Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

Asgy

První slovo, které mě napadlo je smutný. I když je zde pár veselejších okamžiků, na náladě mi Probouzení moc nepřidalo. Každopádně výkony Williamse i De Nira jsou na jedničku, a u De Nira je navíc podtržená a s hvězdičkou. ()

vhojta

Film, který ve vás probudí city, o kterých jste nikdy předtím nevěděli, že vůbec existují. Dvou hodinová lekce o schopnosti sociálního cítění, vnímání a porozumění. ()

Sandiego

Film podle skutečné události s nádhernou závěrečnou myšlenkou, jež krásným způsobem kompenzuje hořké vyústění. K tomu se navíc přidávají výborné herecké výkony a až snová atmosféra, pro kterou je možno odpustit i trochu toho nezbytného sentimentu. ()

O.Peta

Nebýt Přeletu nad kukaččím hnízdem, tak jdu s hodnocením asi do plných. To jsem si říkal hned po zhlédnutí, jenže to jak na mě film působí a nutí mě nad tím přemýšlet ještě další dny mě přesvědčilo o tom, že si plný hodnocení zaslouží. Čas probuzení má jednoznačně super obsazení a výkony De Nira i Williamse jsou perfektní, oba herce mám fakt rád. Jako zápor bych uvedl snad jen docela velkou předvídatelnost. 90% ()

GodComplex

Presne tyhle prvoplanove dojemne lidske pribehy ze zivota u kterych se tvurci zameri na nejakou tragedii, postizeni atd. jsou verejnosti obecne zboznovany viz. zdejsi totalne prepiskle hodnoceni, naopak me to jde velmi silne proti srsti a co hlavne - silene me to nudi. Nejaky potencial v tom tematu urcite je, ale aby byl vyuzit, musel by to tocit nekdo jiny, nez tahle ocividne naprosto neschopna zena. Jedna hvezda za De Nira a druha za Robina Williamse. 4/10 ()

golfoxovox1

Výborný LIDSKÝ film. Scéna, kdy se dr. Sayerovi povede poprvé "probudit" pacienta je opravdu dojemná. o to krutější je ale pozdější realita. Film je založen na hereckém koncertu R. de Nira, který ztvárňuje postavu pacienta pro mě až neuvěřitelně věrně a R. Williamse, jehož postava je snad ještě zajímavější, přestože je srdcem botanik, postupně se z něj stává jedna z nejlidštějších bytostí a doktor, který by možná mohla být vzorem pro doktory vůbec :) Hudba Randyho Newmana perfektně dotváří emoce, tam kde je to třeba. Závěr geniální, myšlenka hluboká. Opravdu občas na ty nejzákladnější věci zapomínáme. :-) ()

Baronne

Důkaz, že zázraky se dějou i bez toho aniž by to muselo bejt Sci-fi. Tohle je vlastně taky takový Sci-fi, s tim detailnim rozdílem, že se to doopravdy stalo. ()

Freemind

Samozřejmě je to dojemný a technicky bezchybně provedený film, který prostě musíte vidět. Ty moje tři hvězdičky jsou jako pohlavek za promarněnou šanci. Famózní výkony všech herců, ohromně silné téma a dojemný scénář bohužel zpackalo provedení, které je až příliš sladkobolné - ve spojení s cukrlátkovou hudbou toho bylo na mě prostě moc. Mohlo to být o trošku syrovější. Nicméně dva hlavní aktéři ze sebe dali maximum - je nádherný pocit sledovat tak inteligentní a nadané herce v jednom filmu. ()

vorheese

Víte co mají společného Brad Pitt ve 12 opicích, Tom Hanks ve Forrestu Gumpovi nebo Dustin Hoffman v Rainmanovi? Všichni zahráli fenomenálním způsobem psychicky narušeného člověka.A víte co s nimi má společného Robert De Niro v Času probuzení? Vůbec nic... ()

blackrain

Krásný film plný lidskosti, na kterém nic nezmění ani přibývající čas. Rozhodně stojí za víc než jedno zkouknutí. Oceňuju, když se nějaký herec, který hraje většinou komediálně laděné role, objeví v dramatu. Může tak ukázat, že má talent a Robin Williams ho skutečně má. Málem jsem zapoměla na Roberta De Nira a v tomhle případě by to byla hrubá chyba, která by neměla zůstat bez trestu. Ten předvádí totiž něco neuvěřitelného. Velmi věrohodně hraje jednoho z pacientů, který se dostane pod drobnohled lékaře Robina Williamse. Akorát jsem věřila, že to dopadne jinak. ()

kaylin

Ten příběh je sám o sobě silný, takže se dalo očekávat, že to bude dobrý film. Režisérsky ani scenáristicky to rozhodně není perla, ale to zase tolik nevadí, protože do výšin tenhle film posouvají herecké výkony, kdy Robert De Niro je prostě nedostižný a roli zvládl dokonale. Robin Williams zahrál také skvěle a opět se potvrzuje, že ve vážnějších polohách byl vždy jedinečný. ()

