Princezna z cukrárny

• USA The Princess Switch (viac)

Obyčejná chicagská cukrářka a dáma, která se má stát princeznou, zjistí, že vypadají jako dvojčata. A tak se domluví, že si na Vánoce vymění role. (Netflix)

OG_Swifty

Tak uz se nam krasne blizi Vanoce a je potreba dat prostor i nove tvorbe, nejenom sledovat po sedmdesate osme tu pysnou svini a obriho Alzaka. A proc nezacit tam, kde je kvalita (a ne, nemyslim tim nic z produkce Cesky Televize nebo TV Hovna)! Tvurci Kalifornskeho giganta maji zaruceny recept na uspech - aktualni superstar Beckovych az Deckovych filmu Vanessu Hudgens. A co funguje lip nez Vanessa? Prece dve Vanessy! A tak tu mame Vanessu 1 - suprovou a svetovou pekarku Stacy, ktera se trapi po rozchodu s nejakym imbecilem (smutny smailik :(( protoze tohle trapeni urcite vsichni zname - huhu), Vanessu 2 - sofistikovanou vevodkyni smysleny dediny s legracnim prizvukem, prince submisivniho sulina odnekud z prdele a v neposledni rade taky kolegu Stacy - cmouda s holkou, ktera je cerna, ale vypada jako by ji tu barvu kuze v Netflixu namalovali nekde za plentou… tak a ted pozor - kolega cmoud prihlasi pekarnu z Chicaga do svetovy souteze v peceni sadrokartonovych dortu a samozrejme kvuli (asi) nedostatku zajemcu jsou automaticky prijati. Stacy se to ale nelibi, protoze musi prat spinavy pradlo a rozdavat pernicky a brecet doma z rozchodu s Paulem! A svete div se, ona Paula potka s jeho novou raketou a samozrejme to Stacy strasne sebere a tak rekne, ze jede na pekarskou soutez nekam do Dagestanu (nebo tam nekde). Fast forwardnu picoviny - vevodkyne Margareta potka Stacy behem priprav na soutez a vsimne si jako jedina, ze ji hraje jedna a tataz herecka a tudiz by se mohly prohodit, protoze kazdej papalas touzi prece po obycejnym zivote bez prachu, Lujze Vitona a pinglu kolem. Holky se vymenej a uz to jede jedna radost, protoze Stacy (prvni Vanessa) je strasne hodna a tak se porad zajima o decaky a nuti prince balit darky a kupovat laciny hracky z dob Kevina MekKelistra a Margaret (druha Vanessa) zase nikdy nevidela nikoho zpivat koledy a nikdy nebyla v krame, protoze byla zavrena nekde v kralovsky verzi sklepnare Fritzla. Samozrejme tohle okamzite prokoukne chytra vlezla premalovana cernoska a naramne se ji to zamlouva, protoze chce novou maminku. Ta stara maminka chtela kluka a holky se tim padem vzdala a Stacy do rodiny nikdo nechce (nevi se proc, takze muzeme jenom hadat, jestli v tom jsou drogy, prachy nebo problem s potnima zlazama). Stacy (prvni Vanessa) si ziska prince predstiranou hrou na klavir, jezdenim na koni pred kulisama s namalovanyma zasnezenyma samotama u lesa a hlavne tim, ze rada rozdava z ciziho a prince honi kolem jak nadmutou kozu. Vevodkyne mi prislo, ze nejak nedelala nic, jen se s cernochem koulovali a pak dala holku spat (nez pak pravdepodobne kouloval on ji az do pozdniho rana). Po par dnech se holky zamilujou do tech vymenenejch samstru (a oni do nich), vratej se k puvodnim rolim a trapej se, ale kralovna na tu vymenu prijde a jelikoz chce po vzoru anglicky kralovsky rodiny do te svoji taky zaimplementovat plebs, tak zorchestruje setkani vsech ctyr (technicky vzato tri) na soutezi peceni dortovych atrap. Tam nastane i prekerni situace, kdy zla konkurencni pekarka sabotuje mixer, ale Stacy to briskne vyresi rucnim michanim sadry. Prisna porota v cele s zenskou verzi Gordona Remzyho se silikonovym implantatem horniho rtu sice Stacyine atrape vytkne chut, ale nakonec dostane Rad zlate varecky, ktery ji udeli samotny princ! Tam se to vsechno proflakne, nikoho naka vymena / podvod vubec nesere a dopadne to presne tak, jak se na Vanoce slusi a patri! Ze Stacy se stane nova Kate Midlton a na svatbe hodi kytici, kterou chytne vevodkyne (nyni jiz coby zena s obycejnym zivotem). Vsichni tleskali, i ta zla soutezici a podezrivavy sluha, a samozrejme i ja coby obycejny divak snici o podobnem pohadkovem pribehu. Je to az tak pohadkovy, ze tam je dokonce i nakej starej dedek, kterej sice neleze kominama nebo nezahriva opusteny holky v parku jako uprchlici kolem Freiburku, ale vzdycky se tam objevi (cca kazdych 10-15 minut) a rekne nejaky moudro, da postavam nejakou tu zasadni radu do zivota a nikdy ho nikdo nepozna. Ja vsak ano, byl to sam velky JEZIS! Timto dekuji Netflixu za krasny filmovy zazitek, moc se mi to libilo a uz se nemuzu dockat, s cim originalnim prijdou zase priste! () (menej) (viac)

