Poldové a nemluvně

Česko, 2020, 12 h 53 min (Minutáž: 55–69 min)

Kamera:

Marek Dvořák

Hudba:

Jiří Hájek

Svatopluk Skopal, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Marek Adamczyk, Jana Pidrmanová, Radek Holub, Andrea Daňková, Daniel Mavrov, František Jílek (viac)

Seriál ČT obohacuje klasické detektivní schéma o životní peripetie jedné typické české rodinky. V úvodním příběhu Karel Mlejnek (S. Skopal) – šéf oblastní kriminálky – odchází do penze a nově se smiřuje s rolí důchodce, který se stará o své vnouče a jezdí s kočárkem. Z toho má radost hlavně jeho laskavá žena Vlasta (T. Medvecká), která se vždy těšila na to, až bude mít Karel více času na rodinu. Oddělení po otci přebral jeho starší syn Kamil (M. Němec), právě jehož dceři Elišce se má Karel věnovat. Příliš mu to ale nejde a nakonec ho policajtské instinkty vždy zavedou k nějakému případu. Kamilova žena Monika (J. Pidrmanová) je vděčná, že má Karel čas, takže může navázat na studium, které musela kvůli těhotenství přerušit. Nejmladší syn Mlejnkových Petr (M. Adamczyk) jednou bude také sloužit v uniformě, zatím si ale neuvědomuje, jakou odpovědnost jeho budoucí povolání nese. Volbou škodolibého osudu ti všichni bydlí pod jednou střechou a neustále na sebe naráží. (Česká televize)

Recenzie používateľa ForGump k tomuto seriálu (2)

Malorážka (2020) (E01)

Moc mě to mrzí, ale tentokrát mě Tomáš Baldýnský dost zklamal. Vymyslet něco tak nezajímavého se jen tak nevidí. Je to extrémně nepřesvědčivé v několika věcech - herci, scénář (i když, jak kdysi Baldachýn v Odvážných Palcích říkal, my nemůžeme vědět, jaký byl scénář, my jsme ho snad četli? 😁), vtípky, režie, atd. Ono je samo o sobě, alespoň pro mě, problematické už jen to zařazení do pátečního primetimu. Tam, kde se tak vyhřívaly tituly jako Doktor Martin, První republika, Strážmistr Topinka, nebo Četníci z Luhačovic. V těchto časech nebylo nikdy nic příliš zajímavého. Nikdy bych ale nečekal, že se do té nezajímavosti zařadí seriál TB, kterého jsem vždycky obdivoval za jeho neotřelé a mnohdy i cynické názory na jednotlivé filmy (rukopis byl vidět jak v Kosmu, tak Comebacku). Zde se ale asi jednalo o bohapustou objednávku, holt i to se může stát. 20% ()

Chrastítko (2020) (E02)

Ty vzpomínky na Odvážné Palce jsou sice dost matné, ale pamatuji si na hodnocení Troškova Kameňáku 3. Tomáš tehdy říkal, že se jedná oproti prvním dvěma dílům o snesitelnější film a štiplavě pak hodnotil. "Pan režisér Troška od nás dostává hezký palec dolů." No a teď jsem v situaci stejné. Ano, druhý díl byl snesitelnější. A Tomáš Baldýnský a celý tým tohoto seriálu ode mě dostává hezký palec dolů. ()