Black Sabbath - Paranoid

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1970, 3 min

MM_Ramone

Pieseň "Paranoid" je v poradí druhá skladba z druhého štúdiového albumu anglickej hudobnej skupiny Black Sabbath. Album vyšiel osemnásteho septembra roku 1970 pod značkou vydavateľstva Vertigo Records. Song "Paranoid" sa stal absolútnou rockovou klasikou. Je to kultová záležitosť, ktorú musí poznať každý rocker. Ku tomuto titulu bol v roku 1970 natočený oficiálny čiernobiely videoklip , v ktorom sa Black Sabbath objavil v zostave: Ozzy Osbourne - spev, Tommy Iommi - gitara, Geezer Butler - basgytara, Bill Ward - bicie. **** ()

corpsy

Páči sa mi pri takýchto videoklipoch výraz ´´official video´´. Je to dokonalá študiovka, medzi štyrmi stenami, jak sa hovorí. Ale rarita vidieť Ozzyho ešte takmer nedotknutého. Všetci vieme. ()

K.I.N.G.

1970 - rok, kdy zásluhou eponymního alba Black Sabbath vznikl metalový žánr. Ještě tentýž rok vyšlo skupině Black Sabbath album Paranoid, které heavy metal ještě vybrousilo a dodnes je nejvýznamnějším a podle mnohých nejlepším metalovým albem všech dob, což je samozřejmě bizarní, že největší album tak rozsáhlého hudebního žánru vyšlo hned v jeho začátcích. A teď si ještě představte, že na toto album nahrajete výplň (protože je o 3 minuty moc krátké, pff) a ta se stane největším metalovým hitem všech dob. Vždyť tato píseň pronikla i do konvenčních prostorů a např. ji znásilnili i v reklamě. Ke geniální písni Paranoid byl natočen i jednoduchý klip, poplatný své době. Ale ten nadšený výraz mladého Ozzyho tam! ()

Hannibal1913

Když mi vraceli řidičák, tak mi psycholožka na testech tvrdila, že jsem příliš paranoidní... Po vyslovení toho slova už jsem ju přestal vnímat a hlavě se mi pořád dokola přehrávala legendární skladba Black Sabbath... Ale jak mohla znát tuto mou nejoblíbenější? Evidentně profesionálka, vidí lidem do hlavy a dozví se úplně všechno! ()