Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

E lan

Děsivě smutný příběh, který se jednoduše musí vidět. Vynikající Robert de Niro, bravurní scénář a závěrečná pointa. ()

Pilník

Úžasná podívaná v nekompromisním a naprosto přesvědčivém výkonu R. De Nira.... Téma samo o sobě je velice zajímavé a způsob jakým je to natočené je prostě famózní... Dlouho jsem si říkal, že nikdo nemůže překonat Rain Mana, vlastně myslím tím Dustina Hoffmana, ale poté co jsem zhlédl tento skvost, tak Rain Man je někde hodně daleko za... !!! ()

0L0V0

. Je to láskavé dať niekomu život a hneď mu zase zobrať? Život je darovaný a zobraný každému z nás. Dojemný príbeh o konkrétnom pacientovi, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitíde bol uväznený desiatky rokov v katastrofálnom stave. V tom čase si mysleli, že tí ľudia už necítia a nevnímajú svet okolo seba, starajúc sa len o to aby dožili svoj úbohý život, nachádzame skutočný príbeh o lekárovi ktorí sa pritrafil do diania bez žiadnej praxe, len túhou zistiť či vážne sú vnútorne nemí ľudia ako navonok vyzerajú. Hlavný hrdina lekár Sayer, ktorého famózne zahral Robin Williams, utiahnutého ale zvedavého doktora ktorý chce pomôcť ľudom a práve konkrétnemu pacientovi a to Leonardovi, ktorého báječne stvárnil Robert De Niro. Po výsmechu kolegov a bádaniu, presvedči riaditeľa o vyskúšanie drogy na jednom pacientovi. Leonardo sa zotavil z nehybného človeka na aktívneho človeka, ktorého baví zase život a chce si vychutnať všetky zmeškané veci ktorému sa naskytla príležitosť dohnať naspäť tridsať rokov svojho života. Človek zažíva pozorovaním tohto deja krásne okamihy šťastia, lásky, priateľstva dvoch odlišných pováh ľudí. Odporúčam každému kto má chuť prežiť krásne okamihy a zamyslieť sa nad životom. Toto je nutnosť pozrieť si ak chce človek rozprávať o živote, čo je fér a čo nie. ()

Likan7

Cukr, cukřík, cukříček. Až bolej zuby. Čas probuzení je celkem sázka na jistotu. Vážné téma, 2 fantastičtí herci a léčebna. Bohužel se člověk neudrží a srovnává se staším a známějším Přeletem které je ale ucelenější, a i přes delší stopáž nemá tolik momentů, kdy se divák nudí. Tady ale na druhou stranu hraje skvěle Robin Williams a fantasticky, fakt neuvěřitelně Robert De Niro! Nechápu, jak z tohohle výkonu nemohla spadnout soška, ale jen nominace. Krádež. Poslední půl hodiny se řeší hodně tíživé otázky, po kterých vám není příjemně a konec je jeden z nejsmutnějších zážitků, které jsem s filmem získal. Možná jen konec Přeletu to trumfne. Kolem a kolem silný zážitek, dopručuji, pokud chcete být pohlazení a poplakat si. ()

waska

Asi není co dodat, vynikající film podle skutečné události, kde excelují dvar herci. Robin Williams a především Robert De Niro. Nic pro Jeremymu Ironsovi, i on hrál perfektně, ale tady měl Oscar jedoznačně připlout De Nirovi. Jeden z filmů, na které se jen tak nezapomene. ()

Dzvandzi

Souhlasím s golfistovým komentářem.Na tento film se opravdu nedá zapomenout,protože to co tam předváděl Robert De Niro byl nadlidský herecký výkon.Opět další z výborných životopisných filmů.Příběh mě osobně velmi zaujal a snímek se mi líbil.Celkově by to,ale bylo na nejlepší 4*,ale z hlavních 4 důvodů dávám vyšší hodnocení.1.jak už jsem psal výborný De Niro a herecké obsazení 2.Velmi dobře udělané prostředí 3.Skvělá hudba 4.závěrečných 5 minut a věta : ,,Je laskavé dát někomu život a potom mu ho zase odebrat?´´ (pochopí jen ten kdo viděl).Už asi nemám co dodat.Krásné,výborné dílo!!... ()

