Poldové a nemluvně

Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek (viac)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

Tosim

Podle neoriginálního tématu jsem čekal průser, dostal jsem vcelku milý seriál, dostatečně napínavý i humorný. Za Jakuba Špalka po letech dík. Tomáš Baldýnský si vybírá slabší chvilku, ale stejně jsem zvědav, jak mu půjde ten seriál o koronaviru. 50%. ()

sportovec odpad!

Celý seriál je zmítáním mezi pokusy o milý a vstřícný humorný nadhled a scénaristickým zápasem o zvládnutí řemesla, mezi dílem a trapným figurkařením. Přijatelná režie doplněná vesměs kvalitním hereckým obsazením (Skopal, Medvecká, Holub) tyhlety prolákliny a čtvrttvary nedokáže - a ani nemůže - překlenout. Seriál je opravdu "okobolný". Hradec Králové, jedno z nejkrásnějších našich měst, v něm znát příliš není. ()

Véča

Detektivní seriál s kojencem v jedné z hlavních rolí? Ale kdeže... ono toho malého caparta v některých dílech člověk vidí tolikrát jako paní Columbovou v seriálu jejího manžela. Dějově předvídatelné fungující na podobných vzorcích, až máte stejně jako u zmiňovaného Columba pocit, že se hlavní postavy neustále motají pod nohy hlavnímu "zlosynovi". Tím, že se divá vždy seznámí s postavami nebo slyší z rozhovorů jejich jména, tak dostane i poměrně přesnou představu o mapě vzájemných vztahů a možných podezřelých vinících, jinak také na maloměstě není nikdo nevinný a když o někom slyšíte, tak určitě něco udělal. A pokud před koncem dílu nemá některá z postav jasně danou roli v příběhu, tak s vsaďte, že zavraždil/ukradl/unesl//zpronevěřil XY a je tím hledaným. Když vám tohle dojde po prvních dvou dílech, tak už těžko některý z dalších překvapí. Nechme stranou ty vtipy, které jako kdyby se zasekly ve slabších dílech Baldýnského comebacku. Product placement bez komentáře. Možná ještě zvláštnější je ale kolísavá kvalita jednotlivých dílů - od prvních asi tří dostanete když ne dobrou, tak alespoň průměrnou komediální detektivku s občasným výskytem nemluvněte a souvislou dějovou linkou rozvíjenou napříč díly. Od čtvrtého do desátého je to jen šedý průměr jednotlivých, vzájemně NEPROPOJENÝCH případů - často kojence skoro nevidíme a o Evě ani neslyšíme. Až v jedenáctém díle zase navazujeme na dějovou linku třetího. Jen těžko se pak zbavuje podezření, že prostředek seriálu tvoří jenom vatu dodatečně napsanou k seriálu potom, co si vedoucí výroby řekli, že původní počet dílů nestačil a bylo potřeba natáhnout na třináct. ()

troufalka

Zpočátku jsem byla skeptická, ale postupem času jsem se dívala s chutí. Některé díly byly slabší, ale jako celek to ušlo. Jenom ta znělka ála Pavel Celta - asi ho Jiří Hájek slyšel moc často v rádiu ...? ()

dopitak

Spokojenost. Je málo věcí na co se těším, Mlejnkova rodina sem ale patří. Chytlavý hudební motiv, výborný Holub, fajn nápad, většina dílů ale byla hodně nudných, tvůrci si vystříleli prach hned v prvních dvou. Pidrmanová se z role princezny v Apoveru posunula do rodičky, ale sluší jí to stejně. Symptáci Němec a Adamczyk drží komediální rovinu, hodně se povedla i role Jany Kolesárové (pardon, ona sama). ()

GeusX

Když chcete zabít čas, tak tento seriál, chvílemi taškařice, by vám neměl ublížit a občas i překvapivě dobře pobaví. Název docela klame, nemluvně tu je velmi sporadicky. Do vcelku sympatického průměru to zvedají herci. ()

Pierre

Mix naivní komedie a naivní krimi, která   mírně převládá. Jenomže kriminální případy se podřízují oddychovému žánru seriálu a jsou poněkud o ničem. V kombinaci s občasným jemným humorem ale ve výsledku seriál funguje jako docela fajn oddechovka na páteční večer, která pokud nenadchne, tak minimálně vůbec  neurazí a je celkem milá. Koukal jsem na to díky sourozencům,  zabavilo nás to relativně všechny, a to se počítá, ne?  Takže bych se ani pokračování nebránil a rád budu na seriál vzpomínat. Postupně jsem se na další díly a sledování i těšil.   Tahounem je jednoznačně poručík Ruda v podání Radka Holuba. Jo a ta titulní melodie je děsně chytlavá (:D) ()

