Veľká vlastenecká vojna. Poručík Nikolaj Ivuškin (Alexander Petrov) spolu s vodičom Stepanom Vasiľonkom (Viktor Dobronravov) v malom nákladiaku len o vlások uniknú nemeckému tanku. Ivuškin dorazí na veliteľstvo v obci Nefjodovka, kde ho menujú veliteľom jediného bojaschopného tanku. Čoskoro na miesto prídu tanky nemeckého Hauptmanna Klausa Jägera. V bitke zničí Ivuškin celú Jägrovu tankovú rotu, často aj dva tanky naraz jednou strelou. Jeho tank T-34 však utrpí vážne škody. Ivuškin a mechanik Stepan Vasiľonok sú zranení a padnú do zajatia. Odhodlaných a odvážnych vojakov to však nezastaví a hneď začnú plánovať útek. Majú totiž s Jägrom nevybavené účty. Ivuškin vymyslí únikový plán, s ktorým mu pomôže ruská tlmočníčka Aňa (Irina Staršenbaumová) a otlčený legendárny sovietsky tank T-34. (TV JOJ)

subic

Hele ho, tady toho Němce hraje Vinzenz Kiefer, který se mi tak líbil v Kobře 11. Jinak dobrý, triky docela slušný, ale je tam docela hodně vaty a ten příběh je takový trochu naivní, soudruzi to pojali tak jako velkolepě budovatelsky, klidně to mohlo být o půl hodiny kratší. ()

Arccos

Tak si Rusové střihli netradičně akční film na tradiční druhoválečné téma a přesně tak je ho potřeba brát. Tedy, stručně řečeno: je to blbost. Ale když mohou mít Američané Fury, můžou mít Rusové T-34 a já jim to ze srdce přeji. Mám ale přece jenom raději realističtější podání, které tady samozřejmě nikdo očekávat nemůže. A kvůli všudypřítomnému CGI a zpomalovačkám vypadaly všechny akce tak trochu jako bitky z War of Tanks. (Mimochodem, co čekali uprchlíci od okupovaného Československa roku 1944? Pardon, vlastně od protektorátu...) ()

borohub

Tento film mě opět utvrzuje, že Rusáci mají rádi zpomalené záběry. Na rozdíl od Stalingradu(2013) se v tomto snímku ale zpomalené záběry opravdu hodí. Každopádně musím uznat, že jsem se docela dobře bavil, samozřejmě je to ruské, takže Němci jsou vykresleni jako úplní blbové, německé tanky jako hromada šrotu, naopak Sověti a T34 jsou vykresleny jako úplní terminátoři. Zničení jedním výstřelem dva tanky? Jako vážně? Na druhou stranu když to porovnám se Železným srdcem, tak tohle tak absurdní nebylo a to je co říct. Cením si českého prostředí a Josefa Cardy. Slušný váleční film. 75% ()

mac000

Když filmu před uvedením v tv napsala dobré hodnocení v tisku M. Spáčilová, neodolal jsem. Přestože bych si sám film tohoto žánru asi sám nevybral, byly to příjemně strávené dvě a čtvrt hodiny s dobrým dějem , (téměř) bez schématických dějových záplatek, bez patosu "Velké vlastenecké války" a technicky skvěle nasnímaný. ()

Vämpiriüs

Velikášské pojatý odkaz na sovětskou tankovou legendu T-34. Válečný, akční a komediální snímek zvládne udržet divákovu pozornost až do konce a neurazí. CGI je dělané víc na efekt a choreografie bojové jednotky v úvodní scéně taktéž nepůsobí nijak famózně avšak zde dostáváme napínavý souboj tanků. Trochu jsem očekával, že se v tomto duchu ponese děj celým filmem ovšem přišla příjemná a nečekaná změna v podobě příprav na nerovný souboj. Ano je to poměrně přitažené za uši, ale představa jak se sovětský střední tank prohání Hitlerovým Německem nutně stojí za vidění. ()

johnsnow

efektovo je to dosť slabé, najmä v závere to je odporné do očí bijúce CGI. inak ale naozaj zaujímavý príbeh skupinky tankistov ktorý dajú do papule partičke Nemcov. Akurát si myslím, že kebyže náš nemecký veliteľ zavolá na pomoc svojho ex-parťáka Semira Gerchána, tak môžu ísť do zadku. ()

Honzulik

T 34 - tak čekal jsem určitě víc. Ruské filmy poslední dobou bodovaly, ale tady se to moc nepovedlo. Hodně amaterismu, nezaživné herecké výkony, slabá réžie a nevyužitý scénář, který na mne působil nepravdivě. K dobrému válečnému filmu T 34 nepatří. Není to však úplný propadák, jsou tam i světlé momenty a dobré trikové záběry, ale bohužel je to film na který druhý den zapomenete ... ()

pafka

Propaganda na prvnim miste a za kazdou cenu. Na druhem miste je velmi svizny dej, natoceny dost poutave na to, aby jste prekousli to Ja Rusak jsem nejlepsi bojovnik a ostatni na me nemaji. Skvele tankove sceny se zpomalovackama. Kdo ma rad valecne filmy, nesmi minout. ()

K1NGSLAYER

Ihned po první tankové scéně si mě tento film neskutečně získal. Celé je to postaveno zajímavým způsobem, kdy se po bitvě v roce 1941 opět setkává Ivuškin a Jäger v koncentračním táboře, přičemž to celé vypadalo tak, že oba v bitvě zemřeli. Největším WOW celého filmu byly slow motion efekty a také herecké výkony velmi sympatických herců. Celé 2 hodiny jsem nestrhl zrak z obrazovky, neboť to celé bylo napínavé a provázené řadou nečekaných momentů. Opravdu jsem byl ohromen z toho, jak dokázala být osádka tohoto tanku sehraná a vražedná. Dobrých válečných filmů je opravdu málo, naneštěstí tento je mnohem lepší, než Fury. ()

Allgreen odpad!

