Veľká vlastenecká vojna. Poručík Nikolaj Ivuškin (Alexander Petrov) spolu s vodičom Stepanom Vasiľonkom (Viktor Dobronravov) v malom nákladiaku len o vlások uniknú nemeckému tanku. Ivuškin dorazí na veliteľstvo v obci Nefjodovka, kde ho menujú veliteľom jediného bojaschopného tanku. Čoskoro na miesto prídu tanky nemeckého Hauptmanna Klausa Jägera. V bitke zničí Ivuškin celú Jägrovu tankovú rotu, často aj dva tanky naraz jednou strelou. Jeho tank T-34 však utrpí vážne škody. Ivuškin a mechanik Stepan Vasiľonok sú zranení a padnú do zajatia. Odhodlaných a odvážnych vojakov to však nezastaví a hneď začnú plánovať útek. Majú totiž s Jägrom nevybavené účty. Ivuškin vymyslí únikový plán, s ktorým mu pomôže ruská tlmočníčka Aňa (Irina Staršenbaumová) a otlčený legendárny sovietsky tank T-34. (TV JOJ)

Sa.sa

Skvělý film! Ty zpomalené záběry nemají chybu a navíc natáčení ve městě Loket také bylo super (i když pro těch pár záběrů bylo potřeba 3dní, a nekonečného opakování --- viz. moje fota a videa) Loket i hrad je opravdu úžasný... Ano takto se má natáčet film o "hrdinství" <3 ()

Cardas

Legenda o tanku T-34, je film, který sice nenudí, ale je pitomý. Děj je tvořený s takovým patosem, že vyznívá nechtěně směšně. Ruští tankisté s jediným tankem zlikvidují německou jednotku asi deseti tanků a spoustu pěchoty, přičemž v průběhu té své mazané operace například jedinou střelou prostřelí hned tři německé tanky naráz (!!! huá huá !!!). Ale následně upadnou do zajetí, z něhož hlavní hrdina, aby bylo jasné, že je nezlomný, osmkrát uprchne, ale to tam ve filmu není, jen se o tom následně několikrát mluví. Asi si na něj prostě hloupí Němci nedávali pozor, ani když uprchl po sedmé. No ale přesto se stejně i po osmém útěku zase dostal do nacistického lágru, a tam je zjištěno, že byl tím skvělým tankistou, a tak spolu s dalšími třemi zajatci slouží v koncentráku s jediným tankem bez munice ako cvičný cíl pro německé tankisty, kteří ho mají pro svůj výcvik a zábavu během cvičení zničit. Ale ti ruští zajatci dostanou možnost si ten tank v dílně opravit a připravit ho k tomu účelu, a v tom tanku náhodou objeví, že tam přece jen munice, ale hloupí Němci si toho nevšimli, protože se štítili vyndavat odtud z toho kdesi ukořistěného tanku sami mrtvoly, a také je nenapadlo to zkontrolovat ani poté, kdy to zajatci vyčistili a celý tank v dílně dávali technicky do pucu, přičemž ale Němci asi neměli zájem se dovnitř tanku podívat dokonce ani po té generálce, při níž ty zajatce vlastně ani moc nehlídali (huá huá). Tak se stalo, že stateční tankisté při té hře na kočku a myš ve výcvikovém prostoru pro německé tankisty velmi překvapí a probijí se tak mistrným manévrováním mezi mnoha německými tanky, z nichž řadu perfektně zničí, aniž sami jsou zasaženi, no prostě neptejte se jak je to možné, ale z cvičného prostoru se prostě probijí ven, a nejen to, ale dokonce ještě přes celé Německo, kde dokonce zastavují v městečku natankovat a občerstvit se pivem, v patách s desítkami tanků a letadel, ale o mnoho nemotornějších a asi i hrozivě pomalých.. aby šťastně po napínavých situacích a opakovaných bojích nakonec dojeli přes Klingentahl do Československa, kde byl jaksi jejich cíl - bezpečí. Ani tu jakkoli nebylo vysvětleno, že žádné Československo v té době vlastně vůbec neexistovalo a šlo o stejné Německem okupované území, z jakého se "probojovali" proti desítkám tanků i vzdušným silám. :-) No prostě ten film je perla. Prošpikované patosem ruského nacionalismu, odkazy na láskyplnou úctu ke Stalinovi atd. Celkově je to dost špatné, ale docela hezky natočené. Diváka to udrží u pozornosti docela dobře, už jen tou viditelnou hloupostí, ale popravdě i svižným vyprávěním.Za to dávám dvě hvězdy. Ale opravdu to celkově může být bráno jako opravdu nechtěná parodie na válečné filmy - protože ještě přepjatější vykreslení supermanských hrdinů sovětského svazu, než bylo točeno za Brežněva, jsem si nedovedl představit. Doufal jsem, že z většího odstupu odezní ten patos a zůstane třeba filmová kvalita. Ale ne. Patos se znásobil až do nechtěné karikatury. Nebo jsem nepochopil, že si z toho dělají legraci? To bych neřekl... () (menej) (viac)

Pussyslayer3

Jakožto milovník všech filmů, kde projede alespoň jeden tank, jsem byl nadšen i přesto, že většina tento film odsuzuje, a že některé modernistické zpomalování střel nebylo v kontextu místy úplně vhodné. Film jsem si nicméně velice užil. Příběh se zasazením do Česka dost potěšil. ) ()

