o práci detektivů. Ze světa sejde neznámým a bizarním způsobem několik různých obětí, takže úkol pro vyšetřovatele je jasný, jaký je motiv je spojuje a koho vedl k vraždám. Překážky jsou také jasné, prostě na to nemůžou kápnout a čas plyne. Bohužel jak filmový čas přibývá, překážky ještě víc řídnou a divák úpěnlivě vyhlíží konec a snad i řešení. Dostane ho jak on, tak hlavní hrdina, ten od své vnučky. Fakt. Vraždil mstitel, který tím ze světa odstranil hrozbu, zabití prý byli zlí lidé a chtěli ublížit mnoha jiným lidem. Vzhledem k tomu, že k tomuto poznání potřebovali scénář a hrdina téměř čtyřicet let, které chybným pátráním, když nepočítáme tvorbu vnučky, zjevně promarnil, nelze se zbavit dojmu, že z něj i z diváka udělal autor slušného blbce. Jestli chcete příběh, jak svou práci policisté dělají těžce ale dobře, musíte najít jiný. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

evita_

Nábeh to malo veľmi slušný, a to aj napriek pre mňa trochu čudnému prvému záberu z roku 2024. Ale ok, povedala som si, že asi sa to nejako vykryštalizuje a pochopím ten záber. A ono sa to veru aj vykryštalizovalo... Nuž ale rozhodne nie tak, aby to potešilo moje divácke srdce. Tieto scifi prvky vo filmoch musia byť fakt zmáknuté, aby u mňa vyzneli pôsobivo. Toto ale nebol ten prípad. V momente, ako film začal naberať scifi smerovanie u mňa začal upadať na kvalite a zaujímavosti. Aj napriek tomu si však zachoval taký ten priemer, ktorý nenadchne ale ani neurazí. ()

Dobry_clovek

Kdyz pubertalni holka spacifikuje dva ozbrojene policisty tak takovy film nemuzu brat vazne. Skoda, zacatek byl zajimavy, ale s plynoucim casem to byla stale vetsi ptakovina. ()

BDups

Možná už jsem na tyhle mindfuck timetravel filmy starej a to mi je 20, nebo spíš už jich bylo tolik, že to ztrácí smysl. Hned první devítiletka mi totálně rozervala prdel až k lopatkám a u scény v porodnici mi bušilo srdce a říkal jsem si, že teď to klidně může skončit a stejně budu mít top zážitek. Druhá ukázala hezkej vývoj postav a počátek vzorce, ovšem od smrti Maddoxe začal jeden velkej nudnej shitfest a klasika starýho zkrachovalýho detektiva, kterou jsme viděli už stokrát. 1. část filmu 4 hvězdy určitě 2. část filmu asi 2 takže hezkej průměr 3. ()

Lunado

Holbrookovi to vobec nesadlo,(alebo nesadol on mne) keby si s Hallom vymenili ulohy, bolo by to nieco uplne ine, vobec tu hlavnu ulohu nezvladol (podla mna) a emocne chvilky zahral tak 50 percentne(neviem preco mi to tak pripada). Inak filmu nemam co vycitat. ()

ezop1012

Začiatok dobrý, kým nepríde strážnik a nezačne vyšetrovať, to, čo je za sprostosť? Ale to by sa prežiť aj dalo, no potom sa tam vsúvajú podprahovo čierne veci! Čierne veci sú múdre, dokonca aj z bieleho bude čierne! Mimochodom, autora tej sračky by som sa spýtal, keď už by prišiel nejaký zabijak prečo nemôže zabíjať nožom alebo obyčajnou zbraňou? To fakt sa nedá vymyslieť niečo trocha viac zmysluplné a trochu aj logické? ()

