Veľká vlastenecká vojna. Poručík Nikolaj Ivuškin (Alexander Petrov) spolu s vodičom Stepanom Vasiľonkom (Viktor Dobronravov) v malom nákladiaku len o vlások uniknú nemeckému tanku. Ivuškin dorazí na veliteľstvo v obci Nefjodovka, kde ho menujú veliteľom jediného bojaschopného tanku. Čoskoro na miesto prídu tanky nemeckého Hauptmanna Klausa Jägera. V bitke zničí Ivuškin celú Jägrovu tankovú rotu, často aj dva tanky naraz jednou strelou. Jeho tank T-34 však utrpí vážne škody. Ivuškin a mechanik Stepan Vasiľonok sú zranení a padnú do zajatia. Odhodlaných a odvážnych vojakov to však nezastaví a hneď začnú plánovať útek. Majú totiž s Jägrom nevybavené účty. Ivuškin vymyslí únikový plán, s ktorým mu pomôže ruská tlmočníčka Aňa (Irina Staršenbaumová) a otlčený legendárny sovietsky tank T-34. (TV JOJ)

st3f0o

V prvom rade to nie je dráma a už vôbec nie vojnová. Ide o čistokrvný akčňák a tak trochu komédiu (dosť som sa nasmial), to druhé asi nebol zámer. Nemôžem napísať, že je to zlý film. Má svoje niektoré celkom vydarené momenty so zmyslom pre detail ako úvodná sekvencia, slow-motion, veľmi dobre zachytená perspektíva z vnútra tankov. Rovnako ale nemôžem napísať, že je to dobrý film. Herci sú síce fajn, lenže ich postavy sú veľmi ťažko uveriteľné, neautentické... Nemci zobrazení ako úplní dementi, celý príbeh nereálny a prehnane vykonštruovaný. Chápem, že audiovizuálne vychytávky mali prilákať mladšie publikum, lenže prečo ten hlúpy scenár? Zmysluplná alternatíva zobrazenia reality vojny podľa skutočnosti (je z čoho vyberať) by ich neoslovila? To by už nebolo také kúl, že? Nuž keď nie je byť na čo hrdý v súčasnosti, treba prikrášľovať minulosť. ()

samkko

Zatím ten nejhorší a nejnudnější válečný film co jsem kdy viděl. Rusi sice umí udělat výborné CGI efekty, ale jde vidět že zde se zaměřili jen na ně, a něco jako hodnotný děj, propracované postavy a herecké výkony, o to jim už nešlo, hlavně aby tam střílely tanky. Chvílemi mi to dokonce přišlo jako zesměšnění oné hrůzné doby. Všichni Němci zde byli úplně blbí a všichni Rusi měli TAK TRAPNÉ HLÁŠKY až mi bylo špatně. Nesmím zapomenout ani na předvídatelnost hned od doby kdy se dozvíte hlavní dějovou linku. Hodnocení: OVERRATED 4,5/10 ()

Equilita

Pozerať vojnový film z obdobia 2. sv. vojny v kombinácii so slow motion zábermi bol naozaj zaujímavý zážitok. Škoda, že niekedy toho bolo až príliš, ale beriem, film bol očividne postavený len na tom, pretože inak mi logika celého snímku uniká. Aj keď efekty neboli zrovna top, vizuálne ma to určite nepobúrilo, keďže rozpočty amerických a ruských filmov sa nedajú porovnávať. Taktiež škoda predabovaných nemeckých dialógov. Hodiť rukavicu do ringu a dať si férovku na moste, len tak, pretože môžte, ma tiež pobavila. Celkovo som nemala veľké očakávania a išla som do toho, že to bude len ďalší priemerný film. T-34 si užijete, ak nad celým filmom nebudete príliš rozmýšľať. Tanková zábava na večer je to dokonalá. ()

eagles22

Ne, nebudu úplně objektivní a ano, je to mírně řečeno trochu přitažené za vlasy. Jenže já mám rád tanky a T - 34 je můj oblíbený stroj. Navíc po technické stránce je tento počin na výši a co je hlavní, skvěle jsem se bavil. 90% ()