Leanov

A že tento film legenda opravdu byla. Po prvních 15 minut jsem si říkal ,,ok je to ruský film tohle jsi měl čekat že ničeni německé techniky tady bude ve velkém měřítku‘‘ no po zhlednutí celého filmu jsem si říkal ,,Kdyby Rusové zůstali jenom u toho ničeni německé techniky byl by to i koukatelný film‘‘. Odpad od shora až dolů. Prakticky nic tu nedávalo smysl. Jedna hvězdička za scény z vystřely z kanonu a následná konfrontace střely s pancířem tanku. ()

matous20063

Taková nadnesená pohádka o ruských tankistech, začátek filmu je naprosto brilantní a skvěle natočen. Ovšem pak jde děj prudce dolů. Nejen že děj začne postrádat logiku, ale kvalita natočení jde také dolů. Jako herecké výkony jsou celkem koukatelné ale ani to nezachrání děj bez nápadu. 60% ()

nudlis

Velmi příjmený překvapení, tada aspoň pro mě, kterej ruskou "válečnou" kinematografii záměrně nesleduje, protože za dob mýho dětství skoro nic jinýho v komoušský televizi nedávali. Ano, snese trošku srovnání s Fury, ale asi jen do tý míry, že je to film o válce a zabíjení fašounů. Ale zatímco ve Fury bylo v hlavní roli to zabíjení s ironickým úšklebkem na rtech většiny postav, tady hraje prim tank. A ten moc ironickej bejt nedokáže (a není ani jeho posádka). Jasně, film obsahuje tunu klišé (stejně jako většina americkejch), takže "soudruh" sem a "soudružka" tam, 100x "boj za vlast" (v ruštině to zní možná líp) a "nezdolná odhodlanost" položit život za "naši věc", blablabla. Ale celkově se jim to povedlo. Pokud nejste obdivovateli starýho Bondarčuka nebo Končalovskýho, tedy válečnejch eposů z dob SSSR, a chcete vidět druhou světovou "trochu jiným ruským pohledem", od ruských tvůrců, s ruskými herci a trochu "moderně akční", tak tenhle film doporučuju. ()

Bragi66

Čtyři z tanku se vrací, sice bez Šarika, ale s mnoha počítačovými efekty. Tady ve filmu nikomu nevadí, že střední tanky po sobě střílejí na vzdálenost co bys banánem dohodil. A to T34 měly kanóny ráže 76 mm a Panzery 4 a 5 ráže 75 mm, a že to byly nějaké kanóny! Tady ve filmu se taktiku tankového boje učí Němci od Rusů, a přitom si musí dobře pamatovat, že to bylo zrovna obráceně. No prostě je to bohatýrský příběh, ve ktrerém se ruští tankisté pořád křižují a modlí. A místo Šarika si nakonec vezmou do tanku ještě ženskou. Vidět se to ale dá, to na ty "4 z T34 a pes" se koukat dnes už nedá. ()

tulen odpad!

Jak tohle může mít vysoké hodnocení, to nechápu. Vždyť je to sračka ve všech směrech ... Vůbec jsem nepobral co to má být za žánr - je to parodie nebo guilty pleasure ? ()

vinducha

Ruský válečný film , kde opravdu hraje hlavní roli tato legenda mezi středními tanky II. sv. války, no a abych mu nekřivdil , i statečný velitel posádky. ()

KarolMalina

Film je stavaný síce, že vraj, na legende, ale na veľmi uveriteľnom reálnom základe hrdinstva Červenej armády a inteligencii nielen ruského ducha. Viac-menej mi tam trochu prekážali tie detaily, ale postupne sa ustálili v znesiteľnej miere.  Ľúbostná zápletka mala síce prekračujúci reálny základ, ale vyznela stupňujúco sa v rámci vedľajšej hlavnej myšlienke odkazu tohto ozaj úžasného filmu s vysokým, ale ozaj vysokým nasadením hercov, ktorí sa stali organickou, a hlavne empatickou, súčasťou vojny, v ktorej sa nemecký fašizmus povyšoval nad všetky národy Európy, a dvoj až trojnásobne nad Slovanov, najmä Rusov, ktorí západ v tej dobe nijako neplánovali vojensky ohrozovať. Hodnotím objektívne, a to nielen preto, že na vojenčine som tiež bol tankistom v pozícii strelec a scénky o zalahnutí v ušiach sú ozaj v skutočnosti veľmi bolestivé, ak nemáte dostatočné chrániče. ()

mdf

První bitva ve vesnici, mi místy připadala,že koukám na nějakou hru,ale záběry létajících nábojů byly dobré.Následně ukradený tank a souboj z německým byla dobrá válečná oddechovka. ()

verbalek

Tohle je prostě Fury na sovětské téma, T34 měly oproti Panzerům díky zkosení pancíře horší možnost zásahu, ale pokud zásah dostane, ikdyž se náboj nedostane dovnitř pozabíjí vnitřní část pancíře vše živé uvnitř. U Kurska měli Rusové 4x větší ztráty nežli Němci, protože v tancích nebyli tankisté, ale sedláci a řemeslníci jako v německých tancích. Chybí mi jen aby někdo natočil operaci Citadela, která rozhodla 2.sv.válku. Rád bych se podíval a chtěl vidět to obrovské množství techniky na vlastní oči:-) ()