Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

PanPyzamo

Po dlouhé době na Marvelovce v kině a za mě naprostá spokojenost. Obával jsem se, že po úspěchu Avengers už Marvel těžce chytne nit do ruky a jen tak se nevyšplhá na takovou kvalitu. Ono jako samozřejmě zde ani nevyšplhal a Black Widow patří k těm "slabším" kusům, ale dle mého názoru se vůbec nemusí stydět. Black Widow nám nabídl příběh před událostmi Infinity War a nádherně zapadá a k tomu nám přiblíží samotnou postavu a dle mého názoru to funguje na jedničku. Intro filmu mi přišlo až mistrovské. Teď se omlouvám za menší přehánění, ale prostě líbilo se mi šíleně. Do toho klasicky akční scény, který Marvel za ty léta pořádně vypiloval a zkrátka je umí. Hudba se mi zatraceně líbila. Do toho sem tam ještě přišel nějaký ten vtípek, jak už je tomu u Marvelu zvykem. Pochválit musím i Task Mastera, kde došlo k menšímu odhalení, které jsem nečekal. Summa summarum za mě se jedná o dobrý film, který mě opět navnadil chodit do kina na superhrdinské počiny a samozřejmě fandům Marvelu doporučuji. 7,5/10 ()

misiaq

mcu sa rozhodol pre samostatny film o natashi romanoff, ale mozno by lepsie urobili, keby sa vydali cestou serialovou ako loki, hawkeye, scarlet witch alebo falcon a winter soldier. Stopaz je umelo natiahnuta zbytocnymi vsuvkami a cele to je take neproporcne. Black widow je jedna z tych menej zaujimavych avengerov pre mna osobne. ()

JokerBaby

Chudinka Scarlett Johansson / pekné severské priezvisko / Talentované dievča. Dvojhodinový film zahrať bolo nad jej sily. Škoda mohol to byť lepší  film, ale dalo sa to pozrieť. Dievča sa snažilo, ale  sama to proste nedala.  Mne osobne to pripadalo celé také divné. Bez hlavy a päty. Napriek tomu určite doporučujem ako dobrý film . Keby režia dala väčši priestor Ukrainke Olinke  Kurilenko možno by ten film lepšie dopadol. Ale nemohlo sa Politika  Film je samozrejme  aj pre Ruského diváka a asi nechceli uraziť. Rusi a Ukrajinci sú nateraz na seba dosť urazení. Za mňa slabota. Možno dvojka bude lepšia. ()

Heywood

Výborně to začíná. Výborný vizuál. Skvělé herečky jako je Scarlet Johansson a Rachel Weis- a byl jsem nadšen, ta nádherně až potměšilá vnitřní architektura hlavního padoucha tolik připomínající ruský tupismus, výborný námět manipulace s cílem vytvořit opět "dokonalého vojáka (zde vojandu) a ovládnout svět. Jenomže to vše nestačilo na vykrytí ruského "geroje", který byl trapný, na až příliš snadnou likvidaci sídla padoucha, na omezený kompars vědců a jiných manipulátorů včetně "zákeřných ajťáků, (nikde nikdo a jen tak si někde lítá jakési ISS?), na nevysvětlitelný únik hlavní hrdinky a bojovnice za "lepší svět", a kde a proč se vzal tu se vzal "zásobovač", který umí skoro vše, a vše ví (jak to vlastně dělal?) kdo vlastně vyrobil ten "matrixovský" ozřejmovací plyn a kde...a tak 50% by bylo dost. Ale při té bídě, co se točí není divu, že ze zjednodušené až feministické bitky je diváctvo nadšeno a film kasovním úspěchem. Takových podobných se ale natočilo více a lze se k nim vrátit, tady se vrátím až za dlouhou, hodně dlouhou dobu...( a neměla by Johansson něco udělat s tím rostoucím pozadím? - jen tak na okraj..) ()

