Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

mota

Až moc pozitivní průběh dává napovědět, že mega-happyend nebude. Nemůžu posoudit nakolik je snímek odborně věrohodný, zato si ale u takových filmů uvědomuji malost svých problémů. ()

Vejrrr

Nádherný film, kde to co je krásné změní se ve chvíli v utrpení. Dostat někoho z 30 let dlouhého spánku je úžasný lékařský úspěch, který však přináší bolavé důsledky pro pacienta. Williams i De Niro v pro ně nezvyklých rolích a to jejich skvělý výkon jen umocňuje. Silný a smutný film podle jednoho z mnoha děsivých lidských osudů co žijí svůj život na nemocničním lůžku ()

amokey

To bylo...dech beroucí, řekla bych. Z takovýchto filmů mám trošku strach a dlouho jsem váhala, zda se na to vůbec podívat, ale stálo to za to. Tenhle film má hloubku, sílu, svoje zvláštní kouzlo. Musím nad tím ještě pořád přemýšlet, protože těžko říct, kdy je ten správný "Čas probuzení" a zda se vůbec to probuzení mělo uskutečnit. Ale je to krásný film... A De Niro to zahrál skvěle. Za tohle mu tleskám. ()

fastum

Už kvůli oběma pánům v hlavních rolích musím dát za pět. Film je skvělý zážitek plný emocí, nejspíš hodně přikreslující skutečnost, ale onoho roku 1969 se to nějak podobně odehrálo. A to je tak trochu zázrak. ()

Delaney

Skvělý De Niro (pro mě jeden z jeho nejlepších výkonů, smz kromě Býka) a neméně skvělý Williams. V jednom z nejúžasnějších filmů všech dob. Nepamatuju si, kdy mě nějakej film rozbrečel a tady se mi v každé druhé scéně chtělo brečet jak malýmu klukovi... 95% ()

Oyer

Tak určitě poutavý příběh, navíc s tou mocnou zbraní: Je podle skutečné události ! Problém je v tom, že mě až tak nedojal. Netuším by to mohlo být, možná jsem z toho cítil jakou si umělotinu nebo mě některé pasáže nebrali tak u srdce, jak by asi měly. Robert de Niro se tu vyřádil, perfektně zahrané, to ano. Cílem tohoto filmu určitě bylo člověka pořádně dojmout, rozebrat, rozplakat. Takováto tématika k tomu rozhodně svádí, přesto mě to nikterak neuzemnilo. ()

Jorge-Z

Už jsem viděl hrát De Nira cokoliv, ale co zahrál zde nikoliv. Taky vím proč je to můj nejoblíbenější herec vůbec. Film hodně posmutný dokáže vytrhnout z celého toho smutku ten onen čas probuzení. ()

geimz

Krásny a pozitívny film, kde emócie pôsobia presne v tom správnom množstve, za čo treba hlavne vďačiť úžasnému De Nirovmu, ako aj Williamsovmu výkonu. Len málo filmov už na mňa dokáže takto zapôsobiť. ()

Zhigi

Možná vůbec nejlepší herecký výkon Roberta De Nira (a že jich bylo). Zároveň film člověka pobízí k zamyšlení. Těch 88% je zasloužených. ()

smetyl

Velice silný snímek skrývající hluboké myšlenky a význam samotného filmu přechází až k přemýšlení o smyslu života a jak ho vlastně máme prožívat. Už vždycky si budu pamatovat větu, kterou pronesl pacient Lowe k nesmělému doktoru Malcolmovi: Jsem to já kdo je strnulý nebo vy? Vztah pacienta s jeho léčitelem, kdy si pomohou vzájemně mi poněkud připomněl film Dobrý Will Hunting, kde probíhá "vyléčení léčitele" ve velmi podobném duchu. Film je také alarmující ukázkou toho, že i přestože je zdraví to nejcennější co člověk má, lze ho vykoupit jen penězi a to je poněkud smutné. Odhodlaný doktorův duch sice pacientum pomohl ale jak to dopadlo, tak to dopadlo. Sám se dočkal ponaučení. Velice silný snímek s velmi citelnými humanistickými rysy. https://www.youtube.com/watch?v=sjhPlt24_Dk ()

Nethar

Film sice události pravděpodobně dosti přikrášluje a zjednodušuje, ale je to ode všech perfektně zahrané a velmi citlivé. Lepší čtyři. ()

Sochorisko

Ať chcete nebo ne, v tomhle filmu na vás dolehne taková atmosféra života, že budete sami přemýšlet, jestli vůbec děláte vše tak jak chcete a jestli by nebylo lepší, si ten život trochu opravu užít! Robert de Niro ukazuje svůj neuvěřitelný herecký potenciál a zrovna tak u Robina Williamse. Nejlepší fáze filmu, totiž probouzení, na diváka zapůsobí ohromně. V podstatě nevidím co vytknout, hudba výborná, herci také a pokud udělám celkové shrnutí, tak si uvědomím, že k uspokojení diváka vážně vůbec nic nechybí. Prosím, vnímejme tento film zároveň jako poučení a pokud se někdy potkáme s podobným člověkem, neodsuzujme ho za to, čím prochází, každý má právo na probuzení ! ()

Matt Raider

Na tváři jsem měl vryt tuhle potulný úsměv a tuhle bolestný smutek. Probuzení bylo tvrdé i dojímavé a lidé si z něj můžou odnést nejenom zajímavý zážitek, ale i nějaké to ponaučení. (90%) ()

Ollie235

,,People have forgotten what life is all about. They've forgotten what it is to be alive. They need to be reminded. They need to be reminded of what they have and what they can lose." Poselství, které by se dalo tesat do kamene i dnes. A nejen tím je toto drama skvělé. Celý příběh je podán nesmírně lidsky, výkony De Nira a Williamse jsou naprosto vynikající a film dokáže vyvolávat emoce, jako málokterý jiný. Krásný zážitek. ()

MacGyver

Film Awakenings je predovšetkým koncertom dvoch hereckých hviezd: Robin Williams ako vedecky tápajúci doktor, ktorý sa napriek svojmu zmyslu pre realitu kŕčovito (ale úplne pochopiteľne) drží každého náznaku nádeje pre svojich pacientov a na druhej strane medicínskej barikády Robert de Niro, ktorý je priam... fenomenálny!!! Výborná dráma nútiaca sa zamyslieť nad jedinečnosťou každého ľudského života. ()

chalp

Jednoznačne ta najkrajšia a zrejme asi aj najdlhšia reklama na život akú poznám, ako tu už niekto spomenul hneď po zhliadnutí filmu jednoducho budete musieť premýšľať nad zmyslom života.De Niro vynikajúci a na moje prekvapenie aj Robin Williams vo vážnej roli.Priečku v mojom top ten si zaslúžil hneď po doznení titulkov :) ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)