Když se najde tělo zašité v kravské kůži, vyšetřovatelka z Vratislavi zjistí, že vražd, které napodobují trýznivé popravy zločinců z 18. století, bude víc. (Netflix)

cpt.Lynch

Místy to má koule a spád, ale to je tak všechno. Ono je to hrozně, ale hrozně hloupé a zcela nevěryhodné. Vykládačka 7 se nechá odpustit, ale srovnání rozhodně na místě není. Autoři si nelámou hlavu ani se špetkou kriminalistických postupů. Hlavní hrdinka a její kyselý ksicht (to mělo být jako cool) mě srala od první vteřiny.  Naštěstí přes tu ofinu šla vidět maximálně polovina obličeje. Jen tak pro zajímavost hlavni postava je pravák, tedy míří i pravým okem, ale to přes tu ofinu nebylo možné, vznikají tak žertovné scény kdy má zbraň v ruce. Klišé postavy reportérky, kameramana, prokurátora a premiéra by byly trapné i na Víta Olmera, a tím myslím jeho tvorbu někdy po roce 1993. ()

Maynard.

No, tak jak bych začal :o). Asi tím, že sem se tímto zaměřil na polskou kinematografii, to není džouk, ale fakt :o). Páč novejch filmů je teď málo a tak to začínám sjíždět podle států. Když už sem dal slováky, tak sem si řek, že to vemu k dalším sousedům. Tohle je špičková detektivka a to si nedělám srandu. Hodně se to podobá filmu Se7dm, taky sou tady vraždy každej den, taky sou pojmenovaný. Tady je to navíc dost brutální, třeba vidíš vostrou pitvu, nebo mozek, urvaný ruce a podobný poslký vychytávky. Pointa je fakt skvělá a já už sem si rači stáhnul další film od tědlech roztahovačnejch a mnohými lidmi nenáviděnejch sousedů :o) ()

coscarelli

Prihliadajúc k Tomu, že je to Prvý Kontakt s Patrykom, som velice očarený ako mu to sype. Nechal sa inšpirovať (prečo nie?) u iných , no vzal to posvojom a je to fakt Vega!! Mojmu sluchu vadili len tie roztrasené nožnice. No na dojme neubudlo. Zalistujem si pri chvíli i u dalších Patrykoviek ( je to fešák predsalen). ()

Kienast

Polská drsná kriminálka, se skvělou hlavní postavou. Skvěle vymyšlené, svižně natočené, tak se mi to líbí. Jediná výtka je, že se mohla trošku do hloubky probrat psychologie postav, ale i tak solidní záležitost. 6/10 ()

666Carnage

Na tuhle šlehu jsme narazil na Netflixu a o to větší mazec je, že je z Polska. Polská variace Fincherovi Sedmičky. Herci normální ale příběh výborný a hlavně i zápletka a smrti. Hlavně film je krátký a má furt tempo. Každých pět minut se něco děje a film jede kupředu. Tenhle film mi opravdu sedl. I když jsem v půlce film prohlédl, tak konec přidal překvapení navíc. Výtečný 85% ()

klukluka

Mory Vratislavi jsou vzácným případem filmu, kdy pochopitelně jako člověk vůbec nevěřím tomu, že by se to v reálu mohlo odehrát tímto způsobem a v této podobě, ale jako diváka mě tím tvůrci dokázali zaujmout a ztvárnili to tak, že říkám: “Jo, tohle fungovalo.” Sám jsem z toho překvapenej, ze začátku jsem se navzdory jménu Patryka Vegy bál, že to bude hrozná hovadina, ale ten chlap mě zase dostal. Výborný, fakt. ()

Rewsy

Rozhodně se opakuju s ostatními recenzenty, ale nějak takto by vypadala Fincherova Sedmička, kdyby ji natočili Poláci. Přiznávám, že opravdu netuším, zda to byl záměr, ale strašně jsem se u toho filmu nasmála. Spoiler: Postavy jsou extrémními archetypy vykreslené k dokonalost: detektivka, drsná holka z farmy, ihned pozná podle kůže druh krávy a zároveň nosí patku tak, že nemůže vidět kam střílí, přes jejího cringe poskoka, patoložku, co už od dveří cynicky komentuje stav mrtvoly, až po naprosto geniální reportérku, která neříká snad nic jiného než "ku*wa". Bomba! Film má příjemný spád, spoustu vtipných momentů, super béčkové efekty stříkající krve, ale i krásné kulisy Wroclawi (hned mám chuť tam jet na výlet). Jediné minus je závěr filmu, který úplně ztratil drive a rozpliznul se. Škoda. ()

Hanys_

Vega a další libová kriminálka. Tentokrát žádné války gangsterů jak bývá u Patryka zvykem, ale jeden sériový vrah. Další silné ženské postavy (Vegův trademark), skvělý vizuál, vychytané vraždy a vlastně i docela působivý finiš. Na čisté 4 to není, ale takhle dobrý evropský thriller aka Seven tady nebývá často. 7.5/10 ()

