V prvním díle čeká rodinu Mlejnkových hektický den. Čerstvý důchodce Karel se chystá na první hlídání malé Elišky, zatímco její tatínek Kamil se naopak sžívá s rolí šéfa oblastní kriminálky, kterou po Karlovi převzal. Monika je zase nervózní z toho, že začala znovu studovat a na Elišku proto nebude mít tolik času. Vlasta ji uklidňuje, že to Karel zvládne. A Petr neuklidňuje ani nehlídá nikoho, protože má ze všech jen legraci. Zatímco si rodina zvyká na nový rytmus, je zabit podnikatel Hrázský, který podvodem s nemovitostmi okradl polovinu lidí ve městě včetně Mlejnkových. Kamil je záhy z případu odvolán pro střet zájmů. Něco takového Karel nemůže nechat být a začne proto na vlastní pěst vyšetřovat Hrázského vraždu s nečekaným parťákem – Eliškou! (Česká televize)

dopitak

Sváťa to docela utáhne. Sympatický Adamczyk, kočička Pidrmanka, ostatní se dají, dokonce i jindy na pěst Holub je tu dobrej. První díl solidně rozvinul zápletku, a hodně rychle jí ukončil (ještě 7 minut před koncem jsem netušil jestli případ bude přesahovat do další epizody nebo najde řešení). Líbila se mi postava Fraňka, tvůrci se slušně "pomstili" Maryškovi :-)) ()

mira007

Policajtská rodinka , kde je nemluvně ( které kdyby tam nebylo, tak si toho nikdo nevšimne ) v čele s dědou skvělým Skopalem vyšetřuje kriminální případ zavražděného podnikatele. Sice je tam taková úporná snaha nacpat tam feeling rodinné zábavy alá S tebou mě baví svět , ale nadsadím tomu tři hvězdy za solidní technickou stránku věci, herecké výkony a řekněme, že zápletka byla jednoduchoučká, ale mírně nadprůměrná mezi současnými krimi seriály. První polovinu jsem koulel očima o co se to tu kdo pokouší zkřížit krimi a rodinnou komedii, ale nakonec výsledek je celkem neškodná oddechovka, která neurazí. ()

chrispe

Mám pocit, že obecně tyhle míchanice žánrů moc nefungují a musí být sakra dobře napsaný, aby z toho nebylo něco hodně špatnýho, nebo nudně průměrnýho. První díl mě zatím nepřesvědčil o tom, že tento seriál by mohl být výjimka. První díl to ale nemívá zrovna snadný, to víme že... tak se holt uvidí no. Postavy mi zatím moc nesedly, ale co není může být a scéna, kdy dítě najde náboj?... hele i když je to z části komedie, může to být přece i uvěřitelný ne? Ale vzhledem k názvu ho tam tvůrci nějak zakomponovat museli. 2,5* ()

dogrose

Od veřejnoprávní televize čekám vyšší úroveň než jen vycpávkový materiál. Atmosférou mi to připomnělo německý seriál Hubert a Staller, který osciloval na pomezí vážna, komediálna, parodie a absurdity. Tady je to horší. Žádný vtip, všechno je předvídatelné, neoslní nás ani dialogy, ani hudba, ani prostředí. Sympatické je obsazení a je velká škoda, že páni herci typu Skopala a Medvecké tu nemají co hrát. Mimino je tam násilně implantované, aby to diváky přitáhlo. No a taky si mohli dát víc záležet na názvu, to je jak z osmdesátek. ()

honajz

Hodně špatné. Vrah se dá odhadnout ve chvíli, kdy se objeví, a ty prachy nejspíš má hlídač v té své boudě (když ho podnikatel posílal pryč). Jinak to bylo celé až moc dlouhé na tak prostinký příběh, mimino po alespoň trochu vtipném úvodu zmizelo ze scény a jako by nebylo, těch vtípků k pousmání tam je jak šafránu, což je škoda, ale zase tady asi Tomáš Baldýnský neměl čtyřicet externích či interních vymýšlečů nápadů jako u Comebacku. Slušná kamera, ale nepohlídat si třeba takové věci, jako že chlap přijde do hospody a za pár minut povídání si s ostatními u stou k němu nepřijde servírka nebo hostinský? Jinak i z toho posedu nebo co to bylo by přes ty stromy asi neměl střelec tak hezký výhled, musel by být výš. Překvapivě nejlíp tady hraje (a vyslovuje) Radek Holub. Na druhou stranu, Pavla Beretová je hezká ženská, ale vídat ji ve dvou kriminálkách týdně je docela sousto a myslím, že si to v ČT mohli pohlídat. ()