Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Tribuiani

Kdysi jsem chtěl projevit svoji lásku k akčním filmům, ale tehdy jsem neznal žádný pořádný akční film. Pustil jsem telku a vidím Willise z Pulp Fiction, tak jsem si řekl, teď možná zachrání dalšího zmr˙˙ mafiána. Film jsem po půl hoďce chtěl vypnout, protože ten "ne-děj ve filmu" byl otřesný. Naštěstí před vypnutím začla ta zas˙˙ reklama, a tak jsem bezdůvodně počkal, protože jsem si myslel, že je to "Buddhovo znamení" a že televizi nemám v žádném případě vypnout, dokud neskončí tato tehdejší sr˙˙. Film pokračoval a nezklamal. To napětí ve filmu mě vevnitř nějak "probudilo". Po skončení tohoto skvostu jsem nemohl spát a musel jsem na Bruce pořád myslet a myslet. Podlehl jsem svému tvrdohlavství a začal shánět informace o filmu. To mluví samo za sebe (Já, hláškař: "Na otázku CO BYLO PRVNÍ, VEJCE NEBO SLEPICE se mi v hlavě točila myšlenka nestvořila kinematografie Smrtonosnou past?") Hloupost. ()

bertrand

2012: Pro pana Bertranda nejlepší akční film, který kdy viděl (včetně Lethal Weapon a Las Boy Scouta). Asi to bude tím, že je v něm všechno, co by v tomhle druhu snímku vidět chtěl. Ale už málokdy viděl a určitě ne takhle pohromadě. Znovu musí volat do noci: kde jsou ti McTiernanové minulých dní?! ()

neo101

Pro mě jednoznačně nejlepší film a nejoblíbenější série vůbec. Co je na něm tak dokonalého? Všechno. Příběh je zasazen do období Vánoc. To samo o sobě dává tomuto dílu mnohem víc. Bruce Willis není od pohledu typický hrdina té doby. Moc svalů nepobral, nekosí nepřátele po stovkách, má jen oblíbenou bouchačku, zkrvavené špinavé tílko, je bos a sám v obrovským mrakodrapu. Hláškuje jak o život, zabíjí teroristy s velkým vypětím všech sil (Karl a brácha) a kouří, jí starý sušenky, skáče na hadici, volá vysílačkou poldy.... prostě obyčejné věci, které v mnoha filmech nevidíte. Dalším stupněm vysoké kvality je absence digitálních triků. To dodává na realističnosti a v mých očích a předpokládám, že nejen v mých, to opět filmu výrazně přidává. Napětí nechybí od první minuty až do úplného závěru a je dávkováno přesně tak jak to divák potřebuje. Vše je geniálně doplňováno vtipem a to nejen McClanea ale i Hanse. Mimochodem je to božský záporák gentleman v obleku . Také všechny vedlejší postavy jsou výborné. Argyle,Ellis, Karl, Dwayne Robinson, to pako Dick z televize nebo jeho kolega ze zpráv, Paul a oba Jonsonové... Zápory prakticky nejsou. Možná horší pozdější dabingy, které kazí zážitek, pokud jste film viděli mnohokrát. Já ho viděl už více jak stokrát a to v původním dabingu(Soukup a yipee ki yey motherfucker nahrazjue - to víš že mám dobytku..)a originále, takže jakékoli vychýlení mi to kazí. Jinak opravdu není co vytknout. ()

len.tilka

Nestárnoucí klasika. Pojem ve světě akčního filmu. Bosý Willis běhá po nekonečných patrech mrakodrapu, likviduje jednoho teroristu po druhém a do toho se snaží zachránit manželku. Nenáročný děj, ale jaký ohlas to má. Ani člověku nevadí, že už předem dokáže odhadnout konec filmu. Tohle je prostě perfektní :) ()

Indio

John McTiernan stvořil přelomovýho hrdinu-díky. Roli kterou Bruce Willis okamžitě přijal před ním odmítly: Arnold Schwarzinger, Stallone, Don Johnson, Nick Nolte. Roli měl jistou jen Alan Rickman kterého režizér viděl na divadle. Producenti kteří tajily nehvězdné herecké obsazení a na plakáty dali jen hořící věž, film promítaly jen v Anglii a pak v mizivém počtu v Americe. Když vyšly první kritiky byli lidi ze studia v šoku-BOŽE, ONO SE JIM TO LÍBÍ, a ti samí vocasi kteří film chtěli potopit, natiskli tunu plakátů s Willisem v popředí a za ním hořící budova. Snímek okamžitě odstartoval (jak to tak bývá) vlnu podobně laděných snímků. ()

