Po narodení je Čierna vdova, známa aj ako Natasha Romanova (Scarlett Johansson) odovzdaná do KGB, kde ju pripravujú aby sa stala ich ultimátnym agentom. Keď sa Z.S.S.R. rozpadne a vláda sa ju snaží zabiť,  akcia sa presunie do dnešného New Yorku, kde pracuje ako nezávislý agent. (Cinemart SK)

wooozie

Black Widow momentálně naprosto suverénně přebírá titul "nejslabší marvelovka ze všech". Film je naprosto lajdácky odvyprávěn, nedává moc smysl a příšerné triky tady vracejí celý superhrdinský žánr tak o 20 let nazpět. Ve skutečnosti to ani není superhrdinský film, ale prachsprostý obyčejný akční výplach, přičemž akční scény tady bohužel vypadají naprosto zoufale. Typický marvelovský humor zde zcela chybí, což by možná tolik nevadilo, ale horší je to, že Black Widow má prakticky nulovou spojitost s MCU a tím pádem se tento film stává de facto zbytečným. Scarlett si na hlavounech Marvelu asi vydupala svou sólovku, za kterou dostala řádně zaplaceno, jenže toto vydupání bylo nejspíše tak na sílu, že je celý tento film pro MCU prakticky irelevantní a mrzí to o to víc, že měla Black Widow v Endgame skutečně luxusní rozlučku. ()

Han22

Proč točit komix o hrdince, která už je dávno mrtvá? Proč ne! Sledujeme Black Widow alias Natashu Romanoff v době, kdy se po odmítnutí Sokovijské smlouvy stala štvancem před vlastní vládou, příběh který zasahuje do minulosti a v smutném epilogu i do budoucnosti. Příběh o "rodině" a v podstatě backstory o Red Roomu a jejím programování, příběh který mě chytl a dal pro mě do té doby víceméně zbytečné postavě z Avengers opravdu solidní základy. Líbily se mě oddechové rodinné pasáže i akční část s pronásledováním Red Roomem, připomínající takové ty klasické thrilery ve style jednotlivec vs. všemocná organizace. Navíc akční sekvence jsou plné špičkového bojového umění, brutální fyzické akce a díky štědrému rozpočtu i plné zajímavých lokací (Budapešť, Norsko, Rusko) včetně opravdu velkolepého finále na stanici. Je to opravdu klasický akčňák, ve kterém toho ze sci-fi oproti některým Marvel filmům moc není, ale akčňák nadmíru povedený u kterého mi chvílemi bylo líto, jak vlastně hrdinka skončí. Silné 4*. ()

Daewiik

Co se akčních scén týče, bylo jich požehnaně, bohužel na úkor příběhu. Celý film jsem v ději tápala a to jsem si myslela, že mám marvelovky celkem nasledované.. Když většinu akčních scén strávím tím, že přemýšlím proč sakra tyhle bojují proti sobě a kdo jsou tamti... a nakonec skončím na diskusních fórech hledáním odpovědí, o co vlastně go, tak je asi něco špatně. Věčná škoda nevyužitého potenciálu postavy Black widow. To, že její příběh bude temný a ne vtipná vesmírná pohádka bylo jasné, ale i tak mohlo být zapojeno víc vysvětlení a míň akce. ()

Krabak

Pevně doufám, že to byl jen přehmat nějákýho šílence (Cate Shortland) a tímto směrem se Marvel opravdu nevydá. Dejte ženský zfilmovat komiksovou postavu a dopadne to jak pokus o uslintané rodinné drama. Půlka filmu totální nuda a skoro mi to přišlo, jak kdyby chtěl někdo zacílit na dospělé publikum alá DC a tím to totálně pohnojil. Osobně postavu BW neberu jako něják extra zajímavou, co se týče MCU... prostě naexpený ninja, ale mohl se ten film udělat stokrát lépe. Za mě velké mínus pro Marvel a pevně doufám, že mezinárodní hodnocení jim dá pořádnou facku a takto to pokračovat nebude. ---> 45% ()

Fary

Film, který odpředu dozadu vlastně nedává moc smysl. Motivace jednání postav prakticky žádná, nikdo nikde nevysvětlí, proč se někdo chová jako totální idiot (jen proto, že je Rus?) a celé to působí spíš jako odpolední srágorové filmy od Rosamunde Pilcher, akorát tentokrát z Ruska. ()

