Naše planeta

• Veľká Británia Our Planet

Tento velkolepý, ambiciózní dokument přibližuje přirozenou krásu naší planety a odhaluje, jak změna klimatu ovlivňuje všechny její živé tvory. (Netflix)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (5)

Naše planeta (2019)

Velmi akční a obrazově krásné. záběry z Afriky jako vždy Dysneyland zvířat vyhnaných velkým populačním růstem do malých ostrůvků. ()

Jedna planeta (2019) (S01E01)

Obrazově moc pěkné, ale vytváří to dojem, že se vlastně nic neděje a můžeme si v devastaci jedné planety pokračovat. Žádné kácení 90% pralesů, změny klimatu apod. Je vůbec s podivem, že takovéhle záběry lze ještě někde natočit. ()

Ledová království (2019) (S01E02)

Tento téměř černobílý díl plný ledu a kamení se mi moc nelíbil. Všechny již mnohokrát viděné zastávky lachtani, tučňáci, mroži apod. ()

Džungle (2019) (S01E03)

Aspoň bylo řečeno, že 90% pralesů (Indonésie, Nížinné Lesy Kolumbie. Madagaskar apod.) bylo vykáceno přemnoženým lidstvem. Pak se divíme že u nás trpíme změnou klimatu, která už celosvětově nadělala větší škody než první a druhá světová válka válka dohromady. ()

Lesy (2019) (S01E08)

Pro mě nejlepší díl z celé série. Větší tragédie než Černobyl je, že přestaly fungovat přirozené redukce hladomory, epidemie a války a jako vrcholového predátora nás nemá kdo udržovat v únosné kapacitě prostředí. Většina kvůli rentě, úroku z kapitálu , který musí stále růst. ()