halberdier

Marvel poprvé představuje "origin" postavy až poté,co se objevila již v mnoha předchozích filmech. Spoustě díváku tak může solovka Black Widow připadat trochu zbytečná nebo tvrdí, že se měla objevit mnohem dřív. Mě tento fakt nevadil a celkem jsem si film užil. Jak už bylo mnohokrát řečeno, film je silný hlavně v dialozích. Pochvalu si zaslouží casting, Scarlett odvádí svůj standart, opravdu skvělí jsou Florence Pugh a David Harbour a celkově chemie mezi hlavními postavy dobře funguje. Akční a bojové scény jsou průměrné a vůči podobně laděným z Captain America: Winter Soldier bez nápadu a napětí. Hlavní záporák měl sice potenciál, ale je po hříchu nevyužitý. Black Widow to neměla jednoduché - po ročním odkladu a s cejchem filmu, který přišel příliš pozdě, je to zabavná a lehce nadprůměrna Marvelovka, která sice neopatří mezi ty TOP, ale jako rozloučení s jedním z prvních členů Avengers funguje celkem dobře. (7/10) ()

Jemes

po delší odmlce konečně film ze světa Marvelu a bohužel nepovedený v několika bodech. 1) vždy záleží, jak je dobře napsaná záporná postava a kým je obsazená, aby byla postava uvěřitelná. Ano Draykov byl dobrý, ale Taskmaster se kterým tam nejvíce bojují byl hrozný. na začátku filmu ta bojová scénka s ním byla jediná u která jsem si řekl pěkné, ale pak z něho udělali totální odpad a člověk, co ho ztvárnil se do té role opravdu nehodí a smutné na tom je i to, že každý souboj bylo vidět, že to je chlap, i když v tom oblečení má být žena :)) bohužel záporák, který mohl posloužit do nějakého seriálu a tak to ho zničit. 2) čekal jsem špionážní film, kde to bude trochu temnější a drsnější a ve finále se z toho opět stal jen rodinný film, kde ačkoli šlo o Ruské postavy, tak se chovali, jak amíci, což film také zabilo. 3) postavy rodinky BW byli za mě slabé krom Yeleny, která jediná se mi opravdu líbila a jako Ruska na mě působila, Red Guardian měl být drsnější verze CA a ne hňup, co je zahleděný jen do sebe, Malina pro mě úplně zbytečná postava a nejnudnější a to mám tu herečku rád... 4) když vám film skončí tím, že všichni přežijí a jsou osvobození a šťastní, tak to opravdu nikoho nevytrhne ze židle :))... začínám si myslet, že ženy, co režírují filmy nejsou schopný dělat velké odchylky u příběhu a hlavně to dělat drsnějším způsobem a proto asi nemám rád, když něco režírují :) kor film, který opravdu neměla být rodinná komedie... ()

Buywhat

Asi začínam byť presýtený tej typickej Marvel šablóny. Sľubovaná atmosféra alá Winter Soldier sa nedostavila a mne ostali len oči pre plač. Na tomto filme ma iritovalo hneď niekoľko vecí. Asi hlavná vec, ktorá mi udrela to očí už v traileroch je až príliš očividné CGI. Všetky digitálne scény vyzerajú ako cut scéna z nejakej hry. Akčné scény sú tak neprehľadne natočené a zle zostrihané, že som sa okamžite stratil v priestore a mal som problém sa orientovať čo sa práve na plátne deje. Mám podozrenie že Nataška si potiahla nejaké vzorky Super Soldier séra. Inak si nedokážem vysvetliť ako dokázala po autonehode a brutálnej nakladačke od ShitMastera (k nemu sa ešte dostanem) preplávať rieku pod vodou do bezpečia. Film sa snaží byť až nasilu feministický, čomu nerozumiem, pretože už v predošlých filmoch Nataša pôsobí ako silná a emancipovaná žena, a tak nechápem prečo mala režisérka potrebu to takto preháňať. Máte tu doslova ruskú verziu Kapitána Ameriky a jediné čo uvidíme, je akčná scéna v ktorej aj tak dostane na prdel. A Taskmaster? Jeho odhalenie bolo pre mňa veľkým sklamaním a nezachránila to ani Oľga Kurylenko. Bol by som omnoho radšej, ak by jeho identita ostala neodhalená a jeho potenciál by sa budoval a využíval naprieč ostatnými filmami. Aby som však na tento film len nenakladal, Florence Pugh bola trefa do čierneho. Jej prítomnosť som si užíval a teším sa až ju uvidím v dalších MCU projektoch. Black Widow je slabý priemer ktorý mal prísť niekedy v druhej/tretej fáze. 5/10 ()

rigby

Moc jsem se těšil, už vzhledem k obsazení. Ale bylo to zklamání, a to hodně silné. Jednoduchý prostinký příběh nestačil na dvě hodiny. I tak to bylo kromě klišé zaplněno spoustou vaty a tempo bylo více než pomalé. Jinak standartní provedení Marvel, takže opravdu nic překvapujícího. 2+ ()

