Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

Bounded

Ze zlatého fondu devadesátek. Není to sice úplná srdcovka, ale kde jinde uvidíte Robina Williamse v tak civilní a mladé roli. Navíc se jedná o jeden z mála nenafukovaných emočních ždímačů, který je i přesto příjemně dojemný. Jak napsal už Alfred Lord Tennyson: "It's better to have loved and lost than never to have loved at all." ()

JackDullBoy

Veľmi zaujímavý príbeh s hercami čo dokážu zahrať takmer akúkoľvek rolu. Stále si ale myslím, že niektoré scény mohli byť menej citovo vydierajúce alebo nemuseli byť vôbec. Celkovo je to poznať, že v tom mala prsty ženská ruka (nemyslím to negatívne). Neviem sa ale zbaviť pocitu, že keby ten film režíroval niekto iný tak by mohol patriť medzi „6 hviezdičkové“ veľdiela. ()

xenopus

Je to smutné, nebo je to veselé? Předně je to hrozně lidské. Bez nějakých odboček film doslovně vypráví to co chce a bez nějakých dalších odboček Robert De Niro a Robin Williams hrají přesně to co po nich dáma na režisérské stoličce chce. Musí to být zdrcující být dlouho mimo, pak si náhle sáhnout na veškeré radosti života, ale následně je všechny opět ztratit... Ale nejspíš i my máme v životě určité stimuly, které nás duševně probudí. Jenže pro nás narozdíl od obyvatelů léčebny mohou být těmi určujícími; stačí jen zachytit je včas a včas se jim poddat, neboť nás opětovné usínání nečeká. A s radostí a otevřeným srdcem můžeme čekat na další podněty a naše další probuzení. A to nemusí být nic velkého - vždyť život se skládá z maličkostí, takže "Let us begin." Pěkných (ale nikoliv absolutních) 5*. ()

Maniik88

Krásny film, akých moc niet. De Niro famózny, jeho jeden z najlepších výkonov. Ako doktor sa predstavil jeden z najväčších sympaťákov Hollywoodu, a tak isto skvelý, Robin Williams. Málo filmov vás prinúti rozmýšľať aj niekoľko hodín po zhliadnutí. Nemám čo skritizovať, proste všetko fungovalo od začiatku až po koniec, nič mi neprišlo zbytočné. Toľko emócií ešte vo mne žiadny film nevyvolal. Normálne sme s priateľkou plakali, nádhera. Silný zážitok a film zaraďujem do mojej top 10. ()

Stanix

Film, který jsem viděl kdysi a z jakéhosi asociativního popudu jsem na něj dostal po letech "chuť". Příběh nikterak nezestárl a je bezesporu poplatný i dnes. Brilantní výkon dvojice Williams - De Niro dodává ten správný tah a hloubku. Ironií je, že se Williams v roli lékaře snaží vyléčit tzv. letargickou encefalitidu" způsobující katatonický stav, přitom sám trpěl řadou duševních poruch, depresemi a později parkinsonem. Velká ztráta, byl to výborný herec a humorista. ()

SONY_

Ze začátku jsem trochu zíval, ale jakmile se nám Robert De Niro postavil a začal komunikovat, zbystřil jsem a nakonec se z toho vyklubalo docela příjemné drama, i když možná trochu delší, než by bylo nutné. /60%/ ()

PeterJon

Nebolo to zlé, ale v podstate iba film podľa klasickej komerčnej štruktúry. Chce to byť prehnane dojemné a tým je to neprirodzené, umelé. Nič moc ani Williamsov a DeNirov herecký výkon, po asi 80 minútach som to nechal. Dve hviezdičky dávam za humánnu myšlienku, ktorú film v sebe nesie. ()

koudi

Sic dojemné a lidské přec pro mě obyčejné. Nemohu oboum hlavním představitelům nic vytknout, ale De Niro mi v této roli vůbec neseděl. Za posledních dvacet minut přidávám hvězdičku. Souhlasím s komentářem od : vorheese. ()

Mincek

až neskutočne dojemné, geniálne zároveň, za De Nirov výkon dávam 6 hviezdičku, pre mňa najemotívnejší film všetkých čias! 100% ()

MarkHoppus

Robert de Niro velkou část své herecké kariéry a vůbec své osoby vložil a zasvětil do rolí mafiánů a gangsterů. V Čase probuzení si zahrál nemoného pacienta a zahrál ho báječně, skvěle se také předvedl Robin Williams a ti dva dohromady udělali ve filmu skvělou atmosféru a udělali tak základy pro jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. ()

boombang

Tomuto filmu se snad ani nedá nic vytknout. Je výborný, je nádherný… a velmi lidský. A místy úžasně – a jakoby nehumorně – vtipný (třeba scéna s kartami). Nechtělo se mi věřit, že jde o film z roku 1990 (Robin Williams vypadá pořád stejně… a jeho postava působí spíše jako pacient, než jako lékař). U filmu jsem sice nebrečel, ale měl jsem větší než malou radost ze života. ()

Bigfuckman

Špičkově natočené drama z nemocničního prostředí. Podobnost s "kukaččím hnízdem" je čistě náhodná. On takovýto druh filmu už podvědomě srovnáváme s tím nejlepším co bylo o tomto tématu natočeno. Robert De Niro hraje chorého pacienta trpějícím post encefalitýdovým syndromem velmi přesvědčivě, zvláště od druhé poloviny filmu. Nezapomenu na scénku jak si čistil zuby. Robin Williams jako doktor co díky bohu pluje proti proudu stereotypnosti a nezájmu svých kolegů o pacienty pro něž jsou to jen "živí mrtví" a které zajímá jen výše mzdy na výplatní pásce. Žel bohu doktorů jako Robin Williams obrněných velkou trpělivostí a touhou pomoci je jako šafránu. Všude, bohužel i ve zdravotnictví panuje zisk nad lidskou stánkou věci či člověka. Citát : "Zdraví je to nejcenější co člověk má a nedá se koupit penězi" je pravdivý jen z první půle. Bohužel. ()

Winise

Tak trošku Přelet nad kukaččím hnízdem jinak. Atmosférou hodně podobný, ale pointa byla o něco jiná. Film názorně ukazuje lidské usilí doktora změnit někomu svět a také život pacienta, jemuž se svět na chvíli změnil - prostě perfektní. Robert De Niro exceluje a zatím stejně dobře sekunduje Robin Williams. ()

.DukE.

Dojemnej film. I když je De Niro můj oblíbenec, v takové roli bych si ho dokázal težko představit. Zvládl to ale výborně. Stejně tak Robin Williams zahrál famózně. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)