Nekonečný príbeh 2

• Česko Nekonečný příběh 2 (viac)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiálny text distribútora)

Cecko

Před 20 lety jsem viděl první díl. Sice jsem věděl, že jsou ještě další dvě pokračování, ale neměl jsem tu možnost je vidět, až dnes. A možná jsem věděl proč: -protivní herci -nezajímavý příběh -nudné. Ovšem nic to není proti třetímu dílu... ()

RAMSTER007

Dvojka bohuzel už tam neni kouzlo jedničky.. takže jedničku beru jako uzavření kapitoly a dvojku jako nějaky rozmar který docela taky funguje.. ()

Sadova302b50

Knihu jsem nikdy nečetla, ale jestli toto měla být adaptace její zbývající části, tak zjevně velmi nevydařená. Vznikl nepřirozený, emocionálně bezzubý film, o jehož existenčním důvodu lze slušně spekulovat. Mělo to asi být obráceně, ale z hlubokých vod jsme se museli přebrodit do mělčiny, kam se slely vody z umělých, trikově nevydařených koryt. Dávám pouhé dvě hvězdy a 37% ()

Killy

Dve hvezdicky jen proto ze treti dil byl jeste horsi a bylo by nefer davat stejne hodnoceni. Milovala jsem jednicku a proto novi herci jsou pro me zklamanim, pribeh jako takovy neni spatny i kostymy jsou celkem fajn, ale je to uz jen beckova pohadka. ()

Salsecnew

Nádherný, vtipný a velmi záživný díl z trilogie, pro mě nejlepší díl. Atrej je starší, mužnější (méně takový dětský) a rozumnější. Zápletka, pohádka a akčnost jsou skvělé, akorát dabing Bastiana mohl být trochu lepší. Představitel Jonathan Brandis zazářil také ve Strážci moře. ()

josefkam

Je třeba si uvědomit, že teprve natočení druhého dílu tohoto fimu doplní celý příběh, správné by bylo hodnotit oba filmy jako celek, neboť jeden bez druhého je jen polovina knihy, podle které byly oba filmy natočeny... A za to, co se stalo, může svým přístupem sám autor románové předlohy, který se od prvního snímku distancoval... i proto druhý snímek vznikl az 6 let po prvnim a v úplně jiných rukách... ()

VideneFilmy

Atmosféra sa, žiaľ, vytratila. Prvý diel sa stal svojho času veľkým fenoménom a tak niet divu, že vzniklo pokračovanie. Prvý diel bol špecifický svojou atmosférou. V druhej časti sa to, žiaľ, nepodarilo, herecké výkony sa zhoršili a na celkovom dizajne je vidieť, že rozpočet bol omnoho menší. Hoci dej celkom slušne plynie, tento rozprávkový svet okolo mňa prešiel bez emócie a nepomohlo tomu ani záverečné udobrenie medzi otcom a synom. ()

FlyingGentle

Prvnímu dílu se to vůbec nevyrovná a ty efekty s gigantama byly moc přehnané, ale některé prvky překvapily, třeba zapojení táty do příběhu nebo konečná léčba srdcem. Jednička ale zůstane nepřekonaná. ()