HennessyVSOP

Black Widow možná hodnotím lépe než bych ji ohodnotil o nějaký ten rok zpět, čistě jen proto, že když je člověk v kině po roce, tak má z toho všeho jiný dojem. Bohužel film co se děje týče nic moc nepobral a trochu mi to připomínalo takové ty blbiny typu Punisher v TV. Scarlet jako vždy vypadá dobře, akce nebyla úplně špatná a párkrát za film zafungoval i humor. To je ale jinak bohužel všechno, jedná se o naprostou tuctovku, na kterou velmi rychle člověk zapomene a bude ho mnohem víc bavit ten popcorn než film samotný. Škoda. ()

Franki69

No bylo to slabý.. Projel jsem si recenze odzadu a už popsaná rozladění bych jen opakoval. Slabý příběh sám o sobě, nevyužití špionských vlastností Natashi Romanoff, v podstatě žádné epizody z její minulosti (v ději skok o 21 let!!) příliš žensky ukrafané, naprosto iracionální superschopnosti Black Widows včetně neprůstřelnosti (můžete s nima mrsknout z dvaceti metrů na beton, můžete na ně pálit těžkým kulometem, můžete je nabořit obrněným vozem..vstanou a jsou v podstatě rozcuchané a k tomu mají perfektně udělané nehty) ovšem v podstatě jsou to pouze dobře vytrénované vojandy… WTF? Co tam máme dále? Jak je nyní v době meetoo nezbytné, dostáváme silně akcentovaný „ženský element“ proti mužskému. Ano..už i v MCU jsme se dočkali, že výhradně mužské postavy jsou nanejvýš nesympatičtí pitomci. Nový ženský prvek pak je, že když žena zmlátí/přizabije jinou ženu, tak se jí musí upřímně omluvit. Byli jsme s přítelkyní, té největší radost udělala potitulková scéna s herečkou ze seriálu „Nové trable staré Christie“. Mě zas tak nějak víc než jí bavilo to CGI finále, když už se k němu film v podstatě prožvanil. Takže hodnotíme male&female 55%:35%. Nutně to ale vidět nemusíte, hlavně proto, že se o Black Widow nedozvíte nic, co bystě už nevěděli. ()

Doggie773

Velmi očekávaný snímek, po jehož shlédnutí nastalo velké zklamání. Přehnaná akce a velmi uspěchaný děj film zničily, nemluvě o CGI, které doslova vypalovalo oční zornice. Film nadále zničil nápaditou postavu Taskmastera, který byl ve filmu absolutně nevyužit. Nadále divák chce vidět tu lidskost, že Natasha je normální člověk bez superschopností a dočká se toho, že po pádu z x metrů na železo se normálně zvedne a pokračuje dále a jediné, co se stane je, že jí z nosu teče trochu krve. Jako pozitivum ale musím vyzdvihnout to, že to dokonale zapadá do MCU a spojuje nám krásně události po občanské válce a postava Red Guardiana tam naprosto seděla, musím uznat, že David Harbour ho ztvárnil skvěle. Florence Pugh byla jako Yelena velmi sympatická a těším se, až jí znovu v MCU uvidím:) 6/10 ()

BrusVejn

Priemer. Nemastný, neslaný digitálny bordel, ktorý sa k relatívne civilnej postave Black Widow vôbec nehodí. Tejto látke by viac slušala špiónska miniséria. Od Marvelu veľký omyl, ale aspoň to prekvapivo rýchlo ubehlo. Takýchto komiksov do budúcna prosím čo najmenej. ()