Nocturno culto

Velmi silný a emotivní příběh. Williamse mám rád a tady odehrál svůj standard ale co předvedl De Niro, to se musí vidět. Dokonalé herectví, škoda neproměněné nominace na Oscara. ()

Tiiso

Film, který jde nemilosrdně pod kůži a zasahuje přímo do srdce. Když jsem ho viděl poprvé měl jsem co dělat abych u něho vydržel do konce, takovou měl sílu. Oba herci dokazují svými výkony, proč v životě dělají to co dělají. Snímek, který oslovuje i po letech. ()

Rodin

I normálně mám slabost pro Roberta De Niro, dokonce takovou, že jej pokládám za nejlepšího (no každopádně za nejkomplexnějšího) amerického herce, ale tímhle mně vyrazil dech. A Robin? Opět se potvrdilo, a nebylo to poprvé ani naposledy, že jakkoli je dobrý v komediálních rolích, v těch vážných, psychologických a dramatických prostě září, a to bez ohledu na to, zda film, ve kterém zrovna hraje, není jinak kravina. ()

Leksland

Tento film by měl člověk zcela určitě vidět. Po všech směrech mě velice bavil. Herecký výkon Roberta De Nira je zcela nezapomenutelný a zapůsobí tak, že si budete film pamatovat třeba i za 10 let. ()

john.h

Herecký megakoncert všech zúčastněných, silný příběh, kde jsem slzel v první třetině filmu a k tomu skvěle natočené. Plný počet. ()

Monty2729

Film o neutuchající naději, že i ve zdánlivě bezvýchodné situaci je tu vždy možnost ještě několika naplno prožitých okamžiků. Lékaře Malcolma Sayera zaujme několik netečných pacientů po encefalitidě, kterým dá pomocí léčby možnost žít znovu „normálně“, možnost konečně uniknout z vězení, kterým pro ně po dlouho dobu bylo jejich vlastní tělo. Celý příběh je diváku podáván velice střízlivě a uvěřitelně, navíc je podporován vrcholným výkonem Roberta de Niro. ()

Shredder

Herecky koncert De Nira, ktoremu asistuju Williams a Ruth Nelson. Ako sa hovori zdravy clovek ma tisic priani, chory len jedno. Tento snimok sa nam okrem smutnych osudov ludi snazi priniest aj iste poucenie do zivota a to aby sme sa neutapali v nekonecnych starostiach, nesplnenych tuzbach a snoch, ale radovali sa z kazdej malickosti co nam zivot vo svojej rozmanitosti ponuka. Samotny dej je vsak simplicitny, takze napriek svojim kvalitam nedosahuje uroven prepracovanejsieho Preletu nad kukucim hniezdom. ()

Sollozzo

No doprdele...na tyhle jsem asi už moc citlivej. De Niro s Williamsem hrajou nejvyšší ligu...no snad jedny ze svých nejlepších výkonů. Do toho extrémně silný příběh s dojemným koncem. Takhle má vypadat film, na který člověk nikdy nezapomene. 99,9%. ()

Nightswimmer

Takto to vyzera ked sa snubi KVALITA umenia s jeho KRASOU - neuveritelne silny ludsky rozmer Robinov opat naplno vynikol, no a niekolko minut trvajuce etudy nervovych tikov v prevedeni de Nira nie je mozne oznacit inak ako za skvostne. Cira uprimnost a citova posobivost prudia z Awakenings v navalovych vlnach, ktorym sa oplati poddat ()

departed

Prvních několik minut, co byl De Niro na plátně, jsem mu to moc nevěřil (moje chyba, protože vidět ho v tolika gangsterkách a pak ve filmu, kde hraje pacienta, který trpí encefalitidou, není problém nikoho jiného, než jen můj), ale čím déle byl v záběru a hrál, tím víc jsem mu to začínal "žrát". I přesto, že mě Čas probuzení emocionálně vlastně minul (ani jednu emočně silnou scénu jsem neprožíval tak, jak bych asi měl), tak pokoukání to bylo stejně příjemné. Na mé tři hvězdičky neberte takový ohled, u mě to stále znamená dobrý, koukatelný film, kterému se druhá šance ještě dá dát. Jo, a Vin Diesel tenkrát ještě s vlasama hej. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)