Goblin Slayer

• Japonsko ゴブリンスレイヤー (viac)
Japonsko, (2018–2023), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Kumo Kagjú (kniha)

Júičiró Umehara, Jui Ogura, Nao Tójama, Júiči Nakamura, Tomokazu Sugita, Jóko Hikasa, Maaja Učida, Juka Iguči, Jošicugu Macuoka, Ikumi Hasegawa, Daiči Hajaši (viac)

Mladá kněžka se dostává do party nováčkovských dobrodruhů, kteří se chtějí vydat na úkol zabíjení goblinů. Přestože jsou goblini snad nejslabší monstra v tomto světě, ve skupině tvoří velikou hrozbu a skupina dobrodruhů jeden po druhém umírá. Na pomoc skupině však přichází muž, který oddal celý svůj život zabíjení goblinů... (Gantai)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (3)

Goblin Slayer (2018)

Ikdyž první řada mírně vybočovala ze škatulky "klasický hrdinských fantasy anime", tak druhá do ní už suverénně zaplula. Sice to má celkem dobře napsané postavy, ale bohužel jejich dialogy a interakce jsou strašně klišovité a postupem času až otravné. A jelikož ani produkční kvality nikdy nevybočily do nadprůměru nemůže se z něj dostat ani celkové hodnocení. 65% ()

Season 1 (2018) (S01)

Takové vcelku poklidné anime (úplně se to nikam nežene) s celkem naturalistickými souboji a trochou toho PTSD v pozadí. Já byl příjemně překvapený. Nechápu jak v tom může někdo vidět nějaké kontroverze, mě to přišlo úplně v pořádku. Jasně bylo to trochu krvavější, ale pokud někdo čekal pohádku pro děti, tak je hodně naivní. A je osvěžující, když jednou hlavní hrdina ve fantasy světě není OP a moc toho nenamluví. Líbí se mi invence tvůrců v tom, jak dovedně zakrývají menší rozpočet. Jasně ve své podstatě to je hodě jednoduché, jde se od jednoho "čištění" k dalšímu, ale mezitím tam probublává trochu psychologická hra s traumaty a to riziko blízké smrti tam je (na rozdíl od spousty konkurence) celkem hmatatelné. Přeci jenom závan trochu té svěžesti v tom nekonečném zástupu generických fantasy není nikdy na škodu. 70% ()

Season 2 (2023) (S02)

Jak jsem hodnotil první řadu jako v lecčems trochu jinou než je zbytek konkurence (myšleno fantasy anime), tak druhá řada je na tom přesně opačně. Je z toho naprosto zaměnitelné fantasy, které je místy až sluníčkově dětinské, což naprosto nesedí k tomu temnějšímu konceptu, který nasadila první řada. Produkční kvality navíc nejsou kdovíjaké a bohužel ani ty souboje většinou nevypadají nějak valně. To že nám hlavní hrdina většinu času cestuje v partě navíc přináší opravdu velké množství dialogů a když už podesáté v řadě před každým souboje parta detailně rozebírala co kdo jak bude dělat a pak postupně vynášela sálodlouhá zaříkávadla a zase se radila a říkala co kdo dělá nebo bude dělat... byl jsem z toho až unavený. A to to byl původně seriál s osamělým hlavním hrdinou, který za celý díl byl schopný říct 5 slov. Trochu mi to připomnělo sérii Barbar Conan, kde se stala přesně ta samá věc (kdy z tiché pouti za pomstou se nakonec v dalších dílech stala velmi ukecané tuctová akční řežba). Skrz nasrkz absolutní průměr. 60% P.S. Sword Maiden skvěla namluvená Ajou Endó je definitivně moje guilty pleassure. ()