Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

P_Soar

Na první pohled je to film kritizující konvence, konzumní způsob života a bořící americký sen. To jistě také, ale samo o sobě by to zdaleka nestačilo na výjimečný snímek, jakým Americká krása je, neboť podobné téma bylo zpracováno již mnohokrát předtím i potom. Výjimečná a novátorská je skutečnost, že konvence tu neboří hrdina, nýbrž antihrdina, jež je vykreslený jako pošetilý, byť "sympaticky" praštěný, cynik. Celý jeho vzdor je záměrně parodický, směšný, bezvýchodný a předem odsouzený k nezdaru, což je divákovi avizováno hned v první scéně. Čím dál cyničtější Spacey má svůj psychologický protipól v disciplínou posedlém vysloužilém vojákovi ze sousedství v podání Chrise Coopera. Zatímco Spacey představuje dekadenci a rozpad všech hodnot, despotickému Cooperovi naopak křečovité lpění na společenských a vojenských hodnotách pomáhá překonávat vlastní nepřiznané homosexuální sklony. Myslím si proto, že film má vyšší ambice, než být jen "banální" kritikou společnosti: dotýká se totiž mnohem osobnějšího tématu - v každém člověku zuřícího konfliktu mezi pudovým a kulturním, dekadentním a konvenčním...a proto je také tak působivý. ()

Moravpat

Lester...Lester Burnham...etalon toho nejvíc cool fotříka, který si na starý kolena řekne, že život nemusí bejt takovej shit jak se od něj očekává. A od tehle chvíle začíná brutální podívaná, která vás zmuchlá jak pytlík z mekáče a vy budete ve finále šťastný, že nemusíte čůrat do kelímku a poslouchat vážnou hudbu u rodinného stolu. S pozdravem, Paťák. ()

lineker

Pro mně jednoznačně nejlepší Kevin Spacey a určitě i Sam Mendes. Tak reálný náboj, který tenhle film má se jen tak nevidí. ()

napomelon

Tento film vystihuje přesně přísloví: "devatero řemesel, desátá bída." Snaží se zobrazit charaktery spousty různých postav, které by dohromady ztělesnily portrét střední třídy americké společnosti na přelomu dvacátého a jedenadvacátého století. Výsledkem je ale jen jejich povrchní nahození do pořadí obrazů, které před vámi proletí, aniž byste se mohli do jejich osudů pořádně ponořit a vychutnat. Škoda, rozhodně myšlenka je to dobrá, jen špatně zpracovaná. ()

Duriluc

Vynikající herecký výkon Kevina Spaceyho v roli muže podléhajícího krizi středního věku, který je až skoro terorizován svojí emancipovanou a perfekcionistickou ženou, která si až příliš pozdě uvědomí, že svého muže miluje. Je nenáviděn nejen adolescentní a nevyrovnanou dcerou, trpící snad hlavně díky krizi svých rodičů, ale i novým puritánským sousedem přesvědčeným o tom, že przní jejich citově strádajícího syna. Je to film plný emocí a duševních bolestí lidí snažících se nalézt sami sebe. ()

Pettr450

A je to tady Dámy a Pánové. Krásně zpracovaný snímek o vztazích mezi lidmi kde se pan Kevin Spacey se znova předvedl v tom, co umí nejvíce. V herectví ! Ale pozor, náhle se objevila hvězdička která se snaží pomaličku a pomaličku rozsvítit ....a hle, vyklubala se zní okouzlující Mena Suvari jakou jsem ji nikdy nepoznal. Spolu tato dvojice dokázala zahrát parádní scény na které se ještě dlouho nezapomene. Nečekané zvraty, a spousta scén u kterých si řeknete " To... snad... ne". Osobní kouzlo, které u tohoto filmu je, zůstane ještě hodně dlouho. ()

Sadova302b50

Výtečný satirický a hlavně podnětný film, který je tak trochu neprávem označen za koncert Kevina Spaceyho, jelikož i herci ostatních postav hrají také jako o život, hudba je zajímavá a Mendesova režie poměrně kreativní. 90% ()

asmodias33 odpad!

Totální sračka, nedoporučuji koukat ani na trailer.Blbost na entou nechápu jak může mit 80% já bych mu nedal ani 1%. Herecké výkony totální katastrofa, děj o ničem ale fakt o ničem. Nejhorši herec v nejhořším filmu to jediné se snad povelo najít uplné jelito do uplnéhho filmu. ()

kiva

Já nevím, nějak jsem z toho filmu rozpačitá, rozumově jsem věděla, že by měl probouzet nějaké emoce, znepokojení,to téma si o to přímo koleduje, ale nějak se nic z toho nedostavilo - nebo jen minimálně. Jako by ty postavy nebyly skutečné, víte, ten pocit, že si říkáte " hm, dobře hrajou", ale jen je to jen konstatování. Prostě mě ten film do sebe nevcucl, po jeho skončení jsem si klidně mohla začít číst a pustit ho z hlavy. Některé z filmů v člověku zanechávají stopu, tento mnou prošel bez zadrhnutí. ()

MrJoda

No nevim. Přišlo mi to děsně nadhodonocený, divný a ten konec se k tomu zbytku vůbec nehodil... Spousta divnejch lidí, který řešej každej sám svoje problémy a nezvládaj to. Spacey výbornej, o tom žádná, hudba taky dobrá. Stejně ale moc nechápu, co na tom všichni tak viděj... ()

LadyDoriana

Dokonalý, dokonalý Kevin Spacey. Pořád se musím vracet ke scénám, kde kouří trávu, kde posiluje a otevírá lidem kolem sebe oči. Chápání krásy je neskutečně originálně podáno a k tomuto filmu se velmi ráda vracím. Poetiku v poletujícím sáčku nebo nesouměrných prsou dokáže skutečně ocenit pouze Americká krása. Zároveň i osudy hlavních postav jsou skvěle napsané a podané. Film asi nemá být reálný, spíš ukázat na chápání krásy a absurditu lidského života, což se mu bezpochyby daří! ()

Clockwork

Dokonalej film.Skvělá hudba, nápaditý scénář.A Kevin Spacey ten mě zase uchvacuje, a potvrzuje že je jeden z nejlepších herců současnosti ()

Rathe

Úžasný. Kevin Spacey je vynikající herec. A celkově to obsazení mi tam prostě sedělo a mě to reálné přišlo až dost. Museli tam dát takové charaktery aby to bylo zajímavé a na mě působili. Feťák, homosexuální otec, který svou tvář skrývá za homofobní chování a nemocná matka. A hned vedle je hysterka s krizí, otec chytající druhý dech a konečně se postaví na svoje nohy a taková školní nenápadná puťka. A k tomu všemu sem zavítá občas její namyšlená kamarádka s velmi bujnou fantazií a dva teplí sousedé. A prostě to bylo skvěle ujetý. ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)