SpaceOdyseus

Zacina to jako fajn marvelovka, ktera nejvic vtahne v prvni pulce. Pak s hloupym a vtiravym humorem a nudnou finalni konfrontaci tezce spadne retez. Co tomu nepridava, je nudny a nevyuzity zaporak (jak Taskmaster, tak i hlavni padouch), akce, v ktere se bud az moc striha nebo ma bidne cgi a opravdu nevyuzite a vykastrovane hlavni tema. ()

Litvicek

Nikdy jsem od Black Widow nic nečekal, o solovku jsem v podstatě nestál (rozhodně je ale zajímavější, než Black Panther, kterého jsem dosud neviděl - Nic proti afročernochům, jen mi ta postava nepříjde zajímavá) ale tím spíš tam ty 4 hvězdy pošlu - Rutinní práce od Marvelu, že už tolikrát viděný materiál pořád podávají takovým stylem, že se pořád a pořád u toho bavíme - Laťka je stále vysoko, stále ji nějakým způsobem udržují a to se mi na všech filmech od Marvelu líbí, narozdíl od DC, kdy se kvalita houpe film od filmu jak na houpačce.  K filmu. Docela slušná rozlučka s postavou a předání štafety mladší a půvabnější představitelce. Tématika s rodinou a jejich vztahem/nevztahem se mi líbila a především role Davida Harboura, který byl naprosto fantastický a kradl si všechny momenty pro sebe. Nemůžu si tedy stěžovat, do kina bych na to asi nešel (pokud by nebyla projekce zdarma a já měl čas) ale tím spíš tam ty 4 hvězdy pošlu - Pirát je ukojen. ()

Hanys_

Není to ten vzývaný politický thriller aka Winter Soldier, ani žádná osudová sólovka. Jen zábavná, lehce přepálená vsuvka mezi Civil war a Infinity war. Mě osobně to (napodruhé) sedlo dost, ikdyž úplně bez výhrad to taky není. Snad se s některýma postavama bude pracovat dál (pugh), jinak se film toho přívlastku "zbytečný origin" bude zbavovat horko těžko. 7.5/10 ()

Pat.Ko

Pred pozretím tohto filmu som mal pocit, že Black Widow bude prepadák a že jediné pozitívum je tu Florence Pugh. Nechápem prečo tento film dostáva také negatívne ohlasy. Film je plný akcie, dobrej zápletky a dobrého humoru. A áno Florence Pugh bola senzančná. Scény vo vzduchu sa mi nepáčili, hlavne počas finále, tie efekty boli veľmi jednoduché, nedokázali pokryť tú fikciu, resp. nedokázali premeniť neskutočné na skutočnosť. 8/10. ()

Petr.Kocfeld

Černá vdova mě docela zaujala.Humoru tady moc není,ale za to je zde "troška" romantiky a plno akce a napětí.Závěr tohoto filmu je pompézní.Tento snímek hodnotím průměrně.Dám 3 hvězdy.Hlavní hrdinka je dobrá a záporák v podobě šéfa v obchodě s dívkami je moc zlý.Tento akční/scifi snímek se mi tedy celkem líbil.Hodnotím 65 procenty. ()

Vilem_Dojiva

Zatím jedna z nejvíc meta "marvelovek", které jsme měli příležitost vidět (vyjma Deadpoola je na podobné úrovni je pouze Thor: Ragnarok). Přiznávání nesmyslnosti žánrových schémat, která byla ještě před (wow) devíti lety myšlena smrtelně vážně začíná pomalu rozkládat superhrdinský žánr jako takový. Do popředí se dostává (byť zatím jen náznakem) sociální kritika, nádech politického tématu (jakkoliv zatím neobratně zpracovaného) a hlavně fakt, že marvel filmy skutečně přináší větší požitek spíš interakcemi v jádru lidských postav než vykonstruovanými téměř-konci-světa. Těším se na příště! ()

mclenin

Ako by naši ruskí comrejds povedali, trí point six, nót grejt, nót ťéribl. No v tomto prípade by to bolo skôr dve a pol ruskej hviezdy z možných pěti. Marvel vie aj lepšie. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (viac)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (viac)