Dokonalá lož

• Česko Dokonalá lež (viac)

Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spozná s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou (Mirren). Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu ale aj do svojho života. Roy je prekvapený sám zo seba, koľko starostlivosti venuje Betty. Všetko sa však môže zmeniť a z usadlého života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade. (Continental film)

PamelaJJK

Dost překvapující snímek s neočekávaným rozuzlením. Jasně, nebýt ústřední herecké dvojky v podání Helen Mirren a Iana McKellena, jednalo by se o průměrný tuctový snímek, který by zapadl. Oba zmínění tomu ale dávají "koule" a diváka baví sledovat tu hru na kočku a na myš. A pořád si říká, že stejně nakonec myš převeze kočku... Ale takové finále, kterému vůbec nic v průběhu děje nenasvědčovalo, je vskutku překvapivé. ()

blondboss

Toto je ten typ snímku, v ktorom sa tri štvrtiny nič nedeje a posledná štvrtina to celé zachráni a s odstupom času si človek povie, že to bol celkom dobrý film s myšlienkou. Na druhej strane ale trpieť minimálne polku filmu, aby som sa dostal k zmysluplnej pointe tiež nie je ok. Mirren a McKellen skvelá ústredná dvojica, ktorá ukázala, že hrať ešte vedia a že sú zárukou kvality. Škoda trošku premrhaného potenciálu, ale v zásade som bol spokojný. Na štvrtú hviezdu to ale nie je ani omylom. 65 % ()

Natalia_Budz

Ač někteří recenzenti píší, že je to vcelku předvídatelná zápletka (podobně jako se dříve točili krimi viz. Colombo, Poirot) tak bych řekla, že to není pravda. Ze začátku se to tváří jako normální snímek - starý prohnaný podvodník, stará důvěřivá vdova a podvodníkovo probuzení citů. Když došlo k lámání chleba - co, jak, proč - vůbec jsem to nečekala. Děj rozuzlení byl dle mého natočen skvěle. Herecké výkony skvělé a dvojice Helen Mireen, Ian McKellen prostě fungují. Objektivní pocit z filmu se mi píše těžko - kvůli spletitosti filmu ..nechci něco vyzradit. Spoiler!! V hlavě mi utkvěl tento citát, který jen podtrhává minulost... ,,Je zvláštní dělat věci, které sis v životě nedokázal představit... A aby si prožil další den děláš je zas a znovu... Je to čím dál tím horší... Tajemství mezi tebou, Bohem, ďáblem a mrtvými... Člověk se pak stane dokonalým lhářem." ()

Kinison

Oba protagonisty hlavních rolích mám moc rád a tady se opět ukázali v dobrém světle. Jen tomu na čtyři hvězdičky ještě něco chybělo. ()

LencaN

Většinu filmu jsem váhala, do jakého žánru bych ho zařadila. Tvářilo se to jako komedie, sem tam romantika. Ale objevily se i momenty dramatické, až tragického rázu. Proto jsem byla stále na rozpacích, co se z toho vyklube. Helen Mirren a Ian McKellen tvořili velice vyrovnanou dvojici, strašně hezky jim to spolu před kamerou klapalo. Oba léty ostřílení herečtí profesionálové, kterým uvěříte cokoliv. Neuvěřitelné, jak je Helen Mirren i v takovém věku stále vitální a krásná ženská. Kamera, kulisy, kostýmy, vše bylo poctivé a s citem zvolené. Scénář mě celou dobu sledování nechával na vážkách, kdo koho nakonec obelstí. A nutno uznat, že atmosféra se úžasně budovala, až dosáhla pořádně husté konzistence, že se Vám až tají dech. Od filmu jsem nečekala raději nic, jen dobré herecké výkony, ale nakonec mi Dokonalá lež dala mnohem víc. A především úžasný zážistek a překvapivé filmové uspokojení. ()

