V tuneli pod ľadovo chladnými nórskymi horami havaruje cisternové vozidlo. Rodiny, tínedžeri a turisti, ktorí cestujú na vianočné sviatky, ostanú uväznení pod tonami skál v brutálnej tme. Vonku zúri snehová víchrica a prví záchranári sa snažia dostať na miesto nehody. Čas je podstatný a keď sa havarovaný tanker náhle vznieti, situácia sa vyostruje. Všetkých v tuneli obklopí smrtiaci oheň. V nórskych tuneloch platí zásada sebazáchrany - keď dôjde ku katastrofe, každý bojuje sám za seba a všetci si musia poradiť sami. Čas však ubieha rýchlo a šance na prežitie sú stále menšie a menšie. (TV JOJ)

RedRose

Nebylo to vůbec špatné, je to solidně zahrané i natočené a vizuálně moc povedené, ale těch nelogických chyb je tady fakt moc. Nad tím scénářem měli ještě chvíli pracovat. Byla tam spousta aut, proč čekat až přijede další, aby vyjeli pomalu ven? Nevěřím, že všechny přestaly fungovat. Záchranné složky prakticky nic nedělají a nebýt té dcery, tak tam fakt nejde asi nikdo?! Flašky s kyslíkem buď polo-prázdné, nebo vydrží jen pár minut? Pád těch turbín na konci byl úplně zbytečně na sílu, mrtvých tam bylo dost i bez toho, ale na začátku řeknou, že v tunelech ještě nikdo nezemřel, ale ve filmu jich tam zůstaly hromady. Že záchranáře nakonec zachraňovali úplně nekompetentní lidi je další věc a jediný profík, tam byla ženská na tom dispečinku. Ale jako celek překvapivě dobré. 63% ()

Mamlas odpad!

Další severský snímek typický svou unylostí, nezáživností a pomalostí. Děj celkem o ničem, jen tam chodí lidi v kouři a nic víc. Taky mě zaujalo, že skoro všichni v tom kouři padali jako mouchy, ale několik postav tam pobíhalo celou dobu a pořád byli OK. Mizerie, která nezaujala ničím. (8%) ()

xxmurphyxx

Čakal som väčší nervák. Rozjazd pomalší, čo mi osobne nevadí, pokiaľ sa potom pekne pritvrdí, ale toto sa po celú dobu tak nejak šmochtalo, nič zas tak hrozné sa tam ani nedialo, aj keď tam bola citeľná snaha o reálne vykreslenie podobnej situácie. Žiaľ postupne ma čím ďalej tým viac sralo nekonzistentné tempo filmu, zbytočne prerušované pre film nepodstatnými postavami a scénami okolo nich, ako napr. neurotický debílek s malým Jozefom na tesle, fialový emo transsexuál alebo čo to malo byť, či syn starostu s neustále vypúlenými očami, ktorý sa silou mocou chcel hrať na záchranára a nakoniec, keď na to došlo, chytil facaka od betónového panelu a bolo vymaľované. Zato rozhovor malých detí uväznených v tuneli s operátorkou boli fakt na zimomriavky a hlavný hrdina sympaťák, to potiahli hore. ()

jack_scott

Jakkoliv nerealistický příběh v podání hrdiny co jde do všeho sám zatímco ostatní čumí, snímek má i světlé chvilky,a atmosféra tunelu plného kouře je dobrá. Kecací pasáže přeskočeny, takže 65%. ()

DonBraso

Slušná divočina v tunelu,která lechce přihodí pod kotel od půlky filmu.Efekt kouře parádní a tunel už sám o sobě má něco do sebe.Viděl už myslím z Korejský produkce naprosto stejný film a zde tomu nebylo jinak.Hrdina byl jasně daný a ani jeden divák nemohl pochybovat,že by snad zemřel.Norové trochu tradicí USA,což malinko drásalo katastrofický věci,ale v žánru standart.Uměle vyvolaný dojatý věci už lezou krkem,ale dejme tomu.Lærdalský tunel to sice nebyl,přesto věřit kamerovému systému v tunelu,který není a ještě v Norsku,kde technologie jsou na parádní úrovni,je těžce stravitelný kolaps.Přitom to opět šlo natočit i pro neznalé jednoduše,že prostě kamery přestanou fungovat,tak jako nefungují mobily.Někdy se divím těm tvůrcům proč nezapojí víc hlavu a místo toho hledají pecky,že holka projde tunelem třikrát sem a tam a je jak nová.Při vypnutí mozkových závitů 70%. ()