Z historického hľadiska ešte horšie ako Fury, nezničitelná T-34 si to valí ako nič, Nemci sú tu vykreslení ako totálny diletanti a hlupáci a ich technika sa proste tej ruskej nemôže rovnať, veď ako inak. Raz darmo, je proste vidieť že nám tento odpad vznikol v matičke rusi a tak je to na celom filme poriadne znať. ()

srolyma

Když prchnout z koncentráku, tak jedině tankem T-34. Němci je totiž vězňům zřejmě běžně rozdávali. Teda aspoň podle této ruské válečné road movie. Čtyři vězni dostanou od těžce naivních Němců ukořistěný sovětský tank a to včetně mrtvé posádky a zásoby střeliva uvnitř. Proč to kontrolovat, že? Nechají jim pár dní zcela bez dozoru, aby tančík pořádně vytunili a pak je pustí na cvičiště, aby si tam jen tak pro srandu oficírům trošku zabojovali s pár čerstvě naverbovanými puberťáky z Hitlerjugend v Pantherech. No co se nestane? Rusáci zdrhnou, jaké překvapení. No a pak si vesele brázdí německý venkov, tu se zastaví u benzinky, tu v městě na tržnici pro nějaké ty zásoby, v horách u jezera si udělají piknik pěkně s koupačkou a grilovačkou. To jako fakt? Tak naivní a patetické, jak jen propagandistické sovětské válečné filmy o hrdinství a nezdolnosti sovětského lidu můžou být a to i sedmdesát let po válce. Nic nezmění ani digitální zpomalovačky ála dvacet let starý Matrix. Ale v porovnání s tím, co za hovadiny se v Rusku točí poslední dobou je to až nečekaně průměrný film. ()

Facerr

Teda Rusové se hodně vytáhli. Tohle mě fakt poslalo do kolen. Žádné prostoje, žádné natahování (kromě jedné dvouminutové milostné scény). Od začátku do konce tenhle biják neuvěřitelně šlape. Jediné, u čeho se mi chvilkama svírala řiť, byly propagačky ruského národa a jejich nezlomné techniky, ale jinak pecka. ()

yazik

Realitu zde neřeším, na tenhle film jsem se těšil kvůli tankovým bitvám a ty byly povedené. Rozhodně jsem se nenudil. ()

Blaiver

Období druhé světové války, temná atmosféra a hrstka nebojácných tankystů. Kvalitní práce se střihem a prostředím filmu hodně přidává a celková realistyčnost je na dobré úrovni. Film krásně a jednoduše popisuje osudy tankystů rudé armády v nacistickém Německu. Film si pro mě navždy udělal v srdíčku místo, plný počet hvězd. ()

NightScene

Rusové mile překvapili. :) Podle traileru jsem si říkal, ty jo to nevypadá vůbec špatně a také trailer nekecal. Pořádná dávka, tanků, akce a napětí mezi Rusy a Němci. Efekty byly perfektní bez jediné výčitky. Dějově fajn, napětí bylo cejtit, ani scén z koncentračních táborů se režisér nebál, ale hlavně dobré obsazení s příjemným překvapením alias Josef Carda a dalšími Českými jmény. :) Zkrátka film mě velice potěšil, jak zpracováním tak skvělými efekty. Palec nahoru. 90% ()

DonBraso

Nebudu házet hrách kolem sebe a už vůbec srovnávat něco s Fury,když to ani nejde.Tohle je pěkná ruská pohádka o tanku T-34 v přehledném balení,že mě to kupodivu fakt bavilo.Hned první bitva je skvělá a myslím si,že hráči World of tanks budou jako doma.Zpomalovaček je tu tak akorát,dávají filmu svojí tvář.Ruská triková škola tohle používá už v každým druhým filmu v akčním pojetí a opět nemám problém.Pěkný přejezdy nad bojištěm jsou fakt super.Hercům věříte a fakt to byl Jozef Carda:).Samozřejmě zníčení tanků podléhá divným reálným základům a film je prostě jen na jedné straně,ale největší devizou je,že tu jsou dva velitelé proti sobě a tím film profituje měrou vrchovatou.Žádný debilní odbočky,který trvají třicet minut.Jasně ty lásky s koncetráku už jsou klišé,ale popravdě mě osobně to vůbec neiritovalo.Pěkně víte s kým máte tu čest a to jsou dva velité a jejich tanky.Herecky hlavně Klause Jägere v podání skvělého Vinzenz Kiefera na německé straně.Poslední bitva tlačila na pilu,ale všeho tak akorát.Vlastně by se dalo říci,že v tom nejlepším to akorát skončilo.Podotýkám,že tohle musíte brát dost jako pohádku,protože jsem neviděl ještě,aby obklíčení nepřátelé šli se koupat do rybníka,jak kdyby se vyhrála válka:) ()

prochyn

Čtyři v tanku a Marfuša. Ruské melodrama daleko vzdálené realitě. Pohádkoví supermané bez problémů nabančí totálně vypatlaným Germánům. Když to člověk bere jako ruskou fantasy, tak se na to dá dívat. ()