Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu. (Netflix)

dainio

Vtahující a energetický počin s podmanivým elektro soundtrackem. Od začátku vědomě přeřvávaný a agresivně narativní pohled na život jednoho newyorského zadluženého klenotníka a "šméčkaře", jenž se doslova a úmorně "topí v každodenních sračkách" a propadá se do zoufalství a beznaděje, aby se následně mohl z tohoto dna šéfovsky vylízat. Adam Sandler exceluje ve své životní roli a je velmi ostudné, že Oscarový akademici jej nezařadili mezi nominanty za nejlepší hlavní herecký výkon. Sandler (Howie) si Vás podmaní. Ač je charakterově mnohdy nepochopitelný a budete se držet za hlavu, co jej opět napadne, tak se s ním dá v lecčem ztotožnit a fandit. Režisérská dvojka věděla přesně co dělat. Ve filmu je toliko věcí, které vás doslova "serou" a ruší (zaseklé dvěře / rušení při telefonování) protože serou a znepříjemňují život právě Howardovi. Dokonale psychologicky promakané s důrazem na autenticitu. Velmi syrový a reálný pohled na svět kšeftů, podvodů, lichvy a sázení. Uncut Gems je proklatě výborné drama s fenomenálním Sandlerem, kde i přes delší stopáž to utíká velmi rychle. Výbušné a citlivé. Jeden z filmů roku. A zásadních! ()

Dogfish

Viděl jsem 15 minut a dál jsem už nemohl. Titulky běží snad 10 minut, v nich dialogy jeden přes druhý. Do toho řve psychodelická hudba a pak začne děj. Opět diaolog jeden přes druhý, že není rozumět o co jde a do to skupina Afroameričanů.... No a dál jsem to prostě nedal. ()

DAPDO

Ještě jsem neviděl takhle uřvanej film. Sralo mě to od první do poslední minuty, nejdřív se překřikujou v jedné scéně tři lidi, přidá se k nim čtvrtej, pátej do toho začne telefonovat se šestým a sedmej se do toho směje. A takhle to jede pořád dokola, až vás z toho bolí palice. Děj je jednoduchej, motá se kolem jednoho šutru a sázek, díky neustálýmu kecání všech zůčastněnejch jsem do toho ale absolutně nezapadl a ani neměl čas o něčem přemejšlet. Nejlepší na filmu je závěr, kterej mě hodně překvapil a aspoň trochu vykompenzoval předchozí utrpení - 40%. ()

mi-ib

Byl jsem zvědavý na vážného Sandlera, ale to šlo rychle stranou. Kdo by čekal, že život jednoho židovského obchodníka může být takováto jízda. Jízda je to opravdu neskutečná. Skoro si přijdu, že mě film přímo vyčerpal, jako bych tam lítal s Adamem i já. V dobrém slova smyslu mohu s klidem říct, že jsem nic takového nikdy neviděl, ale zároveň v ne nikterak špatném slova smyslu mohu s klidem říct, že jednou mi to stačilo. ()

Torgal

Tušil som čo toto bude za film a že si k nemu budem hľadať cestu len ťažko. Je to totiž ten typ filmu, v ktorom sa hlavná postava neustále potáca na hrane, večne na poslednú chvíľu zháňajúca peniaze a aby vyplatila veriteľov zadlžuje sa inde. Hrozba násilia visí neustále vo vzduchu, stres je na maxime, všetci na seba neustále kričia, nadávajú a mávajú zbraňami. Je to skrátka nátlak aj na diváka a nesleduje sa mi to dobre. To, že Sandler tu podáva životný výkon a ku koncu som od napätia skoro nedýchal na tom nič nemení. 7-/10 ()

AngelG

Achjo Adame, proč furt musíš točit ty sračkoidní komedie, když přitom dokážeš být tak famózní herec.. Tolik asi k jeho výkonu zde. Na tenhle film jsem se docela dost těšila, předešlý projekt Good Time mě naprosto dostal, takže jsem měla již nějaká očekávání a seznámení se Safdiovými a jejich stylu. A stejně jako v zmiňovaném GT, tak i tady Vás film drží v zajetí až do úplného konce, kdy pak jen zůstanete s hubou dokořán. Tento film má vlastně víc společného s GT než by se možná mohlo zdát. Opět zde máme protagonistu, který by Vás měl odpuzovat svým chováním, kdy si myslí, že se svět točí jen kolem nich, že jsou lepší než ostatní a že jsou pro ně lidi jen na to, aby je mohli využít a odhodit bez následků. Ovšem v obou případech je jejich způsob života stejně dožene. A v obou případech si stejně nedokážete pomoct a stejně jim budete fandit, aby se ze všeho dostali. Opravdu jsem ráda, že mě chlapci nezklamali a budu zase s radostí vyhlížet jejich další projekt. P.S. To malé cameo od The Weeknd, kdy zahrál mojí oblíbenou The Morning byla opravdu třešnička na dortu! ()

