Naše planeta

• Veľká Británia Our Planet

Tento velkolepý, ambiciózní dokument přibližuje přirozenou krásu naší planety a odhaluje, jak změna klimatu ovlivňuje všechny její živé tvory. (Netflix)

Recenzie používateľa deltoro145 k tomuto seriálu (2)

Naše planeta (2019)

Zklamání. Celý seriál působí jako nepoužitý materiál z Planet Earth 1. Jednotlivé druhy jsou často natáčeny na stejných místech, což je v případě endemitů ještě pochopitelné, ale i při stejných situacích. Opravdu medvěd loví jen lososy, rajka tančí a fosa se páří? Některé záběry jsou snad totožné s první sérií od BBC, stejně tak jsou některé epizody poskládány z totožných míst. Zkrátka je to pěkně natočené, ale divák už to viděl. S každou další sérií také ubývá informací. Z celého seriálu si nepamatuji víc než 3 nové poznatky. Seriál je více zaměřený na problematiku klimatických změn, jenže, argumentovat tím, že v roce xxxx bylo tolik a tolik druhů a dnes jsme jich 95% vyhubili je přesvědčivé možná jednou, bohužel se to opakuje v každé epizodě a působí to přinejmenším nepřesvědčivě. Apelovat na diváka aby se choval zodpovědně a přitom ukazovat palmové háje, které se svou krásou (alespoň tak jak jsou v seriálu nasnímány) mnoho neliší od nádhery deštného pralesa je nezodpovědné a průměrné bydlence určitě nedojde, že je něco špatně. V tomto ohledu si velmi vážím přístupu Dana Přibáně, který tuto nepříjemnost ukázal v celé své nahotě. Ale abych jenom nekritizoval. Poprvé od Planet Earth 1 mám chuť koupit si soundtrack k dokumentárnímu filmu. Zatímco u dvojky zoufale chyběl George Fenton, tady ho důstojně nahradil Steven Price. Nezbývá než se těšit na Planet Earth 3, Green Planet, Perfect Planet a One Planet Seven Worlds od BBC. ()

Jedna planeta (2019) (S01E01)

Klasická průřezová epizoda Fothergillova střihu, informačně dosti slabá, ale divákovu pozornost si udrží. Překvapivě skvělý Steven Price narozdíl od zoufale nevyužitého Zimmera u předchozí série konkurenční televize. ()