SamGee

Po dvoch rokoch sme sa konečne dočkali momentu, kedy Marvel Studios vyšle svoj najnovší film do kín. Prvým pokusným králikom sa stala akčná snímka Black Widow a ako už vyplýva z názvu, zameriava sa na špiónku Natashu Romanoff (Scarlett Johansson), ktorá sa objavovala vo väčšine filmov z MCU ako vedľajšia postava. Bol som zvedavý, či dokáže Natasha ukočírovať svoju sólovku bez prítomnosti Avengerov.     Dej sa začína tam, kde skončil film Kapitán Amerika: Občianska vojna. Americká vláda hľadá každého superhrdinu, ktorý koná na vlastnú päsť, a Natasha patrí medzi týchto ľudí. Jedného dňa ju dostihne vlastná minulosť. Hrdinke neostáva nič iné, iba sa spojiť so svojou odlúčenou „rodinou“ a spoločnými silami zničiť teroristickú organizáciu Red Room, ktorá má v pláne uvrhnúť svet do chaosu.   Najväčším ťahúňom celého filmu sú osobné momenty medzi protagonistkou a jej „famíliou“. Tieto scény zobrazujú hrdinov ako ľudí, ktorí si hľadajú k sebe cestu, vďaka čomu vie divák lepšie nahliadnuť do ich charakterov. Veľkú pochvalu si zaslúži aj prológ zobrazujúci Natashine detstvo.  Úvodná scéna šikovne načrtáva vzťahy medzi postavami, brnká na city divákov a s cover verziou pesničky Smells Like Teen Spirit vytvára temnú atmosféru.  Čo sa týka deja, je predvídateľný a postupom filmu viete, ako sa to celé skončí. To uberá na filmovom zážitku. Okrem klišéovitej zápletky mohli tvorcovia pridať viac scén ku organizácii Red Room, resp. mohli ukázať, aké veľké škody môže napáchať.   Scarlett Johansson ťahá snímku  dopredu a podáva slušný výkon ženy, ktorá čelí hriechom z minulosti. Nemal by som opomenúť jej rodinu, ktorá si stihne nájsť svoje obecenstvo. Začínajúca hviezda Florence Pugh výborne dopĺňa Scarlett a jej sarkastické poznámky sú na nezaplatenie. Dúfajme, že sa bude častejšie objavovať v budúcich projektoch od Marvelu. David Harbour ako super-vojak Alexei podáva vtipné repliky a herecká veteránka Rachel Weisz  presvedčivo znázorňuje dualitu svojej postavy. Na strane zloduchov stihne zažiariť elitný zabijak Taskmaster, ktorý vie kopírovať pohyby svojich nepriateľov. Keď sa objaví na scéne, dokáže vyvolať zimomriavky. Škoda jeho nevyužitého potenciálu, keďže väčší priestor dostáva jeho šéf Dreykov. Jeho osobnosť nie je ničím zaujímavá a jeho motivácia ako ovládnuť svet stráda akúkoľvek originalitu.   Akčné sekvencie majú dravé tempo, nechýba im štýl a vedia posadiť divákov na sedačky, až na scénu vyslobodenia Alexeia z väzenie. Podľa mňa mohla byť viac bombastickejšia.   Hudobné motívy od Lorna Balfeho dodávajú tomuto filmu šťavu a zachytávajú napínavé momenty za pomoci chóru a syntetizátorov. Kostýmy vyzerajú super a sršia detailmi, či už ide o biele skafandre pre hrdinky alebo metalický vzhľad Taskmastera. Špeciálnych efektov nie je veľa, ale je vidno, že sú lajdácky spravené. Príkladom je jedna scéna, v ktorej Natasha prežije výbuch na moste.     Sólovka Black Widow jednoznačne trpí nedostatkami. Jej špionážny námet je obohraný, zloduchovia sú nevyformovaní a počítačové efekty sú na poľutovanie. Našťastie, film si namotáva divákov okolo prsta vďaka uveriteľným postavám, štýlovej akcií a podarenému soundtracku.  Je na uvážení každého diváka, či si Scarlett zaslúžila takúto rozlúčku so svojou postavou... Jej posledné dobrodružstvo si užijú  tí, ktorí majú v obľube ústrednú herečku alebo chcú vidieť najnovšie príbehy zo sveta Marvel.   Príbeh: 6/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 7/10, Akcia: 8/10, Špeciálne efekty: 5/10, Kostýmy: 8/10, Celkovo: 7/10. () (menej) (viac)

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)