Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

andrew88

Perfektně popisuje vězení člověka v jeho vlastním životě a snahou o útěk.........před manželstvím, pravdou, sebou samým.... ()

10Domik10

Na tomto filme si treba užívať naozaj, ako názov hovorí americkú krásu, ktorá je ukritá v každom detaili tohto príbehu. Aj keď sa musím priznať, že by som si to vedel predstaviť ešte vo väčšej gradácii deja reálnejších rozmerov. ()

danny_21

Jako satira to funguje výtečně, Kevin Spacey mou bránici opravdu několikrát ozvučel, zbytek herců taky zdatně sekunduje, především Annette. Doufám, že za pár let nedopadnu jako Lester a nebudu vlastní rodině k smíchu. Jako prvotina dobrý, Oscara bych tomu ale nedal, no ale já rozhodně nemám akademický vkus :-) Myslím, že se od Mendese můžu v budoucnu dočkat zajímavých věcí, pokud dostane prostor - 80% . Edit - trefa Perdition mě nadchlo ! ()

Pathrose

Výborný film o jedné americké rodině a všemi všedními problémy, se kterými se každý z nich potýká. Podáno trochu jinou netradiční metodou a vyústěním. Kevin Spacey je výborný a Mena Suvari také. ()

Trixinka

No nevím, mě tento film ničím nezaujal. Na 26. nejoblíbenější film jsem čekala něco extra, super, kde bych řekla (napsala) wau. Děj mě více méně uspával, postavy nudné, jediné pozitivum vidím ve výkonu Kevina Spaceyho. ()

Chip89

Klasika všech klasik a já ji viděla a teď. I když některé scény mi byly tak povědomé, že si myslím, že jsem kouskovaně ten film už zahlédla někdy v minulosti. Každopádně to byla bomba. Z počátku jsem si říkala, že to bude zase o týpkovi ve středním věku, který má krizi a potřebuje se nějak zabavit - v tomto případě bude toužit po kamarádce dcery. Nakonec se z toho vyklubalo docela zajímavé drama, kdy vše není takové jak se na první pohled zdá. A ten závěr byl nej. Americká krása je opravdu krásou mezi filmy. ()

SalamanderG

Ten pocit, když se mi zdá, že výběr herců, soundtracku a scénáře už prostě nemohl být lepší. Ten skvělý pocit, když jsem zjistil, že Americká krása je první film, u kterého můj ctěný otec neusnul (a že už prospal hodně velkofilmů). Ten pocit, když se mi zdá, že je na světě tolik krásy. Ten pocit mám , kdykoliv si na tento kinematografický skvost vzpomenu. ()

Pilník

Já vlastně ani nevím, co si o tomto filmu mám myslet.... Takové množství ne-chutě a přetvářky a na druhou strany užívání si života, to celé zabalené do neskutečně věrohodně natočeného dramatu o "obyčejné" rodině... Nevím, tento film mě asi zasáhl více, než-li jsem čekal. Dlouho jsem čekal než jsem si ho pustil a to byla hrubá chyba... Ani nemusím říkat, jak úžasně a s naprostou důvěryhodností svou roli zahrál Kevin Spacey, ale celkově to byla pastva pro oči a uši... Naprosto úžasné !! 100 % ()

Blondpipi

V životě skutečně platí...odříkaného největší krajíc ...a tenhle film je na té myšlence postaven. Každý máme své skryté touhy a pokud si nedopřáváme dlouhodobě nic, co by nás naplňovalo nebo uspokojovalo, hrozí, že skutečně buď sežerem pak ten bochník chleba celej na posezení a nejspíš se z toho poblejem nebo už nebude chleba v nabídce vůbec a budem na stará kolena frustrovanými podmračenými seniory, co litujou sami sebe a nenávidí zbytek světa, co si užívá to, co on nikdy neměl. Tenhle film o tom pojednává velmi vtipným, lehce začouzeným humorem a pro mě měl v sobě jasnou výzvu... nepřeháněj to, ale dopřávej si :) ()

