Poldové a nemluvně

Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek (viac)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (9)

Poldové a nemluvně (2020)

ČT se pokusila zkřížit krimi komedii s rodinným filmem, ale výsledkem je něco, co fandy krimi seriálů neuspokojí, nezasmějí se a koukat na to s dětmi taky nebudou, když se tam mluví sprostě a chodí do erotických podniků. Seriál pro úzkou skupinu diváků, kam jsem se nevešel. Nicméně u tohoto seriálu jsem si vzpomněl na rozhovor s Hankou Vágnerovou, která si kdysi stěžovala, že u nás nejsou psány silné ženské role ( nebo něco v tom smyslu ) a já si to uvědomil u tohoto seriálu na 100%. Všechny hlavní ženské postavy jsou většinu času jen zbytečnými rekvizitami nebo v lepším případě jen nahrávačkami mužských kolegů. Medvecká má prakticky roli ženy, před kterou Skopal jen utíká a zapírá se před ní, Pidrmanová úplně zbytečná teda krom toho, že je matkou toho nemluvněte, které je taky zbytečné a taková Kollesárová se pro jistotu ve většině dílů radši ani nevyskytuje, ( ale v posledních dvou dílech má víc prostoru než ty dvě dámy dohromady v celém seriálu ) Dvě hvězdy za plus minus pozitivní náboj a skvělého Skopala, který se na stará kolena dostává k hlavním rolím. ()

Malorážka (2020) (E01)

Policajtská rodinka , kde je nemluvně ( které kdyby tam nebylo, tak si toho nikdo nevšimne ) v čele s dědou skvělým Skopalem vyšetřuje kriminální případ zavražděného podnikatele. Sice je tam taková úporná snaha nacpat tam feeling rodinné zábavy alá S tebou mě baví svět , ale nadsadím tomu tři hvězdy za solidní technickou stránku věci, herecké výkony a řekněme, že zápletka byla jednoduchoučká, ale mírně nadprůměrná mezi současnými krimi seriály. První polovinu jsem koulel očima o co se to tu kdo pokouší zkřížit krimi a rodinnou komedii, ale nakonec výsledek je celkem neškodná oddechovka, která neurazí. ()

Dort (2020) (E04)

Za nejvíce iritující postavu jsem zvolil tu velrybu v třináctém měsíci těhotenství ... ()

Michalova smrt (2020) (E05)

Kde jsou ty časy, kdy se v rodinných komediálních seriálech nemluvilo sprostě jak v existenciálním filmu, kdy policajti nevyšetřovali v gay barech a neoblejzali bordely.... já už jsem asi moc starej. ()

Svatopluk Ocásek (2020) (E06)

Unesená popová hvězdička Grossová .... jsem jediný komu ta bžunda nepřišla ani jednou trochu vtipná? ()

Ema (2020) (E07)

...kdyby dorazil Rytmus doopravdy, dám půl hvězdy navíc. ()

Vdovská metoda (2020) (E08)

Poldové a nemluvně tentokrát bez nemluvněte a bez policajtské rodinky. Dvě hvězdy za malý herecký koncert sóla Holuba, kterého do tohoto seriálu obsadili hlavně kvůli tomu dílu , aby ho režisér mohl pracovně nazvat jakože bžunda " Jak Holub Radek honil holuba Cézara " PS: ale jo, dneska jsem se i pousmál FBI - female body instructor ()

Čumáček to zařídí (2020) (E11)

Moje oblíbenkyně Janka Kolesárová v druhém díle z deseti, kdy má aspoň trochu prostoru... tak to moc není když je všude na propagačních plakátech seriálu. Námětem spíše zajímavější díl, nicméně neukončený čili na pytel. ()

Tři králové (2020) (E13)

Janka Kolesárová po delší době nahoře bez...krom toho mne to dneska tak nějak i pobavilo víc než obvykle. ()