Jeffo8

Jak se může stát, že v roce 1988 měli lepší efekty výbuchů než má kdejaký film dnes to mi hlava nebere, Nicméně skvělý film. Bruce Willis zahrál na jedničku. 85% ()

patko7777

skutočne obdivuhodný film, o akciu nie je človeku núdza a ked sa s tým spojili hlášky Bruca Willisa tak naozaj to bolo super - 85% - potešil aj skvelý výkon Alana Rickmana o ktorom som ani nevedel že v tomto filme hrá pokým som si po dlhšom čase nepozrel znova ()

Klofa

Možná kdybych to viděla v té době, kdy to poprvé spatřilo světlo kinematografu, tak bych byla více nadšená. Ale vzhledem k tomu, že jsem z doby, kdy "Bruce+vlasy" rovná se nemožné, tak jsou mi více bližší pozdější díly. Ale 4* si film právoplatně zaslouží a chápu, že pro někoho i 5*. Stojí za to vidět už jen proto, aby člověk viděl návaznost pro další díly. ()

Mana

Tento snímek už musel vidět snad každý. Je zhruba tak starý jako Smrtonosná zbraň, ale musela to vidět každá generace milovníků akčních filmů s vtipným hrdinou. Velice nadčasový akční film s nadčasovým Brucem Willisem. ***** ()

NEAL

Jeden z nejlepších a nejslavnějších filmů kinematografie nejen v akčním žánru (a nejen pro mě). Je neuvěřitelné, že John McTiernan vystřihl dva roky po sobě filmy jako Predátor a právě Smrtonosná past. Knižní předlohu jsem četl. K tomu jediné - byla zde neuvěřitelná atmosféra, jinak to bylo spíše takové průměrné. Životní role Bruce Willise. ()

damapo

Perfektní. Osudová role pro Bruce Willise. Celý film je skvostný, dokonce ani rok natočení není z mého pohledu nějak znát. Jen ta další pokračování stojí v porovnání s tímto za nic. Ale to sem nepatří, jednička je prostě bomba, kterou nemohu jinak než doporučit. ()

ciapok

N.A.D.H.E.R.A 1.0 tu sa nachádza prapočiatok žánru. Tu sa ozaj tŕpne, či to klaďasovi výjde, či ho tie guľky minú, tu cítiť ten pot a pušný prach, tu sa ešte dajú zniesť drsňácke vtípky. Priatelia, všetci sa vieme pozrieť aký rok sa písal.... S plačom a hanbou by sa mali rozutekať viacerí producenti a režiséri súčasnosti, s nulou v čísle rozpočtu navyše a hlavne s grafickým potenciálom a skúsenosťami, aký by mohli využiť a nedosiahli túto métu. ()

cooler

První Smrtonosná past je určitě stále nejlepší a možná i nejlépe natočený akční thriller vůbec.Na velkém plátně to byl fantastický zážitek,který se už nikdy opakovat nebude.Český dabing z 90 let je příšerný a vypadá to,že nový jen tak nebude. ()

Breeg

Bruce Willis a jeho John McClane nakopávajic zadky v jedno z mých nejoblíbenějších akčňáků. McTierman v osumdesátkách vytvořil skvost, který i po odstupu tolika let nabízí parádní podívanou spojenou s tou pravou akční zábavou. Nejvíce se vždy těším na již klasickou hlášku Yippee ki-yay, motherfucker!, bez které si tento film ani nedokáži představit. Musím ocenit také kameru de Bonta, který svým filmem Speed započal a v určitém slova smyslu i ukonči kariéru. Je to celistvé, má to pořádné koule, parádní prostředí a hlavně hodně dobrých hlášek. Nejvíce jsem si vychutnal pravý hák (tedy myslím, že to byl pravý) Bonnie Bedelia, která to pěkně osolila a William Atherton mohl jenom čumět, odkud že mu přistála. Základ série, která až na poslední díl drží celkem kvalitu tedy nemohu hodnotit jinak, než plným počtem. ()

Ruda.neck

Skutečná klasika akčního žánru. Milovaná manželka, chladnokrevný, uhlazený padouch v čele bandy zabijáků, novinářská hyena, lokální polda, který je platnější než namachrovaní agenti FBI, pohodový řidič limuzíny a hlavně "obyčejný" newyorský policajt, který když zrovna nestřílí, tak chrlí hlášky, občas stíhá oboje najednou. I další pokračování si udržují dobrou úroveň, ale na jedničku nemají. ()

bctpeyhon

Stará škola, klasika všech klasik v daném žánru a období. John McClane je prostě třída a Bruce Willis naprostý sympaťák, který se pod kůži musí vrýt každému milovníkovi akčních filmů. Tady není absolutně co vytknout. 10/10 ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)