bono22vox

Do roku 1999 platilo železné oscarové pravidlo, že nejvíce zlatých sošek získávají velkolepé historické filmy s tisícihlavými bitevními scénami a vznešeným poselstvím. Roku 2000 se ale pravidla změnila... Vítězný film byl komorní, jako střižený na míru televizní obrazovce, a nasáklý zahořklým černým humorem. Spletitý příběh z navenek spořádaného předměstí odhaluje dramata, odehrávající se za bělostnými fasádami a úhlednými plůtky. Životem unavený Lester Burnham najde ztracenou jiskru díky setkání s -náctiletou svůdkyní. Postupně však zjišťuje, že všichni kolem něho skrývají svá malá tajemnství. Maloobchod s drogami, homosexualitu, nevěru, anebo jen obyčejný pocit méněcennosti... Čím si Americká krása svých pět Oscarů zasloužila? Především tím, že se v ní Američané poznali. Je příznačné, že pokřivené zrcadlo jim nastavil Angličan - filmový začátečník Sam Mendes(ano ten co nám dal nejlepší Bondovku v její novodobé historii): ,,Je to docela výhodné postavení, dívat se na Ameriku jako pozorovatel,´´ říkal. Tím ovšem paradoxy nekončí. Podle představ producentů měla totiž Americká krása vypadat zhruba takto: Tom Hanks v roli Lestera, Kirsten Dunstová jako jeho múza Angela. To vše v režii Terryho Gilliama. Až když ti všichni svou šanci odmítli, přišel ke slovu Sam Mendes a herecká sestava v čele s Kevinem Spaceym... tak vám přeji hezkou zábavu... ()

deLaFere

Spacey je filmový bůh a Americká krása jeho vrcholným, nadčasovým snímkem. Tohle nelze brát jen jako ironii dnešní americké společnosti, ale jako obraz celého západního světa, který je stále více nekulturní a více a více povrchnější. Dovedu si představit kolik lidí se na to dívá a nedokáže si uvědomit, že žije úplně stejný život, že se hodí archetypálně na některou z vedlejších postav. Vyrůstající generace tuto hloupost a povrchnost jistojistě ještě překoná, bohužel. ()

ER

Od americké produkce bych toto nečekal,ale jak vidno ne všemu vládne Hollywood. Skvělé vylíčení toho,kam až nás dokáže zavát maloměšťácký život. ()

ZnalecH

Rozhodně se jedná o KRÁSNÝ film, který si nehraje na to, že by byl zajímavý. On prostě jako zajímavý natočen byl. Spousta krásných myšlenek o krásách světa. Nakonec přijdete na to, že všechno, co jste považovali za ohavné, je z jiného hlediska krásné. Takže pokud nemáte rádi psycho, či "divné" filmy, tak si to raději nepouštějte. Také jsem si z tohoto filmu vzal ponaučení nebýt zas tak hodný, jinak může člověk skončit zavalený květinami. Sice nechápu těch 88%, ale že je to červená kategorie chápu. 85% ()

Mouchal

Už název filmu nám napovídá, že nám před očima bude probíhat nějaká krása. Krása se nakonec konala, ale bohužel už ne tolik filmový zážitek. Film je krásně natočen, se skvělou kamerou, se skvělými herci a do toho nám hraje krásně padnoucí hudební doprovod, ale i tak film vyzní tak nějak do prázdna. Rodinka, která na první pohled uchvátí diváky, jak skvěle šlape a při pohledu druhém znechutí, kolik nenávisti a nezájmu v ní panuje. Pokud tohle je ta "Americká krása", tak to si ji za velkou louží můžete nechat. Člověk se zde jen těžko dokáže s někým ztotožnit (možná až na výjimku tradičně bezvadného Kevina Spaceyho - jeho nadšený výraz při zvedání činek budu z hlavy ještě dlouho dostávat), protože většina postav se chová, jakoby jim někdo do pití nasázel pár nevhodných pilulí na podporu ztráty mozkových buněk. Občas to působí dokonce až tak nerealisticky, že by Kevinův hrdina snad byl z jiného světa než ostatní přítomní (že by nakonec přece jen ten K-PAX?). Každopádně několik poselství tam bylo dost povedených a rozhodně pár lidí přivedou k zamyšlení se nad svými životy a pokud to není důkaz dobrého filmu, tak už nevím, co jiného by mělo být. Pak se ale může stát, že nám jednodušším divákům tyhlety inteligentní okecávačky přijdou naprosto nesmyslné a následně nastane případ jako v tomhle filmu, že sledujeme pět minut létající plastový pytlík za doprovodu nějakého pro nás naprosto nepochopeného blábolení o světové kráse. Ve finále bych se asi rozhodl pro jinou variantu zakončení celého příběhu, ale to je jen můj osobní názor. 75% ()

Jan.Mlynar

Spíše než film dokonalá parodie na všechno, co má na líci vytisklý MEJD IN JŮESEJ. Hromada splácaná ze všech klišé americký rodiny z vyšší-střední, která ve výsledku nevypadá jak žádný blbý klišé. Kevin je TOP. ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)