Razzor_82

"Takhle to dělám já. Takhle vyhrávám" Strhující a rušný život židovského klenotníka s pochybným charakterem. Frustrující a drsný příběh zadlužení. Sandler se točí v brutálním kolotoči nabalujících se dluhů. Když už svítá naděje jak z toho ven, tak vzápětí činí další špatné rozhodnutí. Výborné vtažení do děje způsobí i částečný tlak na diváka. Hůlasitá hudba v pozadí je na začátku rušivý element ale po čase zjistíte, že má svůj účel. Bratři Safdieové přišli s originálním filmem. 7/10 ()

albionlady

Najdivnejší film, aký som v poslednom čase videla. Od začiatku do konca vás rozptyľuje príliš hlasná elektronická hudba, v ktorej zanikajú hlasy postáv, potom vás zahltia šialené, nikdy nekončiace dialógy a zhon, pri ktorom máte pocit, že aj vy stojíte v klenotníctve a čakáte, kým vám ponúknu diamantového Furbyho, a napokon zistíte, že aj keď ste nikdy nestávkovali ani nepozerali basketbal, s napätím čakáte, ako dopadne finálna scéna. Keď sa film skončil, bola som vďačná, že konečne je v byte ticho a môžem si trochu vydýchnuť, a až postupne mi dochádzalo, aké to vlastne bolo geniálne. ()

Vabr

Po zvažování jsem Drahokamu dal šanci a mile mě překvapil. Další bod pro A24. Nejenom, že nám je zobrazen svět dluhů, překupování a obchodů, ale navíc je nám představen i skutečný svět, ve kterém vás každý ojebává, lže, neříká celou pravdu, vykrucuje se ze svých povinností nebo se z vás snaží jen dolovat. A to je přesně to, co dělá Drahokam od jiných filmů se kšefty skvělým, protože to není jen o akčních naháněčkách a přiblbých sporech, ale i o soukromém životě takového mazaného klenotníka, který je nám představen tak, abychom s ním sympatizovali, přestože bychom s ním celkem pravděpodobně nějaký spor ve skutečném světě také měli. Oceňuji i jeho rodinnou a vztahovou stránku a moc se mi líbil jeho breakdown a následný plán s nečekaným vyvrcholením. Po stránce tempa vás snímek nezklame, protože se pořád něco děje a pěkný soundtrack nebude chybět. Vyhodnocení: Není to tak drastické a depresivní jako Stud, Fish Tank nebo Mluv, proto nemohu dát 5⭐ ()

Maximilianus

Adam Sandler je proste Adam Sandler, akurát, že tentokrát nehrá v komédii. Hrať iným štálom nevie a opäť hral svojím spôsobom poblázneného človeka. Táto úloha mu sadla a celkovo je to kvalitný film. 7,5/10. ()

Hellierer

Intenzivní, nervy drásající, uřvaný, zběsilý a až fyzicky nepříjemný. V Uncut Gems se Adam Sandler po mnoha letech vrací do vážnější role a já jsem za to rád, jelikož opravdu hraje jako o život (stejně jako jeho postava). Snímek, jenž je v podstatě jednou velkou ukřičenou hádkou, kterou je nesmírně vysilující sledovat, avšak díky dravé režii to budete muset dokoukat a na konci napětím nebudete ani dýchat. ()

Searison

Už jste někdy byli ve stresu ? Po shlédnutí tohoto malého židovského klenotníka už nikdy nebudete :D ..... Neuvěřitelné tempo ... jako by jste sledovali jednu scénu bez střihu ... celé to podtrhuje hudba , kterou ne každý jedinec psychicky akceptuje . 9/10 ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (viac)

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit

22.05.2022

V posledních několika týdnech do kin vstoupily hned dva filmy s tematikou multiverza, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Everything Everywhere All at Once. První z nich se podle předpokladů… (viac)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů