Projekt Modrá kniha

• USA Project Blue Book (viac)
Historický / Mysteriózny
USA, (2019–2020), 14 h 33 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

David O'Leary

Hudba:

Daniel Wohl

Aidan Gillen, Michael Malarkey, Laura Mennell, Ksenia Solo, Neal McDonough, Michael Harney, Jill Morrison, Nicholas Holmes, Ian Tracey, Robert John Burke (viac)

Na pozadí studené války a atomové éry pojednává tento napínavý seriál inspirovaný skutečným programem Project Blue Book amerického letectva, který byl zaměřen na vyšetřování UFO. Geniální astrofyzik dr. J. Allen Hynek je s kapitánem Michaelem Quinnem zapojen do přísně tajného programu. Dr. Hynek se pokouší přijít na kloub řadě záhadných pozorování. Brzy mu však dojde, že se ocitl ve středu rozsáhlého a nebezpečného pokusu o ututlání pravdy, díky němuž se on sám i jeho nejbližší ocitnou v nebezpečí. (Viasat)

Recenzie používateľa v.indruchova k tomuto seriálu (4)

Projekt Modrá kniha (2019)

TAhle tématika to je moje. První díly mne opravdu nebavily, s každým dílem to bylo trošku lepší a poslední dva se daly. Pro mě 1. řada zklamání. 2. série 1. díl dobré, pocit že se to rozjíždí a 2. díl smutek. Ach jo. Nic. Pořád stejný. CHceme odhalit pravdu, ne vlastně musíme lhát ať nepřijdem o práci. Ale jde nám fakt o pravdu. Připadalo mi, že se jen dívám na dva zmatený týpky kteří popírají jasná fakta, že to vlasně nedokážou vysvětlit. Tak si něco vymyslí. To mě štvalo. Postavy jsou mi jedno, i co se s nima stane. Tak to asi být nemá. Nečekala jsem Aktu X. Spíš mi to přijde, že si ze seriálu odnesete..vlády nám lžou a je tam bordel. No to už víme. Vláda poslušných gum. Hned jsem ve větším klídku XD. Je pravda že když by se lidé dozvěděli náhle ve všem pravdu, tak by to nedaly. Celej život se vymejvají hlavy a žijou v bublině. A TA podivná rusko-lesbická zápletka není pro mě. AAa za všechno můžou rusovééé to taky není pro mě, ikdyž v tý době nevim. Atomovej kryt ze dřeva jako vážně? Ta najivita té doby, neuvěřitelné. Schizofrenní jak pes (jak něco). = ten pocit hořkosti, když čekáte tolik dílů, že se to rozjede a nic. ()

Roswellský incident ‒ 1. část (2020) (S02E01)

tenhle díl mne opravdu nalákal, jsem ráda že jsem první serii řekněme přetrpěla. A dala jsem šanci další řadě. ()

Roswellský incident ‒ 2. část (2020) (S02E02)

tento závěr dílu celekm zklamání, působí roztržitě. JAko kdyby tvůrci uplně nevěděli co chtějí. Doktor bojuje za pravdu, za kterou se i popere a pak to zase vypadá že otočí?! ()

Oblast 51 (2020) (S02E03)

* Konečně zajímavější díl, přímočarý, který není tak schizofrenický jako některé díly. / že by dva kolegové konečně začali spolupracovat a přestat se rvát, nechat se šéfy vyhazovat, kteří si to pak zase rozmyslí. Doufám, že tohle v seriálu už neuvidím. Pokud ano tak to bude trapné. Jo vše to začalo už dávno, ale v nových dějinách od Hitlera, což v pár dílech o tom byla zmínka. ()