KukulienkaHO

Hlavný koncept je síce dosť otrepaný, ale "Dokonalá lož" dokázala sakra prekvapiť koncom. Tušil som, že sa nakoniec karta obráti. No ale takýto perfektný obrat som nečakal. Dosť ma prekvapilo, že sa film postupne začal uberať skôr thrillerovým štýlom, než komediálnym. Ian McKellen je perfektný. Jeho postava nám je v priebehu celého filmu detailne rozobraná. A aj napriek tomu, že je sviňa, je sympatický. Rovnako skvelá je aj jeho kolegyňa Helen Mirren. O jej postave platí to isté. Celkovo ako duo im to ide na výbornú. P.S.: Ian McKellen znovu dokazuje, že je jedným z TOP hollywoodskych hercov, ktorí sa neživia iba hraním v blockbusteroch. ()

Kushina

Z prvu se to zdá být klasický film, kde párek vyčůraných seniorů krade a balamutí jak se dá. Pak se film dostává lehce do romantické a vážné fáze a ve finále přechází do kruté reality a až depresivního konce. Každému co zaslouží. 65% ()

veverysiak

Film s takýmito esami nemôže sklamať, sprvoti sa to tvári ako dobrá komédia, potom ako krimoška a nakoniec je z toho dráma, zaujímavý príbeh so spoľahlivou posádkou, takže 65%. ()

bonovox

Mala to byť veľká filmová udalosť ale výsledok je priemerný. Mirren aj Ian hrajú síce skvele ale vďaka nezáživnej réžii a prekombinovanemu scenáru je výsledný efekt len ďalším rutínnym filmom z prostredia podvodníkov a manipulatorov. ()

esmoke

Důchodce a podvodník (McKellen) se seznamuje s důchodkyní (Mirrenová). Škoda, že od začátku víme, že hlavní "hrdina" chce připravit o svoji milou o úspory, a že to nebude jen tak. Herci jsou dobří, děj je podprůměrný. (CZ dabing) Rozpočet: $10 miliónů, Tržby: $33,856 miliónů. ()

Franki69

Závěrečný zvrat mě k rozsypání misky s oříškama nedonutil, ale nakročeno bylo. Ti dva matadoři si to dávají jedna radost, ovšem první polovinu filmu v podstatě nemají co hrát, zápletka je děravá až příliš a s neférovým přístupem k divákovi ** spoiler ** Aby mohli oba protagonisté zažít ve válečných letech to co tvrdí, muselo by jim být přes 80 let **spoiler** Velká chyba, která v mých očích body ubírá směrem dolů. A tak je to, za to šimravé guilty pleasure, jen 70%. ()

brasek

Priemerná kriminálna dráma s dopredu odhadnuteľným koncom. Ian McKellen od začiatku sympatický podvodník, ktorý počas príbehu stráca svoj šarm a nakoniec dostane čo si zaslúži. Žiaľ finále snímku a udalosti z predvojnového Nemecka vrátane znásilnenia a urážky osobnosti sú nevýrazné a pre niekoho možno až fraška. ()

frho

Film jsem si pustil kvůli McKellenovi a v tomto ohledu jsem rozhodně zklamaný nebyl. On i Helen Mirren jsou skvělí a má smysl film vidět už jen kvůli nim. (Může obsahovat SPOILERY) Se samotným příběhem mám ale jeden velký problém. Přestože od začátku tušíme, že všechno není tak, jak se na první pohled zdá a hraje se zde dvojitá hra, film se odehrává lineárně pouze z jednoho pohledu a neposkytuje téměř žádné indicie k tomu, abychom se alespoň pokusili uhodnout skutečnou zápletku. Ta je navíc natolik nepravděpodobná, že je to v podstatě nemožné. Na nenáročné zhlédnutí nicméně dobrý thriller. Podle mě by filmu prospěl buď pohled ze strany obou aktérů anebo možnost hádat, co se stane příště nebo proč herci dělají to, co zrovna dělají. 3 a půl hvězdičky. ()

PTuranyi

Perfektne natočený príbeh o starom podvodníkovi, ktorý sa chytí do vlastnej pasce. Produkcia je výborná a dvojica Helen Mirren, Ian McKellen hrá svoje roly vynikajúco. Žiaľ už v prvej tretine filmu začnete tušiť, že sympatická Betty nebude tak úplne obeťou. Možno je to tým, že sa príliš rozmazáva Royova minulosť a Bettina motivácia. 75% ()