Zeno

Na takovej film jsem čekal "JAKO NA STALINA :D" . Neni to rozhodně žádné válečné drama, spíš bych to pojmenoval dobrodružný film. A jde mu to skvěle. Super epické záběry, a co musim vyzvihnout, žádné do očí bijíci nepřesnosti v technice. (spíš jsem zahlédl pár pedanstkých detailů (kdy měl v nějakém filmu Tiger nebo Panther spávný podvozek s překrývajícími se koly ? Moc často ne)). Jistě by větší znalec než já odhalil, že, tu nějaká anténka, kamufláž či vybavení, se v tom, či onom období nemohlo vyskytovat, ale to jdeme opravdu na dřeň. Žádné kartonem přestavěné t34ky na "Tigery" jak jsme zvyklí z leckterých amerických válečných klasik. A zaplať pámbu ani žádný patos, který je v americké tvorbě nepostradatelný. Jistě, že je to mírně přehnané, ale co naplat když poprvé potkali němci T34 dostávali od nich ukrutně naprdel a to byl teprve motor upgradu Pzkpfw III a IV a konstrukce Pantherů a Tigrů. Takže v první půli, když se utahané ranné verze Pzkpfw III a IV (mnohé s krátkými laufy určené proti pěchotě), které už projely celou Evropu a jsou namachrované tím, že zatím v Rusku potkaly akorát různé prastaré plechovky, konečně potkají s T34 tak to může být pro ně šok :D No a v druhé jsou zase protivníci nezkušené osádky ve výcviku. A vše se odehrává v zázemí, bez možnosti povolat pravidelnou armádu. Ale co naplat nebudu obhajovat, každý má svůj pohled na věc a svůj vkus. Mě tahle jízda, ale opravdu chytla a jistě si jí někdy zopáknu a tak věren svým pravidlům hodnocení, neváhám dát tentokrát 5 hvězd. Aspon to vyrovná nějaké ty apriori protiruské odpady :D ()

vox_populi

tak toto mi odpálilo dekel! Vedel som, že Rusi dokážu robiť fenomenálne vojnové epopeje (Oslobodenie), dychberúce vojnové drámy (A rána sú tu tiché..), ale že vedia robiť aj akčné filmy na tému Veľkej vlasteneckej vojny, to som ani netušil. Samozrejme, nejedná sa tu vôbec o drámu ale skôr o dobrodružný film s dobre dávkovanými humornými a poetickými vsuvkami...dokonca ani nedémonizuje nemeckých agresorov (viď. priateľské správanie sa posádky tanku T34 k obyvateľstvu nemeckého mestečka). Je jasné, že film, najmä technickú stránku jeho výpravy možno hodnotiť iba s nadhľadom, ale film nemá ambíciu presvedčiť znalca z oblasti historickej tankovej techniky, laika však rôzne takticko-baletné variácie potešia. Film zaujme inými hodnotami - akcia, napätie, humor, dobré herecké výkony a upúta diváka od prvej po poslednú minútu...nemá hluché miesta - a tým sa mnohé americké akčné filmy pochváliť nemôžu. Ruský nacionalizmus je vo všeobecnosti pre mňa, ako Slovana prirodzený a uveriteľný a v tomto filme je použitý optimálne. Za zmienku stojí i fakt, že Rusi hovoria rusky, Nemci nemecky - kedy sa toto konečne naučia amíci?! ()

windows

Něco podobného jsme viděli u jenikjů v čele s Piťákem a jeho neohroženou partou HIC. Tentokrát je realita taková...děj se odehrává v sovětském svazu. Znalci poznají našu krajinu, hrad Loket a vyasfaltované horské silnice dokonce i s odrazkama mezi středovými pruhy. Historické centrum městečka se zámečkem, kde lze shlédnout technologii 90let. Inteligence postav a děj v tomto filmu je hoden tak školákovi ze základky, který na rychlo píše slohovku o svém dědkovi ze sibiře, který se podílel na porážce 7tankové divize. ()

Hudino odpad!

