Jipuragirado jabgo sipeun jibseungdeul

• Južná Kórea 지푸라기라도 잡고 싶은 짐승들 (viac)

Kim Joong-man (Seong-woo Bae) přišel o rodinnou restauraci, stará se o nemocnou matku, a aby měla jeho rodina z čeho žít, dělá v lázních. Kang Tae-young (Woo-seong Jeong) pracuje jako celník v přístavu a i on bojuje s tíživou finanční situací. S přítelkyní Yoon-hee (Do-yeon Jeon) si půjčili peníze od lichváře, a když Yoon-hee zmizí, lichvář tlačí na něj, aby dluh splatil. Problémy s penězi řeší i Seo Mi-ran (Hyeon-bin Shin), která nejenže je nucena dělat hostesku v baru, ale také musí snášet bití od svého manžela. A pak je tu jedna taška. Taška plná peněz, kterou všichni chtějí, ale nikomu štěstí nepřinese. (LangiJ)

solisoli

Juhokorejská komicky brutálna kriminálna dráma, kde fungovala polícia, ale iba falošná. Samé nepredvídané zápletky prinášali komornú atmosféru brutálnych situácii. No a na záver, typický corpus delicti – sociálna spravodlivosť. Čo však ešte zaujalo, tak záverečné titulky, pre toho, kto to dovtedy vydržal. ()

xxmurphyxx

Tak tomuto sa povie režijný debut jak hovädo! Keby človek nevedel, tak vzhľadom na kvalitu by tipoval nejakého ostrieľaného veterána. Predsa len natočiť takú spletitú, spočiatku náhodne pôsobiacu cestu osudov, viac či ešte viac zaujímavých figúriek na šachovnici života, tak aby do seba dokonale zapadali a na konci dali všetkému zmysel v obrazovo štýlovom kabáte nie je žiadna sranda. Akcie tu je na kórejské pomery minimum, zato príbeh a jeho podanie udrží od začiatku do konca. Kórea tento rok ničí, drví a valcuje všetko, čo sa jej dostane do cesty. Famózna forma. ()

Kushina

Kdo chce víc, tak nemívá nic. Desítky mrtvol, kvůli jedné tašce peněz, každý se snažil ožebračit jiného a nakonec to dopadlo tak, že všichni umřeli a prachy skončily u random uklízečky :D No, hlubší pointu film bohužel nemá. 55% ()

Mates Hradecky

Korejský Tarantino vypráví příběh od konce ku začátku. Asi mu to šlo, mě se ovšem pletly postavy, neboť se těžko orientuji v korejských rysech obličejů. Jen jednoho jsem poznal spolehlivě - podle brýlí. Potěšil malinko otevřený konec. ()

lineker

Hezky propracovaná skládačka několika lidských osudů pojatá v trošku temnějším tónu. Vše se točí okolo jedné tašky plné wonů a bytostí, které si na ni dělají zálusk. Peníze prostě vládnou světu a ten kdo je chce je ochoten pro jejích získání udělat prakticky cokoliv. ()