Naše planeta

• Veľká Británia Our Planet

Tento velkolepý, ambiciózní dokument přibližuje přirozenou krásu naší planety a odhaluje, jak změna klimatu ovlivňuje všechny její živé tvory. (Netflix)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (2)

Naše planeta (2019)

Neskutečné, že tenhle dokument vznikl přímo pro Netflix. Když vidím ty rozmáchlé, neskutečně úchvatné, dechberoucí a mnohdy neuvěřitelné záběry, nechce se mi věřit, že BBC tentokrát nepřekonala sama sebe a neposunula natáčení těchto dokumentárních seriálů někam, kam to už dávno nejde, ale David Attenborough, který je za tím znát, to zase dokázal (a letos, tentokrát opět pro BBC, to nejspíš dokáže ještě jednou). Další dokumentární velkoskvost, který by si zasloužil to největší promítací plátno na světě. Plný úchvatných záběrů přírody, přírodních jevů a zvířat a jejich příběhů. A který nám v každé epizodě přípomíná, jak je to všechno čím dál víc v řiti. Bohužel příliš nevěřím, že by si z toho lidstvo něco vzalo, ale toho se sir David (naštěstí pro něj) snad už nedožije. Planet Earth II budiž překonána touto neuvěřitelnou, dechberoucí a naprosto skvostnou nepřiznanou třetí sérií (a ani to moc dlouho netrvalo!) Každý díl má padesát minut. A já u každého z nich padesát minut nedýchám a jen koukám s otevřenou hubou na ty záběry. Prostě neskutečné. 100%. ()

Ze zákulisí (2019) (S01E09)

Tenhle speciál o natáčení je ještě mnohem zajímavější, než samotný seriál. 100%. ()