Pětatřicetiletý Hugo během jednoho dne přijde o práci i o manželku Moniku a nastěhuje se ke svému kamarádovi Honzovi na loď v hausbotové zátoce. Seznamuje se tu se zajímavou skupinkou starousedlíků, která se každý večer schází v místní hospůdce U Utopence. Je mezi nimi Kapitán, který se kdysi plavil po moři a teď řídí přívoz, divadelní Režisér, který tu tráví důchod, „živá socha" Stanislav nebo vášnivý vymetač popelnic Bohumil. Dobrou duší hospody je její majitelka Boženka, která právě řeší překvapivě vysokou fakturu za elektřinu. Protože je na Boženčin rozvod napojena půlka zátoky, je třeba viníka zvýšené spotřeby vypátrat, čehož se hospodští štamgasti s radostí ujmou. Hugo utápí svůj žal po Monice v pivě a doufá, že jeho nové útočiště bude opravdu jen dočasné. (TV Nova)

Tommassi3

Tak už dokonce i Nova začala opisovat od Primy a stejně jako její konkurent vsadila Na vodu, na níž se však rovněž ocitl můj divácký žaludek.. Ačkoli i dík skutečnosti, že Milan Cieslar platí za slušného řemeslníka, který však stále mimo slušné schopnosti šikovně se odkazovat na slavné bijáky nemá pořádně co říct, ty novácké (bez)autorské, vesměs jen vztahové, seriály konkurenční projekty dál alespoň řemeslně převyšují, rozhodně se nejedná o nic, co by jednoho těšilo sledovat, natož opakovaně.. Scénář Martina Horského, který sice zvládne při žonglování s přisprostlými a zastydlými bonmoty napsat i dost vtipný dialog, znovu připomíná zoufalé filmové pokusy typu Láska je láska a Život je život, a tak když se po opuštění Přístavu všechny ty figurky přesunou zpět do hospody, jeden ztrácí poslední zbytky naděje.. A na tom nic nezmění ani mladý Langmajer ve své typické poloze, ani Tomáš Klus, který coby protipól ke své aureole věčného romantika poprvé na televizních obrazovkách dokáže být skutečně otravný.. ()

MaedhRos

Pubertální bejkárna, wtz, ale relativně svěží pubertální bejkárna (i když ten pocit neokoukanosti je pravděpodobně do značné míry daný tím, že českou TV produkci prakticky nesleduju). První dva, tři díly mi nicméně nějak, něčím dost sedly - a i když po dalších epizodách chtě nechtě musím jít s hodnocením dolů, pořád je 'Na vodě' něco, u čeho tu necelou hoďku týdně bez větší újmy na zdraví vydržím - a tu a tam se i zasměju. ()

tančísvlky

Dá sa povedať, že veľké prekvapenie v pozitívnom zmysle. Na stoke menom "Nova" dávať zaujímavý seriál je veľká vzácnosť. Neviem kam sa to bude uberať ďalej, ale režíserovi sa majstrovsky podaril výber hercov. Musíte ich mať rádi jednoducho. Prim údava L.Langmajer,O.Kaiser a magický úsmev V.Kubařovej. Skutočne je to dobrý seriál ... Stádovitosť hodnotenia na tomto webe je miestami dychberúca a čierne čísla tohto seriálu sa mi zdajú nešťastné. ()

kill-tec odpad!

Pár barovejch scén mi stačilo k tomu, abych si tento výjimečně debilní seriál zařadil do škatulky PÍ*****A. Proč se jinak tak dobří herci pořád hrdě hrnou do takových projektů, které jejich kariéru buď namíří špatným směrem nebo nadobro zatlačí do přetékajícího septiku?! Nájem se musí platit, to chápu, ale radši chleba o kůrce a spát na kartonu, než dostávat prachy za takovej sliz a být všem pro smích. ()

honajz

Kříženec Bezdružic a Přístavu. Jako sorry - hned v úvodu vidím, že si tvůrci ani neohlídají, kde a co točí (panorama Želivárny před 15 lety fakt vypadalo hodně, ale hodně jinak, vy tupci), a pak vidím, že si neohlídali ani scénář, herecké výkony, a celkově natočili nudu o ničem. Langmajer je o přes držku, jak musí být neustále za pitomce, a věřte mi, vtipné to není. Pavlásek a Sobota jsou jen stafáž do počtu. Vtipných dialogů napočítáte jako bezrukej Frantík prstů. A jinak je to jen zase o tom jediném - neřeší se fotbal, neřeší se pracovní možnosti, neřeší se politika, prostě jde jen o sex a o Moniku a o kovboje a vodu, a že si sem tam sednou na pivo a nic neřešej. ()

• Při závěrečných titulkách se objeví chybné křestní jméno herce, který hrál šéfa Lukáše Langmajera. Místo jména Ctirad Götz se objeví Jindřich Götz. (Niki94)
  • Hugo (Lukáš Langmajer) spadne při sebevraždě do Vltavy z Trojského mostu a poté, co se nechá proudem unášet, se octne v malé zátoce plné dobrodružství pod Vyšehradem, cca 9,5 km proti proudu... (mikulin)