Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

TaanStari

Nedávno jsem na to koukal znova a no... je to prostě už starý... Nekonečné zásobníky jsou k smíchu. Hodnocení nechávám z nostalgie. ()

zdeny99

Přelomový film akčního žánru a především film, který udělal Bruce Willise. Coby policista John McClane stojí v mrakodrapu komandu teroristů, kterým velí Alan Rickman.  Ukázkový film, který by měl sloužit jako učebnice pro akční filmy. [66407. hodnocení, 1255. komentář, 89%, 32. nejlepší film, 83. nejoblíbenější film] ()

Aurus

8/10. Velmi dobrý akční thriller který je sakra povedený. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na další díly. ()

Prolog

K tomuhle filmu mám fakt zajímavej vztah. Poprvé jsem ho viděl tak v 8mi letech a od tý doby si na něm ujíždím čím dál víc! Bruce Willise považuju snad za jedinýho akčního hrdinu, kterej skutečně UMÍ (!!!) hrát! (Což si třeba o Árným fakt nikdo myslet nemůže:D). ()

Author

Die Hard je nesmrtelná klasika akčního žánru. Bruce Willïs jako největší akční hvězda hned po Chucku Norrisovi :-) a Alan Rickman jako ten nejhorší Mr. Badman ve filmu se skvělým příběhem a atmosférou... ()

Elin

Mozek do šuplíku a popcorn do ruky. John McClane Bruce Willise dostává přes hubu tak kouzelně, že vám to na tváři vyvolá lehce zlomislný úsměv a bude vás to bavit. Když se rozjedou závěrečné titulky, budete chtít víc a v duchu budete tvůrcům děkovat za další pokračování. ()

Radek.SCH

Údajně tento žánr vznikl proto, že v kině mladí - a bezpochyby inteligentní - diváci křičeli u pomalejších filmů zrychlit nebo přetočit. Tak se to tedy zrychlilo, ale na jiném místě se tomu ubralo (realismus, logika a jim podobné zbytečnosti). ()

pospech11

Klasický akční film plný skvělých přestřelek, drsných chlapů a originálních hlášek. Policista John McClein v podání Bruce Willise uvězněn v buduvě Nakatomi, za zadkem má ozbrojené teroristy s automatickými zbraněmi, kteří drží rukojmí, zápletka by nemohla být lepší. Jenže ouha při útěku si jaksik John zapomene vzít boty. No při zabití prvního z nich vypustí jednu z hlášek ,, Po světě běhá milion teroristů a já zabiju jednoho, kterej má boty menší než moje sestra až po koečnou scénu kdy zastřelí posledního terorsitu, má film skvělý děj. Pět hvězdiček. ()

Akana

Že jde o klíčové dílo žánru, jehož model byl později mnohokrát kopírován, je jasné. Osobně mi pár míst uprostřed filmu, kdy McClane mluví vysílačkou s těmi venku a jinak se jakoby nic neděje, přišlo trochu hluchých, ale to může být jenom subjektivní pocit. Jinak je to řízná, vtipná a nestárnoucí akční nakládačka, která pobaví a na nic jiného si nehraje. ()

Raziel_cz

Pravděpodobně jeden z nejrealističtějších filmů, jaký kdy byl natočen. Bruce přebíjí, Bruce shání boty, Bruce se snaží dovolat pomoci. Zkrátka jak by to mohlo skutečně být. A... Je to skvělé. ()

Ukubumbahoo

Pro mě neexistuje klasičtější akční film než je Smrtonosná past. Díky tomuto filmu jsem si zamiloval jak celou sérii Smrtonosné pasti tak Bruce Willise. Někdo na Vánoce kouká na Mrazíka, já koukám na Die Hard, Merry Xmas , Haaanz :) ()

Ash_Black

HO-HO-HO ... asi nikdy se mi tenhle dost podstatnej zářez do akčního žánru neomrzí. Jako první, to jsem se o pasti dozvěděl díky scéně „volnýho pádu z mrakodrapu“. Bylo to tehdy v tom výbornym seriálu o tricích a filmových efektech (čistě jen vzpomínkově, matně tipuju si, že to běhalo na ČT2). A pak, věkem někde ku šesti či sedmi, viděl jsem prvně už celou „Smrtonostnou past“. Po skončení? Chtěl jsem začít nosit bílý tílko, protože jsem chtěl bejt jako ten řízek McClane (což jsem do tý doby moc nechápal, proč bych něco takovýho vůbec nosit měl). Do tý doby, jako kolovrátek dokola, koukal jsem třeba na „Komando“, koukal jsem na „Ramba“, ale čistě akčního hrdinu, co neni nezničitelnej (skoro nezničitelnej je tu akorát ten dlouhovlasej „terminátor“), dostává zabrat, má strach a dělá chyby ... to bylo pro mě naprostý zjevení. Postupem času - naposledy včera - vůbec to pro mě na dojmu neubralo a pořád se bavim stejně dobře jako tehdy prvně coby škvrně. Ta výprava do Nakatomi Plaza by možná profesoru Snapeovi a jeho bandě vyšla (je tu třeba i Trivett od Walkera). To by ale v tom obřím baráku nesměl pobíhat i jeden polda bez bot a s plnym zásobníkem hlášek. Mimochodem ještě, Rickman je tu jako padouch výbornej a kdyby snad někdo kutil TOP seznam všech milých lidí, kterým se říká „filmoví záporáci“, Hans bude obývat nějakou přední příčku toho žebříčku. Určitě. Yippee-ki-yay tedy, tenhle film je prostě povinností pro každoroční vánoční tv program. ()

char_t

Bruce Willis ve vrcholné formě, když ještě nemusel brát kraviny typu druhého souseda zabijáka nebo štěky rozsahu Expendables. Parádní akčňárna, takřka dokonalý Rickman a dvě hodiny parádní zábavy bez jediného hluchého místa. Takhle má vypadat akční film! PS: Nejlepší je stejně ten černej policajt Al :) ()

jirkis

Základ, který musí znát každý fanda akčních filmů. Bruce je podle mého nejlepší herec v akčních filmech a když si veme zbraň, není možné, aby to špatně skončilo. Skvělé hlášky, pořádný záporák Alan Rickman, napětí a pár mrtvol. :-) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)