Vánoční princ

• USA A Christmas Prince

Nadějná mladá novinářka zažije předčasné Vánoce. Vyšlou ji do cizí země, aby ulovila sólokapra o elegantním princi, který se má stát králem. (Netflix)

Judy24

Nejlepší. Naprosto boží film. Tak strašně hrozně moc příšerný, až je to vlastně úplně geniální. Doporučuju sledovat alespoň ve dvojici a předpovídat, co se bude dít. S největší pravděpodobností budete mít pravdu. Příšerné herecké výkony, hromada nesmyslů ve scénáři...nádhera. Nedávám pět hvězdiček z recese, ale prostě proto, že jsem se vážně skvěle bavila. ()

silentname

Je vôbec dôvod, aby som tento film komentoval? Popravde keď si vezmete všetky klišé z vianočných romantických komédií a dáte si do toho krásneho princa, tak všetko ostatné je zbytočné vôbec hovoriť. Viete presne čo sa bude diať ďalej. No napriek tomu si niečo o filme "A Christmas Prince" povieme. V prvom rade ma tento rok čakajú ešte 2 pokračovania. A už teraz asi viem odhadnúť čo od nich dostanem. Tak len dúfam, že ma to prekvapí aspoň trošku viac. Čo na filme funguje? Rose McIver je prijemná herečka, sú tu pekné interiéry paláca, herci majú medzi sebou chémiu, dialógy sú napísané celkom okey a niektoré fóry sa podarili. Napriek tomu, že sú veľmi predvídateľné, tak dokážu aspoň trošku pobaviť. A okrem toho film má srdce a vianočnú atmosféru. Ak by sa im podarilo pokaziť toto, tak neviem čo by som robil. No potom sú tu problémy. Ako som už naznačil, veľké množstvo klišé. Dokonca vo filme musíme mať padoucha. Prečo? Ja neviem. Aby to bolo dramatickejšie? Okrem toho celá realizácia ich plánu je tu tak nasilu, že mi to absolútne nie je po chuti. Nebudem to vysvetľovať v prípade, že chcete vidieť tento film, no myslím si, že tak mizerne vymyslený spôsob na to, ako tu mať zvrat ohľadom toho kto nastúpi na trón som nevidel už dávno. Za to musím filmu niekoľko bodov strhnúť. To je skutočne otrasné. Všetko čo súvisí s našimi zloduchmi proste nefunguje. A je to okrem toho aj úplne zbytočné. Vôbec to vo filme byť nemuselo. Ale poviem ešte pravdu páčil sa mi páčil vzťah medzi Amber a Emily. Myslel som si, že ju bude malá holka terorizovať, no reálne nič také nebolo. A pôsobilo to celkom dobre. Neviem čo viac vôbec povedať. Pravda je takáto. Ak máte radi vianočné romantické komédie so všetkými klišé, ktoré vám nevadia a užívate si len čaro Vianoc, tak si to užijete. Ak od toho čakáte niečo viac, tak na to zabudnite. Je to proste čistý priemer. A to je veľký úspech na to, že sa o tento film postaral režisér filmu "Woody Woodpecker". Uvidíme čo prinesú pokračovania. Hodnotenie: C ()

hansel97

Vánoční kýčovitost. Nečekal jsem nepředvídatelnou dějovou linku, takové ambice u vánoční romantiky fakt nemám, ale čekal bych trochu vtipu, tady to fakt jede jen z toho, že Rose je miloučká a sympatická. Tečka. Docela si cením rozpočtu, kdy se točilo na hradě v Rumunsku a fakt je znát, že to není nic levného natočeného před kulisami ve studiu. Tak či tak špatné. ()

Likan7

Je to Hallmark? Není to Hallmark? Jestli se Netflix bude pokoušet o tenhle typ filmů, tak těbůh. Vánoční Princ totiž jakoby vypadl z klasické Hallmark produkce. Všechno je nalinkovaný, všichni víte jak to skončí a jak zlá maminka procitne a zařízí happy end. Překvapuje to někoho? Proč se to vůbec točí? ()

nash.

A je to tu opět, chudá holka, malé evropské království, svobodný princ, protivná královská snoubenka, rebelující malá princezna, pro kterou se hledá vychovatelka. Další variace na jedno z tradičních témat vánočních romancí. Tentokrát ovšem se sympatickou dvojicí (mám samozřejmě na mysli hlavně Rose McIver) a náznakem napětí, i když samozřejmě všichni víme, že happyend bude totální. Solidní vánoční pohodovka, která neurazí i když samozřejmě není žádným převratným filmovým veledílem. Ale to snad od televizní vánoční romance nikdo nečeká. ()

• Natáčelo se na neo-renesančním zámku Peleș, který leží v rumunských Karpatech poblíž města Sinaia. (hansel97)