Facerr

Ale jo, dalo se. Ani mě neiritovala Norština, jak jsem čekal. Pompézní trikový efekty alá Hollywood nečekejte, ale o to víc je to reálnější. ()

jokino

V rámci hodnotenia sa bijem sám so sebou. Nemám v tom úplne jasno a tak volím "zlatú strednú cestu".. Film je velmi realisticky podaný, skutočne si viem predstaviť, žeby to napr. niekde v Nórsku mohlo takto vyzerať, vzhľadom na ich tunely (aspoň väčšinu). Tunel bol absolútne žalostne technologicky vyriešený, slovo "údržba" tam zrejme velmi nepoznali, operátorka vo velíne sa nemala takmer vôbec čoho chytiť, tápala v informáciách, všetko záviselo len na odhadoch. Napriek tomu zachovávala kľud a relatívny pokoj. Záchranné zložky, k tomu sa radšej nebudem vôbec vyjadrovať, proste celé zle. Správanie sa ľudí v tunely, to by som videl ako velmi realistické a skutočne, ľudská blbosť nepozná hraníc.. Na mieste je havária a niekto si ide robiť napr. "selfie"..?! Ach jaj.. Ale aj samotný film mal množstvo nedostatkov. Napriek tomu dávam za 3*. ()

fafejt001

Všude tunel . Jak se tam zamoceš , tak se už nevymoceš . Celkem slušné drama v jednom z nich . Scéna s tím kamionem v tunelu fakt síla . JO a ty hnusnééé igelit sáčky by měli zakázat . ()

Kushina

Příběhy podle skutečné události jsou vždy emotivní a vážné, ani zde tomu nebylo jinak. Prostě když se člověk vžije do kůže lidí, kteří prožili to co prožili, tak to je vždy silné. 60% ()

bonovox

Kvalitný katastrofický snímok z Nórska o nehode v tuneli. Má to napätie, spád a v závere aj poriadne emócie. Ak to naozaj takto vyzerá s bezpečnosťou v tuneloch v Nórsku...hrôza ()

Muf911

Rád se podívám na norský film, ale tohle mě přišlo hodně přitažené za vlasy. V tunelu se vybourá kamion s benzínem a pěkných pár minut se kromě toho, že ho druhý kamion začne objíždět a zablokuje průjezd, neděje nic. Ostatní řidiči, ač vidí, že to dál nepůjde, čekají a nenapadne je, že by to mohli otočit a vyjet ven. Po chvíli cisterna konečně bouchne a krom žáru je hlavním problémem kouř, který se posupně valí skrz tunel. Po dlouhé době přijedou záchranáři a celou situaci jistí zvenku. Dovnitř by se nikdo nevydal, nebýt toho, že je tam dcera hlavního hrdiny. Ten se tedy sám a jediný vydá zachraňovat lidi, kteří jsou uvnitř osleplí v dýmu. ()

Easykill

Norský, katastrofický thriller "Tunel", není jen příběh podle skutečné události, ani příběh otce a dcery. Ale především o selhání lidského faktoru a v neposlední řadě o stupidním uvažování některých jedinců v dané situaci. Za mě celkem povedený a uvěřitelný počin. Natočený dobře, se solidním vizuálem a zahraný taky tak. Tohle fakt nechceš! A pokud to takhle v Norsku mají, tak absolutně nechápu kdo jim vymýšlí bezpečnostní systémy apod. Při takových případech. Kor když tam mají tunelů jak nas*áno. Ve finále z toho plyne dost ponaučení, ale to hlavní je "nedělejte bordel na cestách, může se to ku*evsky vymstít". ()