Schuldiner

Ze začátku jsem si řikal, že to bude asi prostě jen nějaká polská sračka, ale postupnej vývoj mou maličkost vyvedl z omylu a jsem za to rád. Tohle člověka vždycky potěší, když ho film po začátečních pochybnostech, příjemně překvapí... Což je samozřejmě logický. Do extrému vyhnaná morální filtrace jedný, do kouta zahnaný, ženský. Trochu se tu opisovalo od Finchera, ale co, vždyť je to vlastně fuk, když se film líbil.. ()

mira007

Modus operandi připomíná film Sedm s Pittem a rozřezaný kusy těl na pitevnách nedávný Princip slasti s Rodenem, ale jinak je to celkem sympatická zábavná polská věc od specialisty na akčňáky Patryka Vegy, ikdyž tohle je spíš střihem klasická temná detektivka než čistý akčňák typu Pitbull. Ale faktem je, že těch pár minut akce je výživnějších než kolik toho potká člověk u českých filmů dohromady za rok. ()

Untentrauer

Velice povedená a velmi krvavá kriminálka se sympatickými herci a vcelku povedeným zakončením.... Zdá se, že už i od Poláků se máme co učit. ()

arcticsky

Kva...v této fincherovině po polsku, řízlé skandinávskými temnými kriminálkami je mnohem více gore záběrů než v ledajakém filmu, který si říká horor. Ale o to tak nejde - od začátku do konce to má razantní spád a tak mi ani slabší a polopatický závěr nezkazil dobrou náladu z pěkně prožitého času. Fakt maso! ()

petikacka

Poláci umí taky natočit drsné a kruté krimi drama jak se patří...Sice ke konci už to pomalu začalo ztrácet dech a okamžitě jsem odhalila kdo je who, ale přesto je to téměř nevídané...Za mě 85% ()

Warhorr

Další velice slušný filmařský počin od našich sousedů, kterých v poslední době přibývá více a více. Dal bych i plný počet bodů, bohužel mě však sraly naprosto stupidní herci, respektive herecké výkony a scénář. ''Toč to, třeba ji kopne''. Škoda, že ji kůň vážně nekopnul a neschytala tak pořádný headshot protože hlavní vyšetřovatelka byla na ránu nejvíce. Její parťák, dělající si selfíčka jak nějaký dement jakbysmet a v poslední řadě i otravná televizní reportérka. Zklamání se trošičku dostavilo i v tom, že vrah je znám od půlky filmu. U kriminálek tohoto typu mám prostě rád na konci nějaký mindfuck při odhalení pachatele. A teď to nejlepší. Kamera je suprová, zápletka/příběh originální a gore sakra slušně od poláků překvapil, hlavně scény v pitevně, u kterých bych nejedl pomalu ani pytlík brambůrek. Všechny oběti dostaly řádně naloženo a kusy těl ve městě jen létaly. Gilotina v akci to nakonec pěkně završila. Kdyby byla možnost tak dám 3,5/5, hold to nejde a přimhouřím tak oči když to jsou ti naši kamarádi. 4/5. ()

Illy

Doteď jsem žádný film Patryka Vegy (to je doprdele hrozný jméno) neviděl. Bohužel - musím říct - protože Mory Vratislavi je rozhodně hódně dobrej biják.Teda takhle: W każdym razie surowe umiejscowienie obrazu jest czasem trochę śmieszne, podobnie jak polska wersja Lisbeth Salander, albo bezczelne okradanie Finchersów legendarny Se7en, co nie ma żadnego znaczenia, a ja bawiłem się świetnie i polecam włączyć Netflixa i shush shush... Wieczorny romans gwarantowany. Zrób to śmiało 👍 ()

Bozvav

Postavy mají draw, celý snínek je velmi osobitý, patřičně temný, tak proč mě to tak hrozně nebavilo? Možná proto, že všechny hlavní postavy byly děsně nesympatické, možná pro tu severskou strohou brutalitu či proto, že žádná z postav nebyla nějak výrazněji psychologicky propracovaná. Dialogy by se daly označit přinejmenším jako divné. Za mne tak 35% max. ()

mh.mail

60% — Vizuálně určitě na úrovni, někdy možná až zbytečně moc naturalistické. Případ byl takový dnes už standardní, pachatele jsem odhalil asi minutu před tím, než nám ho odhalili i tvůrci :). Standardní (až klišovité) pak byly věci jako inspektorka psychicky dole (bůhvíproč), chovající se, jako kdyby byla permanetně sjetá, její nová kolegyně jakbysmet (ta alespoň polovinu filmu působila jako sice hodně divná, ale zato velmi zkušená a kvalitní odbornice). Rozuzlení pak neslo typické znaky nedotaženosti některých prvků: např. pachatel je již dlouho bez pořádné práce, takže ho vystěhovávají z domu pro neplacení nájemného, ale přesto nemá problém si opatřit propriety k poměrně náročné realizaci svých činů. Na druhou stranu se na to docela dobře koukalo a podobnými nelogičnostmi trpí třeba i hollywoodské produkce (ty především). Jen tedy přemýšlím, kdy se zase vrátí do módy (jestli vůbec) točit o normálních detektivech. ()