suicide

Přistupoval jsem k tomuhle filmu s tím, že je to něco, co chci určitě vidět, ale že bych něco víc věděl a tudíž měl nějaká očekávání, to se říci nedá. Obdivuji výkon Roberta de Niro - s jakou přesvědčivostí dokázal zahrát stále více a více se rozvíjející soubor tiků - skoro jsem nemohl uvěřit, že stále jenom hraje - i když velice geniálně. Robbinu Williamsovi opět skvěle padla vážnější role, a tak spolu s de Nirem mohli rozehrát skvělý film. Za jednu z nejlepších scén filmu považuji tu, kterou bych nazval "Poslední tanec". Tanec, který ukázal, že lidský cit je alespoň na chvíli schopen překonat vše. Oč je film ještě dokonalejší, když vychází ze skutečné události. ()

Maq

De Niro je zde ovšem skvělý, ale stejně báječný je i Robin Williams. Film se vyrovná Kukaččímu hnízdu a o míle překonává populárního Rainmana. Vzhledem k některým zdejším kritikám pokládám za vhodné zdůraznit, že to není doják a vývoj příběhu se nedá předvídat; žádné prvoplánové klišé se nekoná. Úžasný příběh, silný a důležitý, fantasticky napsaný a zahraný, bez špetky laciného sentimentu. ()

René.girl

Filmový skvost, který přede mnou zůstal až doteď ukryt. Robin Williams a Robert De Niro potvrzují svůj status nejlepších žijících herců a jejich herecké výkony vám otevřou pusu dokořán. !Film, který musíte vidět než umřete! 100% ()

rt12

Pozor, připravte si kapesníky čeká Vás silná emocionalní jízda, ve které Vás sveze fantastický Robert De Niro a jeho skvělý spoluhráč Robin Williams. ()

italka63

I kdyby tenhle film byl úplně o ničem, jen za herecké výkony Roberta De Nira a Robina Wiliamse by to bylo za pět hvězd. Ale on o něčem byl...o lékaři, který se snaží léčit v ústavu lidi v katastrofálním stavu po prodělané encefalitidě experimentálním podáváním drogy. O jeho vztahu k nim, přátelství a naději, kterou jim alespoň jedno léto dal. A o Leonardovi, který tak urputně pod jeho vedením bojoval, o lidské duši a touze vstát. Skvělé. ()

swed

Penny Marshallová kdysi patřila mezi nejzajímavější režisérky (Velký, Velké vítězství), když spojila své síly s takovými hvězdami jako jsou De Niro a Williams, výsledek nemohl dopadnout špatně. A skutečně, Čas probuzení (je v tom nejlepším slova smyslu) citlivý film, ve kterém nechybí zajímavé myšlenky, dojemné scény a prvotřídní herecké výkony. Občasné překročení hranice sentimentu se dá připsat režisérčině ženskosti, která je patrná na postavách i v příběhu. 8/10 ()

Easykk

De Niro naprosto skvělý, ale Williams vypadal, jak kdyby ho třičtvrtě filmu pořád kousala do zadku vosa a když už konečně vylétla, zjistil, že má nejspíš absťák a pro jistotu si ji tam vrátil zpátky. Nemůžu jít s hodnocením výš, protože vím, že si tenhle film už nejspíš nikdy nepustím!! Tak a teď vosičky snězte si mě :)) ()

Herr_Flick

Honosí-li se film takového rázu nálepkou „podle skutečné události“, příběh bývá zpravidla velmi dojemný a těžko mu něco vytýkat a je až téměř nemyslitelné mu dát méně, než čtyři hvězdy. A přece mi vadí jedna věc, a tou je obsazení. Těžko byste mohli chtít ve filmu lepší herce. Takže je až s podivem, že z hvězdného tria Heard – Williams – De Niro je oním kamenem úrazu právě na Oscara nominovaný De Niro. Nemůžu si pomoct, ale pro mě je Robert hrozný. I když se stal jedním z největších herců, určitě ne díky této roli, ale desítkám jiných. Williams je dobrý, ale i tak existuje důvod, proč se postupem času přeorientoval do rolí zejména v rodinných filmech bez jakékoliv vážnosti. Dovedu si představit daleko lepší výsledek s oholeným Williamsem v roli pacienta, Heardem jako jeho doktorem a De Nira na místě šéfa oddělení. Nezlobte se na mne, všichni obdivovatelé De Nira za tento výkon, podle mě ale nezvládá ani jednání během „probuzení“ a už vůbec si nemyslím, že postava postiženého člověka spočívá v předvedení co možná nejšílenějších grimas. Nejlepší pro mě byl, je a bude Daniel Day-Lewis – My Left Foot. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)