Joe16210

Od romanťárny Princezna z cukrárny jsem neměl žádná přehnaná očekávání. Čekal jsem jednu z mnoha možných variací "prince a chuďase" v holčičí verzi a tu jsem taky dostal. A bylo to lepší, než jsem čekal. Takže milé překvapení. Jsem zvědavý, co s tím provedou v pokračování. Jo a obdivuji, jak je Vanessa Hudgens stále stejná jako v Muzikálu ze střední a to už bude nějakých 15 let, neuvěřitelné. ()

Tsuki

Jediná skutečná přednost tohoto filmu je ten krásný vánoční vizuál (samozřejmě veskrze pohádkový a místy až přeslazený, ale tvoří to hezkou atmosféru, která tak nějak k Vánocům patří). Dále pak ještě herecký výkon Vanessy Hudgens, který je v rámci takového příběhu a scénáře docela dobrý. Jinak ale musím říct, že je to obsahově neskutečně ploché a i na pohádku mi to přišlo hodně zjednodušené a prázdné. Tím myslím i samotné postavy a jejich charaktery, které jsou naprosto neprokreslené - natolik, že je jejich chování místy až směšné. A hlavně, pokud jde o nějaké "překážky", kterými by si hlavní postava takové pohádky měla projít, než najde cestu ke štěstí, tak tam vlastně žádné nebyly. Záporné postavy, které měly ztělesňovat nějaká ta protivenství, byly ještě o dost stupidnější než ostatní postavy. Především mě rozesmála ta rivalka v cukrářské soutěži a její "ďábelský plán" v podobě přestřiženého kabelu u mixéru. Něco tak hloupého se vidí možná tak v kreslených pohádkách pro děti předškolního věku... Na druhou stranu, aspoň jsem se pobavila. Taky jsem se musela pobavit nad tím, jak si Netflix udělal v rámci filmu reklamu na sám sebe a jiný ze svých (nejspíše podprůměrných) vánočních filmů. Spíš než chytré, mi to přišlo trapné. Ale proč ne, Netflix si s svými filmy může dělat co chce, jen ta kvalita obsahu pak jde značně dolů. Vizuál opravdu není všechno... Každopádně, jsem ráda, že jsem to viděla, ale jednou stačilo. Od dalších vánočních počinů Netflixu mě to spíš odradilo. ~(2,2)~ ()

haWranka

Definujte si sami pro sebe “kýč”. Hotovo? Tak to je přesně tenhle film. Kýčovitý kýč od začátku do konce. A ono by mi to ani nevadilo, protože hlavní hrdinové byli celkem sympaťáci a našlo se i pár fajn momentů. Bohužel to definitivně zazdil ten konec... Jak to dopadne, to bylo jasné od začátku. Ale tvůrci se asi trochu moc našňupali cukru a přepískli to. ()

GeorginaAnne

Totální vánoční klišé ale já se bavila 😊 Když si mezi sháněním dárků, pečením cukroví, starání se o všechno a o všechny chcete odpočinout u romantické "klasiky" tak Princess Switch je to pravé "princeznovské", teda ořechové. Není to nejinteligentnější film na světě ale Vanessa Hudgens dokázala zahrát dvě osoby, 2 krát se zamilovat a to všechno na Vánoce... Je tolik stupidních romanťáren, které si nezaslouží ani 3 hvězdy a to myslím i ty české nebo slovenské, které se každý rok opakují v TV a najít něco milého a normálního je vcelku zázrak, takže pokud chcete něco nenáročného co nebolí a pěkně se na to kouká tak jste to našli 😉😊 Merry Christmas ⛄🎄🎁 ()

• Většina filmu se natáčela v Rumunsku ve městě Carei. Na scény ze zámku byl využit zámek Károlyi. (Ganka)