Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

Morholt

Harry Potter v papučích a županu s dvěma bouchačkama přikurtovanýma k pazourám a Samara Weaving v dalším odstínu psycha ve zběsilé, krvavé a nekompromisní punkové střílečce. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a ještě něco navíc. Snad jen kameraman se střihačem se v některých momentech mohli trošku mírnit, ale co už. Howden od minula zase trochu povyrostl a doufám, že bude v nastaveném kursu pokračovat. 90% ()

verbal

Hery Potrat a splašený plejstejšn je veskrze zábavná a v detailech roztomilá zběsilá taškařice zejména pro kompulzivní leštiče džojstyků, plná kulantních malých obskurních nápadů a škaredých xichtů, takže slizký Danek a jako vždy ohavná Samanta Čuňáková skvěle zapadli a ani moc neškodili. Howen si po megatrapném Zmrdgasmu rozhodně napravil reputaci. ()

silentname

"Guns Akimbo" sa nakoniec ukázalo ako skutočne dobre spracovaná akčná komédia. S potenciálom na pokračovanie. A nemal by som problém sa naň pozrieť. Film má dostatok energie, je vizuálne strhujúci a má dobré postavy, ktoré nás vedia udržať v pozornosti. Je zaujímavé vidieť ako sa Miles počas tejto akcie začne meniť. Plus je pravda, že aj Nix je veľmi zaujímavá postava a Samara Waving si to užíva teda plnohodnotne. Myslím si, že dala asi do tejto postavy úplne všetko. A fungovalo to dobre. Na niektorých miestach to vie byť jemne predvídateľné (pokiaľ dávate pozor a viete si spájať jednotlivé kúsky do seba), no vôbec mi to nevadilo. Pretože istým spôsobom som aj chcel, aby to daným smerom nakoniec išlo. Zloduch filmu je trošku komická figúrka, no súčasne je aj poriadne nebezpečný. A celkom šialený. Komediálne momentky fungujú a dokonca Nix bude mať aj celkom slušnú minulosť, ktorú spoznáme. Myslím si, že ak máte radi akčné komédie, tak tento film by som na vašom mieste nevynechal. Ide o kvalitne spracovanú akčnú komédiu, ktorá rozhodne pobaví. Hodnotenie: B+ ()

Necrotongue

Taková děsná kravina, a já jsem se u ní přesto (nebo možná právě proto) po celou dobu výborně bavil. Daniela Radcliffea příliš nemusím, díky roli Milese jsem si ho ale snad dokonce oblíbil. Film měl přesně to, co mi chybělo na Hardcore Henrym, nepřestal mě bavit neustálým opakováním téhož, příběh měl svůj vývoj a jasně spěl k určitému cíli. Byla to čistá akčňárna, v níž se nešetřilo humorem ani naprosto ujetými situacemi. Dostal jsem větší porci zábavy, než jsem čekal. ()

JFL

Režisér zábavného metaláckého hororu "Smrtgasmus" zvedá rukavici, která zůstala na bitevním poli akčního filmu ležet po rozpadu dua Neveldine/Taylor. "Guns Akimbo" je kyberpunková videoherně stylizovaná akční komedie, která si hodně půjčuje z "Crank" a "Hardcore Henry", byť jejich upřímnou punkovou energii fakeuje fanboyovskou rádoby drsností. Škoda, že se nedokáže odpoutat od své nerdovsky chcípácké podstaty, která motivuje nejen zdejší humor, ale bohužel i trapně mesianisticky sebezahleděné finále. ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)