Vitajte vo filme, v ktorom si ľudia odchádzajú z lágru na autobusovú zastávku, akoby sa nechumelilo, kde si to sovietsky tank valí nemeckým územím a nielenže si s ním nevie poradiť celý prítomný nacistický regiment, on si ešte natankuje na miestnej čerpačke štýlovejšie ako Jim Morrison v Riders on the storm a cestou si jeho posádka stihne dať čapované pifko. Neviem, či bolo zámerom tvorcov velebiť povesť sovietskych tankových posádok alebo naprávať tú nemeckú...Ono hlavným hrdinom je chlap, ktorý sedemkrát utečie zo zajatia a germánski mládenci ho nielenže ešte stále nepostavia k múru, oni mu do lágru, prosím pekne, donesú najnovší model sovietskeho tanku a poveria ho jeho reparáciou, pretože je to borec, čo sa vyzná. Akčné sekvencie (ktoré tiež pôsobia ako kolorizované zábery sovietskej propagandy) so spomalovačkami ako z Rytmusových klipov pôsobia ako zlý vtip, ale s hudobným podmazom, ktorý niekto tiež zvolil nie práve šťastne sa na nich zasmiať predsa len dá. Heslom "Vtipnejší vyhráva!" sa ale evidentne riadili aj užívatelia tohto portálu, keď tu tomu strieľali hodnotenia, vďaka ktorým je tento film dnes v červených číslach...Nechápem. ()

karlosss18

Skvělá válečná pohádka. Nevím, jestli je to stále existující bolševickou propagandou, nebo nezdravě přebujelou fantasií soudruha Sidoroviče, že je ve filmu tolik nesmyslných aspektů ze zbrojového a celkového válečného umění, ale tak nějak to celý funguje, bavilo mě to. 70% ()

mac000

Když filmu před uvedením v tv napsala dobré hodnocení v tisku M. Spáčilová, neodolal jsem. Přestože bych si sám film tohoto žánru asi sám nevybral, byly to příjemně strávené dvě a čtvrt hodiny s dobrým dějem , (téměř) bez schématických dějových záplatek, bez patosu "Velké vlastenecké války" a technicky skvěle nasnímaný. ()

Alex007

Zatím jsem neviděl dobrý film z Ruska a tenhle mě fakt překvapil. Napínavé, zajímavě zpracované, má to i vtip. Můžu jen doporučit. ()

Dlo'h-osh

Pěkný válečný film ve stylu sovětské klasiky. Tankové bitvy jsou efektní a skvěle zpracované, jen s tím zpomalením mohli tvůrci víc šetřit. Sympatičtí hrdinové a napětí téměř po celou dobu, akorát část v lágru byla nudnější a milostné vzplanutí mezi velitelem a tlumočnicí je těžce laciné. ()

PaulCZE odpad!

Fantasy splácanina plná naprostý demence a hnusného audiovizuálu. Co se proboha stalo s ruskou filmovou školou? Točí jednu sračku z druhé světové za druhou. ()

pekas

No tak, na jedno podívání dobrý, ale srovnávat to s Fury? To je přitažený za vlasy.71% zde aktuálních mi sedí ideálně. Víc fakt ne! ()

Mr_Moon

Tak tohle bylo pekne prekvapko! Moc nemusim tyhle namistrovane filmy a postavy ale u tech rusaku to tak bylo vzdycky. Nebylo to vlezle bylo to celkem prijemne. I ty efekty se dali zkousnout. Technika byla paradni to byl pro me tahoun celym filmem. Prvni pul hodka lahudka... ()

adamix

Ruské FURY aneb což takhle dát si granát. Akčný film a lá Rusko na zmar určite nevyšiel. Prvá bitka a ľahší scenár so silenými béčkovými efektmi ma pomaly odrádzali, akonáhle posádka nasadá na nový tank s obmedzeným počtom rakiet, už je to len o strategickom šťastí a tým aj vzrastá lepšie napätie, ktoré vyvrcholí perfektnou bitkou a trochou emócii. U mňa spokojnosť a 70%. ()