Kamil má před sebou coby čerstvý šéf oddělení další významný úkol – jeho tým musí porazit policejní oddělení ze sousedního Chlumce v přátelském fotbalovém utkání. Je to tradice, a kdyby prohráli, Chlumečáci o tom nepřestanou žvanit do Vánoc. Do zbraně je povolán i Petr, tomu však plánovaný trénink zkomplikuje nečekané setkání s tajemnou Evou. Karel se mezitím neplánovaně vydává po stopách dalšího případu, když je vyslán Vlastou, aby v nedaleké večerce u majitele reklamoval chrastítko. (Česká televize)

DAPDO

Strašný. Udělat z toho seriál a vysílat ho v hlavním vysílacím čase v pátek večer je na přesdržku. Jedna hvězda za Skopala, jinak je to otřesný a trapný. ()

rakovnik

Jsou filmy, kdy mi kopání do rozkroku nevadí, ovšem zneužívání dětí nesnesu. Seriál se tímto dílem změnil v trapnou frašku. Muzika trapná, snad ještě více než děj, který beztak rušila. Bez toho děcka by byl seriál úplně stejný, čili je zbytečné. ()

ForGump

Ty vzpomínky na Odvážné Palce jsou sice dost matné, ale pamatuji si na hodnocení Troškova Kameňáku 3. Tomáš tehdy říkal, že se jedná oproti prvním dvěma dílům o snesitelnější film a štiplavě pak hodnotil. "Pan režisér Troška od nás dostává hezký palec dolů." No a teď jsem v situaci stejné. Ano, druhý díl byl snesitelnější. A Tomáš Baldýnský a celý tým tohoto seriálu ode mě dostává hezký palec dolů. ()