Jirkacek

Na snímek V měsíčním světle z roku 2019 jsem se doma podíval na doporučení uživatele CommanderCZ, kterého tento Sci-Fi film zaujal. A jelikož mám tento žánr velmi rád, rád jsem nabídku přijal. A když jsem zjistil, že je jeho děj protkán cestováním v čase, dokonce jsem zajásal, neboť tento prvek mám ze všeho nejraději. Příběh se začal odehrávat v roce 1988 ve Filadelfii kde několik lidí téměř v jednom okamžiku začalo krvácet z uší, nosu a úst a za několik minut jim explodoval mozek. Policista Thomas Lockhart (Boyd Holbrook) a jeho partner Maddox Winston (Bokeem Woodbine) náhodou vyšetřovali jedno z těchto úmrtí, které však vzápětí převzal jeho švagr detektiv Holt (Michael C. Hall). Později Lockhart a Maddox našli oběť se stejnými zraněními, ta však ještě žila a tak jim popsala útočníka, který jí poranil injekční stříkačkou. Jednalo se o černošku v mikině s kapucí, kterou oba policisté zanedlouho objevili a pronásledovali do metra, kde došlo k souboji. Maddox byl lehce zraněn, ale Lockhart dívku jménem Rya (Cleopatra Coleman) zpacifikoval a ta mu odhalila podrobnosti o jeho životě, včetně toho, že jeho žena porodí ten den. Předpověděla svou vlastní smrt, ke které došlo vzápětí, když ji přejel vlak. Policie případ uzavřela, i když byla zmatená z mnoha nevysvětlených podrobností. Mezitím Lockhartova žena zemřela při porodu. O devět let později došlo na další podobné zabíjení. Lockhart, nyní detektiv pečoval o svou mladou dceru Amy a nemohl najít žádný zjevný motiv ani souvislost mezi oběťmi. Kontaktoval ho fyzik Naveen Rao (Rudi Dharmalingam), který trval na tom, že se jedná o cestování v čase, ale Maddox a Lockhart ho ignorovali. Poté Lockhart našel na letišti stejnou podezřelou z roku 1988, která byla naživu a nezestárla. Nechtěně zabila Maddoxe a vzala si Lockharta jako rukojmí a znovu odhalí znalosti o jeho životě, které nemohl vědět. Poté, co ho varovala, zmizela. V roce 2006 byl Lockhart soukromým detektivem posedlým řešením případu, o kterém se nyní domníval, že zahrnuje cestování v čase. Dospívající Amy žila s Holtem a Lockhart s ní udržoval jen příležitostný kontakt. Lockhart objevil dříve nezaznamenanou oběť vraždy z roku 1988 a navštívil manželku oběti, která odhalí, že její manžel vedl nacionalistickou skupinu. Lockhart ukradl Holtův odznak, použil ho a vystopoval bývalou přítelkyni vůdce nacionalistů. Přišel do svého domu a zjistil, že byla podezřelým zavražděna. Lockhart ji pronásledoval až ke stroji času, kde mu opět unikla. V roce 2015 Lockhart přijal hlasovou zprávu od Amy, které se narodila dcera. Najednou byl unesen vědcem Raoem, který mu prozradil, že vyvíjí technologii, kterou žena používá k zabíjení svých obětí. Jednalo se o injekci, která prý zabíjí pouze ty, kteří inspirovali pachatele strašlivé tragédie. Lockhart unikl Raovi a postavil se ženě - která se odhalila jako Rya, Amyina dcera a jeho vnučka.   V roce 2042 Lockhart přesvědčil 27letou Rya, aby se ujala mise poté, co terorismus miliční skupiny spustil v roce 2024 novou občanskou válku. Rya cestovala v čase zpět a objevovala se každých devět let v opačném chronologickém pořadí. Lockhart, přemožený pocitem viny za smrt vlastní vnučky, přiznal, že ji zabil v roce 1988. Přesvědčen o tom, že její mise je spravedlivá, nechal ji dokončit její úkol. V roce 2024 se mise ujal starší Rao, zabil Ryiny cíle a vymazal její časovou osu z existence. V roce 2015 se Lockhart sešel se svou rodinou a se svou vnučkou a přijal šanci na novou budoucnost. Zdánlivě nejasný či složitý příběh najednou dával smysl a tak jsem dokonce přemýšlel, že bych filmu udělil plný počet hvězd. Když jsem si však uvědomil, že zhruba první hodinka byla excelentní a zbytek spíše průměrný, jednu cípatou jsem ubral. Suma sumárum, snímek V měsíčním světle ode mne získal čtyři měsíční hvězdy ****. () (menej) (viac)

CreepyJoe odpad!

Tak máme tady novou levicovou agitku, která musí zákonitě pohladit na duši každého nenávistného antifáka a marxíčka, protože opět někdo schvaluje vraždění a páchání terorismu na civilistech ve jménu světlých lepších zítřků, akorád že tentokrát se přitom cestuje časem a koho myslíte, že jdou zabít? Stalina? Hitlera? Marxe? Giovanniho Gentileho(levicový intelektuál, otec fašismu)? Kdepak! Úplně obyčejné fuj rasisty v USA! Protože si v budoucnosti udělají vlastní bojůvku! Účel světí prostředky a tak při cestě za štěstím, je třeba sem tam zastřelit i toho nějakého černouška, který nevědomky brání lepším zítřkům světa bez rasismus(lol) a musí padnout za oběť této ctnosté myšlenky, aniž by se jej  nědko ptal. Film je samozřejmě natočen tak, aby se zalíbil každému podprůměrně inteligentnímu divákovi, jehož morální kompas je otupěn, nebo vůbec žádný nemá(což je u podprůměrně inteligetních téměř jistota). Film neotvírá žádná morální dilema, je-li vůbec morální měnit choď dějin, je-li to zneužitelné, je-li morální vraždiť lidi kvůli názorům(které si ještě ani nevytvořili), prostě ne.  A tak parafrází závěru filmu si dovoluji podotknout: Dobrovolně se přihlašuji, že vymažu tento tupý film  z dějin, vrátím se v čase abych vymazal jeho tupé poselství, protože některé myšlenky je třeba pohřbít, než se zrodí. howg ()

Dr.Gogo

Buldočí zarputilost policejního důstojníka, který obětoval celý život tomu aby zastavil záhadného sériového vraha ho zavede ke zdárnému konci, kde mu bude po zásluze vytlačeno lejno na hlavu. ()