Rodený Newyorčan Frank (Hynek Čermák) zdedil po svojich šľachtických predkoch starobylé rodové sídlo - zámok Kostka. Potomok emigrantov sa tak po viac ako štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Mariou (Yvona Stolařová) a temperamentnou manželkou Vivien (Tatiana Dyková) na veľký návrat do Čiech. Čerství aristokrati poznajú niekdajšiu vlasť a zámocký život len z dávneho rozprávania príbuzných, a preto ich miestne pomery a česká realita mierne zaskočia. Zámok nájdu v stave pozvoľného rozkladu a mimo akéhokoľvek spoločenského diania. Jedinými stálymi obyvateľmi Kostky sú kastelán Josef (Martin Pechlát), gazdiná pani Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbár Krása (Pavel Liška). Kým personál pozvoľna precitá z mátožného spánku porevolučných deväťdesiatych rokov, Frank s rodinou stoja pred ťažkou voľbou - predať rodinné sídlo a vrátiť sa do Ameriky, alebo sa pokúsiť zámok Kostka zachrániť? Film vznikol podľa rovnomenného bestselleru Evžena Bočka. (Forum Film SK)

montelie

Stále nemůžu uvěřit, co jsem právě viděl. Vejdělkovy filmy mají kolísavou kvalitu, ale tohle se mu, aspoň z toho co jsem viděl, o několik tříd vymyká. Vzpomněl jsem si na dva filmy z porevoluční doby, Ještě větší blbec, než jsme doufali a Hotýlek v srdci Evropy , ale i tyto skvosty jsou proti aristokreténce, čirá Bergmanovina. Mám ve zvyku tuzemským projektům spíše nadržovat než křivdit, tak jedna hvězda za kameru... ()

Veeria

Líbil se mi hudební instrumentální podkres, záběry zámku Kostka. Nečetla jsem knižní předlohu, tudíž nemám srovnání. Vtipnost jsem viděla především v různorodosti postav, ale jako celek na mě film nezapůsobil jako komedie, které jsou mi blízké svým humorem. Své diváky si ale určitě najde. ()

johnnie78

Knihu jsem nečetl, ale pokud je to věrná adaptace, tak mě Bočkův humor asi nějak míjí. Neříkám, že jsem se nikdy nezasmál, vlastně se stalo tak dvakrát. Film má dobré obsazení a herci hrajou dobře, ale příběh je strašlivě plytký a musím říct, že zhruba v polovině mě to začalo tak moc nudit, že jsem v podstatě úplně ztratil pozornost. Prakticky se tam nic nedělo, tohle celý mohlo trvat dvacet minut a ne skoro dvě hodiny... jestli tohle vydalo na celou knihu, tak fakt nevím. ()

Winster

Blaznivina! To psal někdo nohou ne ? Hlavně ty postavy...Liška má jen samé negativní vlastnosti, kastelán zachraňuje exponáty ikdyž by je nejraději nikomu neukazoval. Vilhelmová je zde naprosto šílená a Eliška hraje babku co lemta ořechovku a neustále vyváří. Koukatelné jen díky postavě Hynka Čermáka. Hlavně že mladí si užili randíček na koních ve sněhu. A hrozně mi tam vadí to neustálé: PENÍZE, PENÍZE PENÍZE! ()

Igy007

Veletrh trapnosti ... možná ty dvě hvězdy jsou až moc ... je to blbější než průměrná hell-yvůdská tovární výroba. Čermák ztratil soudnost ? kde jsou ty časy, kdy exceloval v Celetné ... ()

hony23

S Vejdělkovými filmy to jde evidentně od 10 k 5. Komedie, při které se za 110 minut nezasměju, naprosto předvídatelný děj, přehrávají Dyková, težko se hledají nějaká pozitiva. Ano, točí se u nás ještě pitomější komedie, ale tahle pro mně byla zklamáním. ()

Saxos

Čekáme v novodobé české komedii nějakou pořádnou záplavu vtipů? Čekáme a čekáme a asi budeme čekat dál. Začneme třeba vtípkem o spoustě předků v urničkách, čekajících na emigrantské poličce na rodnou Kostkovic hroudu, kteří budou cestovat po světě v plechovkách od buráků. Amíci, kteří se nechovají jako amíci, ale spíš jako vidláci z Horní-Dolní. Bezpředmětná první návštěva hraběnky, koňské handlířky. Mufloni, to jsem zatím neslyšel. Údajně chlastající hospodyně, která však vypadá, že nedala ani jednu desítku. Zavírací tabulky. Místní popcorn - škvarky. K tomu prokleté Marušky. A i ten Liška byl mimo. Hlavně, že se mají všichni rádi a na hraběcí exponáty se nešahá. Klady: virtuálně navštívíme několik zámků - Buchlovice kousek od Uherského Hradiště, Jaroslavice, Lambert, Perlu jižní Moravy Milotice. Ve filmu jen svačinová vložka alá Himmler. Zápory: a hle, on si turistickou značku může kdokoliv kamkoliv napatlat sám. Kdo vyhrál mého Oskára: v té bídě ho uděluji panu hrábě Cube, protože herecký štěk Petra Nárožného, byl fakt jen štěk. Závěr: nesmál jsem se, ale ani jsem přehnaně netrpěl, stejně nedoporučuji. ()

Davidaxik

Proboha, to je zase nesmysl. ČT opět proměnila knížku ve film, kterej kromě pár vtipů stojí za prd. Jako sorry, ale vzít koncept knížky a nechat ho přepsat rádoby autorem, to je fakt kravina. Buď to DORPDELE dělejte přesně, nebo vůbec! To se fakt doprdele ti tvůrci furt nepoučili po kolapsu Hry o Trůny?! Do háje, pak se máme divit, že naše kultura stojí za starou grešli. - Přidávám hvězdičku za vtipnost. - Ubírám hvězdu za trapnost, tohle je neuvěřitelná šaráda. Fujtajxsl! - Příběh je totální shit. Ale TOTÁLNÍ ()

Ironhead

Jedna hvězda za kameru a technické parametry filmu... celý zbytek je v podstatě špatně, herci krom pár výjimek přehrávají a pitvoří se nebo neumí hrát. Základní premisa je fajn, ale zápletka a především její vývoj je opravdu dost debilní. Vtipné to opravdu není vůbec. :_( ()

mouzi

Na tu celkovou českou kinematografickou sterilitu poslední doby se to celkem dalo. Kromě příšerného a celkem zbytečného Lišky tu má každá postava své místo a dokonce si všechny dokázaly získat moje sympatie. Vzhledem k tomu, že jsem čekal to nejhorší, jsem docela příjemně prekvapen. Dost neuvěřitelně zde působí náhlá změna postoje Vivien, ale i to se dá přehlédnout, vždyť se koneckonců jedná o vánoční pohádku pro dospělé. ()

Infalín

Téměř nevzrušivej film, kterej teče a odteče. Herci jsou fajn, hlavně paní Balzerová. Ale co hrát, když scénář jen nezúčastněně a lineárně vypráví, aniž by dramatizoval, a malou zápletku nabídne až ke konci? Místy mě pobavily akorát dialogy a potěšila kamera. Taky by se to mohlo jmenovat Zázračné zmoudření Vivien prostřednictvím škvarků. ()

Mr. Movie odpad!

Že je to průšvih je drtivé většině jasné, ale co nechápu jsou komentáře, které od shora až dolů film zkritizují a pak dají dvě hvězdičky. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)