slunicko2

Jalová snaha udělat rodinný pohodový seriál vyšla na prázdno. Tvůrci moc tlačí na pilu, výsledkem jsou vtipy typu: zasměj se nebo tě zastřelím. 1) Seriál začal pěkně, ale postupně díly prostupovala stále větší a větší nuda._____ 2) Policie nic nedělá a jen řeší, jak se nenamočit. Její bývalý šéf se chová jako kokot._____ 3) Rovněž herecké výkony jsou typicky seriálové (v tom špatném smyslu slova). Zvláště výkony policistů jsou samé pitvoření (současný šéf Marek Němec, jeho zástupce Radek Holub i řadoví policisté)._____ 4) Vlastně to nejhezčí byla sportovní postava 33letého Marka Adamczyka v parádních džínách. ()

movieband

Lehce zapomenutelný průměr. Na hraně, ale průměr. Tuzemská tvorba dokáže vypotit lepší detektivky, ikdyž tady je ten záběr na širší publikum, než jen na detektivní žrouty. Pár epizod dobrých, par hlášek taky, bohužel to nebrání tomu, si za pár dní nevzpomenout na nic pamětihodného. ()

bourec

Už jenom to, že v seriálu se vtipně upřednostňujou peripetie policejní rodiny, a to celkem vtipně, před prací kriminalistů, je jinaký, a v záplavě pořádně debilních kriminálek z miliónu zemí celýho světa je to osvěžující. Ovšem kvalita samotnýho seriálu trochu pokulhává. Dokoukal sem to za tři dny, ale chválit to ani nebudu. Slabší průměr. 50%. ()

zette

Uz z nazvu lze mnohe vycist. Nenarocna a pripitomela veselohra, ktera spoleha na patecniho, po celem tydnu unaveneho divaka, ktery nechce myslet, ale bavit se. A ani to malo z tohoto serialu nedostanu. Ale je videt, ze si to herci i stab uzili, tak proc jim to neprat. Pro me nepovedeny pocin. ()

dr.fish

Sváťa Skopal je požehnáním a záchranou seriálu. Spolu s Holubem tvoří velmi zábavnou dvojku. Jakmile zmizí ze scény, úroveň automaticky padá. První čtyři pět dílů jsou naprosto v pohodě. Pak už zřejmě nebyl čas pilovat dialogy a scény a jelo se na čas, je to velmi vidět. V závěru se to zase trochu zvedne a zase díky tomu, že Skopal je skoro v každé scéně. Je to škoda, jelikož to začínalo moc dobře a těšil jsem se na další díly, ale přišla nuda. 60% ()

majkl44

Je to sranda a obsazení se celkem povedlo. Musím ale říct, že podle názvu bych tam očekával větší zapojení mimča do případů. ()

mira007

ČT se pokusila zkřížit krimi komedii s rodinným filmem, ale výsledkem je něco, co fandy krimi seriálů neuspokojí, nezasmějí se a koukat na to s dětmi taky nebudou, když se tam mluví sprostě a chodí do erotických podniků. Seriál pro úzkou skupinu diváků, kam jsem se nevešel. Nicméně u tohoto seriálu jsem si vzpomněl na rozhovor s Hankou Vágnerovou, která si kdysi stěžovala, že u nás nejsou psány silné ženské role ( nebo něco v tom smyslu ) a já si to uvědomil u tohoto seriálu na 100%. Všechny hlavní ženské postavy jsou většinu času jen zbytečnými rekvizitami nebo v lepším případě jen nahrávačkami mužských kolegů. Medvecká má prakticky roli ženy, před kterou Skopal jen utíká a zapírá se před ní, Pidrmanová úplně zbytečná teda krom toho, že je matkou toho nemluvněte, které je taky zbytečné a taková Kollesárová se pro jistotu ve většině dílů radši ani nevyskytuje, ( ale v posledních dvou dílech má víc prostoru než ty dvě dámy dohromady v celém seriálu ) Dvě hvězdy za plus minus pozitivní náboj a skvělého Skopala, který se na stará kolena dostává k hlavním rolím. ()

Olík

Ze startu milý a zdravotně nezávadný krimedy seriál…………až časem začnete cítit, že nepotřebujete vidět každý díl. ()

ostravak30

Seriál má velmi nízké hodnocení. Dal bych důvodem to, že mnoho lidí nepochopilo, že se jedná především o komediální seriál, až pak o kriminálku. Když pominu ty banální případy, jako komedie to funguje výborně. I když přiznávám, že zpočátku jsem tomuto dílu moc nevěřil a trochu jej slovně urážel. Ale postupem času si mě seriál získal. Opravdu od srdce jsem se mnohokrát zasmál. A to nemluvím o naprosto nakažlivé úvodní melodii na kterou jsem se doslova těšil. Scénář je trošičku průměrnější, ale zachraňují to výborní komediální herci - především Radek Holub, ale výborná byla i celá rodinka. A pak celá řada komediálních situací. Jistě, jako kriminálnímu nebo detektivnímu - chcete-li, seriálu bych dal asi spíše dvě nebo tři hvězdy. Ale jako komedie tohle funguje výborně. Tak si říkám, tomuhle by slušelo pokračování. ()